Masz problemy z odmierzaniem porcji? Użyj tego tricku

1/5

Mięso i ryby

Mięso i ryby
(flickr.com, Alpha)
0
0

Porcja mięsa w codziennym posiłku nie powinna być większa niż nasza dłoń (bez palców) i grubsza niż talia kart. „Mniejsze porcje białka są lepiej wchłaniane przez organizm. Powinniśmy dbać o regularne dostarczanie białka w różnej postaci – przekonuje Sian Porter dietetyk dla dailymail.co.uk. Jednak nie powinniśmy spożywać więcej niż 0,5 kilograma czerwonego mięsa w tygodniu. Białko znajdziemy także w innych produktach np. rybach, jajkach, ziarnach, czy roślinach strączkowych.

Ryby, szczególnie te z białym mięsem, mają bardzo mało tłuszczu i kalorii. Dlatego porcja może być większa niż czerwonego mięsa. Taki posiłek powinien być wielkości naszej całej dłoni, razem z palcami. Ryby oprócz białka dostarczają także kwasów omega-3, a także selen, który wpływa na nasz układ immunologiczny i zdrowe włosy i paznokcie.

2/5

Owoce i szpinak

0
0

Świeży szpinak jest nie tylko smaczny, ale także i zdrowy. Podczas jednego posiłku można pałaszować niemal całą torbę. Jak odmierzyć idealną ilość? To proste, wystarczy złożyć ręce i zgarnąć, jak najwięcej się da. Sian Porter przestrzega, że codziennie powinniśmy zjadać co najmniej garść świeżych warzyw. Te w Big Macu się nie liczą.

3/5

Warzywa i makaron

0
0

Porcja makaronu wielkości pięści to mało? Bez obaw, przecież podczas gotowania zwiększy swoją objętość, podobnie jak ryż. Nie ma jednak co przesadzać - porcja 75 g dostarcza ponad 200 kalorii, a to naprawdę niemało. Nasz organizm potrzebuje węglowodanów, energii i błonnika, ale powinny stanowić zaledwie jedną czwartą naszego talerza. Pamiętajcie, że przy spaghetti dochodzi jeszcze mięso i bardzo kaloryczny sos.

4/5

Orzechy i ziemniaki

0
0

Węglowodany powinny dostarczać nam około 200-250 kalorii w ciągu dnia. Duży ziemniak o wadze ok. 180 g daje 175 kalorii. Istna bomba kaloryczna? Niestety tak, czasem warto go więc podzielić na dwie mniejsze porcje.

5/5

Słodycze i inne

0
0

Ser żółty nie powinien być większy niż wasze dwa kciuki, a kawałek ciasta większy niż palec wskazujący i środkowy. Pewnie myślicie, że przesadzamy. Nic bardziej mylnego. Kochani, 20 g czekolady to ponad 100 kalorii, a 30 g sera żółtego to ok. 125 kalorii. No więc jak? Przesadzamy?

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić