Nierówna walka z grypą. Tak unikniecie najgorszego

1/16

Dużo śpij, dużo pij

Dużo śpij, dużo pij
(Pixabay.com, byrev)
0
0

Zacznij od wyspania się i picia dużej ilości wody. Badania dowodzą, że każdego roku przeciętny dorosły może spodziewać się przebycia 2-3 gryp. Ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby oszukać przeznaczenie. Oprócz dokładnego mycia rąk można wiele zrobić, aby uniknąć skutków grypy. I nawet jesli złapiemy jej wirusa, przebieg choroby można znacznie skrócić. Wystarczy słuchać ekspertów.

2/16

Kup nawilżacz powietrza

0
0

Suche powietrze w naszych mieszkaniach podrażnia gardło oraz powoduje nieprzyjemny kaszel. Nawilżacz sprawia, że za pomocą wilgotnego powietrza oddychamy łatwiej - twierdzi Rob Danoff z Aria Health w Filadelfii.

3/16

Jedz grzyby

0
0

Nowe badania opublikowane w "Journal of the American College of Nutrition" podają dowód, że grzyby wzmacniają nasz układ immunologiczny. Ludzie, którzy jedzą codziennie gotowane grzyby shiitake przez miesiąc, mają większą ilość limfocytów T i rzadziej występują u nich stany zapalne.

4/16

Płucz nos!

0
0

Dobrze codziennie pamiętać o robieniu tego, na przykład przed snem. Przemywanie nosa roztworem soli morskiej albo po prostu słonej wody, pomaga oczyścić nos z cząstek wirusów, które wciągnęliśmy w czasie dnia. Tak przynajmniej twierdzi Richard Lebowitz, otolaryngolog z centrum medycznego Nowojorskiego Uniwersytetu.

5/16

Nie dotykaj twarzy

0
0

Nie dotykaj twarzy, a będziesz miał większą szansę na nie zachorowanie - twierdzi Margarita Rohr z Nowojorskiego Uniwersytetu.

Nie jest to jednak proste - przeciętna osoba dotyka swojej twarzy więcej niż trzy razy w ciągu godziny. Jest jednak sposób na powstrzymanie się przed dotykaniem ust i nosa - można usiąść na swoich dłoniach.

6/16

Klep się po klatce piersiowej

0
0

Na środku naszego mostka, na wysokości trzeciego żebra znajduje się punkt znany specjalistom od akupresury.

Kilka łagodnych uderzeń przez około minutę w odstępie kilku godzin pobudza gruczoł grasicy do produkowania większej ilości limfocytów T - tłumaczy Daniel Hsu, doktor akupunktury z medycyny orientalnej z Nowego Jorku.

7/16

Zamów zielone curry

0
0

Wszystko to co mówią o ostrych przyprawach to prawda - takie na przykład chilli potrafi skutecznie oczyścić nasze zatoki.

Będzie ciekło wam z nosa, a wasze oczy będą łzawić, co sprawi, co prawda czasową, ale sporo ulgę - mówi jeden z ekspertów.

8/16

Zjedz łyżkę miodu

0
0

Uważa się, że miód ma działanie przeciwbakteryjne. Jego gęsta, syropowa konsystencja otacza i łagodzi nasze podraznione gardło - poucza jeden z badaczy, dr Rohr.

9/16

Liż lody

0
0

Masz gardło tak podrażnione, że ledwo możesz przełykać? Połykanie lodowego smakołyku powinno zapewnić Ci chwilową ulgę i znacznie łagodzić odretwiałe miejsca - zachęca dr Danoff.

10/16

Na śniadanie jedz jogurty

0
0

Te same żywe kultury bakterii, które pomagają w trawieniu mogą uratować nas kiedy atakuje nas grypa. Naukowcy odkryli, że ludzie, którzy połykają probiotyki w suplementach lub w sfermentowanych pokarmach takich jak jogurty i kefiry 12% rzadziej mają infekcje górnych dróg oddechowych.

11/16

Nie poć się

0
0

Kiedy czujesz się rozbity możesz pozwolić sobie na delikatne ćwiczenia ogólnorozwojowe, ale trzymaj się z daleka od intensywnego treningu.

Nasze ciała powinni zachowywać w takich sytuacjach energię na walkę z wirusami - tłumaczy specjalista.

12/16

Pojedź do mamy na rosół

0
0

O leczniczej mocy tego klasycznego dania krążą legendy. Z naukowego punktu widzenia rosół jest wielozadaniowy.

Unosząca się para pomaga udrożnić przewody nosowe a słony bulion łagodzi podraznione gardło - twierdzi dr Phillips.

Ale to nie wszystko - badacze ujawnili dodatkowo, że rosół posiada właściwości spowalniające rozwój infekcji - walczy z białymi krwinkami i sprawia, że poruszają się wolniej, spędzając dużo czasu w miejscach, które potrzebują ich najwięcej.

13/16

Nazrywaj czarnego bzu

0
0

Syrop zrobiony z tych małych czarnych jagódek od stuleci używany jest w medycynie ludowej jako cudowne lekarstwo na wszystkie wirusówki. W skondensowanej wersji składniki odżywcze bzu łagodzą objawy przekrwienia śluzówki a także redukują ból. Badania dowodza, że zażycie zaledwie 15-milimetrowej dawki ekstraktu z bzu cztery razy na dzień może skrócić objawy grypy o 4 dni.

14/16

Ureguluj swój rytm dobowy

0
0

Sen to podstawa, a odpoczynek jest niezbędny. Przynajmniej tak twierdzi współczesna medycyna. Osoby, które śpią mniej niż 7 godzin na dobę są prawie 3 razy bardziej narażone na wirusa niż osoby śpiące minimum 8.

15/16

Nie dawaj na siebie kichać!

0
0

Nie jest dobrze być niegrzecznym i warto mówić "na zdrowie", ale odwracanie się w porę żeby nie zostać ofiarą kichnięcia jest kluczowe w unikaniu choroby. W końcu zarazki, które znajdują się w kichnięciu mogą wystrzeliwać na dystans 6 metrów!

16/16

Uchylaj okno

0
0

Wszystko z umiarem, ale spędzanie całego dnia w dusznym pokoju w czasie, kiedy wszyscy są trochę przeziębieni zwiększa ryzyko zachorowania. Wpuszczenie nawet odrobiny świeżego powietrza sprawia, że obecne w powietrzu wirusy są w ciągłym roku i przez to trudniej jest im zatrzymać się w jednym miejscu. Czyli na nas.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić