Arek Durka| 
aktualizacja 

Maria Czubaszek. Zabiła ją anoreksja?

53
1/5

Nigdy nie dbała o zdrowie

Nigdy nie dbała o zdrowie
(Forum, Łukasz Dejnarowicz)
0
0

Papieros, zachrypnięty głos i szczupła sylwetka. Tak zapamiętaliśmy Marię Czubaszek. Satyryczka przez kilkadziesiąt lat bawiła Polaków swoim wyszukanym i błyskotliwym poczuciem humoru. Jej nagła śmierć 12 maja 2016 roku zakończyła pewną epokę. Mąż artystki, Wojciech Karolak, w wywiadzie udzielonemu "Gazecie Wyborczej" sugeruje, że jego żona mogła mieć anoreksję.

2/5

Jadła z konieczności

0
0

Czubaszek nigdy nie przejmowała się swoim zdrowiem. - Zawsze jadła z obowiązku, jak na lekarstwo, jakby to była konieczność, a nie coś przyjemnego. Trzeba zjeść, bo jak się nie zje, to się umrze. Od paru lat powtarzałem jej, że wygląda jak szkielet, i moim zdaniem po prostu ma anoreksję. Nieraz przychodziła pokazać, że coś sobie kupiła. Z jednej strony podobało mi się, ale z drugiej - te ciuszki, zawieszone na jej smukłej figurce, wyglądały jak dziecinne. Prosiłem więc, żeby zaczęła jeść, bo po prostu traci siły - zdradził Karolak w rozmowie z gazetą.

3/5

Kult szczupłości

0
0

- Żeby jakoś obrzydzić jej tę szczupłość, mówiłem: "Pończochy masz luźne. Zobacz, jak to wygląda". Tak naprawdę mi to nie przeszkadzało, ale chciałem przemówić jej do rozsądku. A ona na to: "Coś ty! Przecież ja jestem strasznie gruba!”. Myślę, że z kultu szczupłości, jaki teraz panuje. A odkąd zaczęła pokazywać się w telewizji, gdzie kamera dodaje kilka kilogramów, to pewnie wpadła w panikę. Myślę, że gdyby normalnie jadła, nie wbiła sobie do głowy, że jest za gruba, to nas wszystkich by przeżyła - dodaje muzyk.

4/5

Wciąż mogła żyć

0
0

Prawdopodobnie gdyby Czubaszek dbała o odpowiednią dietę, sytuacja potoczyłaby się zupełnie inaczej. - Marysia odeszła z powodu ogólnego wycieńczenia organizmu, braku sił, odporności i komplikacji krążeniowych. Ale gdyby miała normalną masę ciała, to te przypadłości by jej nie zabiły. Przychodziłem do niej do szpitala i pierwsze, o co pytałem, to czy coś jadła. Oddawała mi nietknięty talerz i mówiła: "Zjedz sobie, jeśli masz ochotę" - mówił mąż satyryczki.

5/5

Żył w niewiedzy

0
0

Karolak zdradził również, że dopiero po jakimś czasie dowiedział się, że Czubaszek łykała tabletki hamujące łaknienie.

- Nawet nie wiedziałem, że takie ma. Gdyby była moim dzieckiem, palnąłbym ją w tyłek, siłą zaprowadziłbym do lekarza. Ale przecież nie mieliśmy takich zwyczajów, żeby się zmuszać do czegokolwiek. W każdym razie ostatnio nie widziałem, żeby coś jadła - dodał.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić