o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
bEqaLXqt
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja
16 reakcji
0
0
16
Podziel się
2 z 11

Różne modele

Różne modele
(PAP/EPA, ATLAS SURVIVAL SHELTERS)
0
0

Ceny schronów różnią się od siebie diametralnie. Najtańsze kosztują ok. 10 tys. dol., ale zapewniają tylko podstawową ochronę i na krótko. Te największe to już koszt rzędu 1,3 mln dol. (ok. 4,7 mln zł). To praktycznie domy, ale bez okien i z odpowiednimi systemami chroniącymi przed skutkami ataku nuklearnego. Droższe są już tylko specjalnie wybudowane z grubego betonu schrony podziemne.

16
0
0
bEqaLXqT
KOMENTARZE
(16)
do wodza mars...
4 lata temu
to Amerykanin dalej wojuje na tv i papieże może zróbmy tak niech brat bratu ciepłe serce okaże jak robi to Korea bez wiary bez boga jest jeden nie do podważenia wódz i przyszłość narodu czego więcej do koreji razem tam nasz wódz i człowiek tej ziemi
lkj
4 lata temu
Ludzie co maja duzo pieniedzy musza na cos je wydawac. My zwykli ludzie (przewaznie 2 sort) zyjmy dzisiaj i cieszmy sie dzisiaj.
elektryk-kole...
4 lata temu
Te "schrony" (schroniki) nadają się na użytkowanie kilka dni (3 - 5), nie są to schrony, w których może normalnie egzystować kilka osób (4 - 5), a już szczególnie dzieci. W artykule mowa o milionach jeśli idzie o koszty. Za tyle to można zbudować sobie schron o powierzchni użytkowej kilkanaście razy większej i wyposażony tak, żeby można w nim było znakomicie przetrwać co najmniej 1,5 - 2 lata. Kończę teraz, w wolnym czasie, projektować schron dla jednej rodziny a wcześniej zacząłem prace nad projektami nowoczesnych schronów dla miast i wsi, na 2, 5, 10, i więcej: 25, 50, 100, 200, 300 tysięcy ludzi, z prawdziwego zdarzenia, według możliwości jakie daje inżynieria XXI wieku, na 10 - 12 poziomów, przy czym zawsze pierwsze co najmniej 2 poziomy są obsadzone wojskiem i jest tam sprzęt wojskowy oraz uzbrojenie i zapasy amunicji. Mam szeroką wiedzę z zakresu inżynierii, więc mogę swobodnie sobie takie projekty robić w sytuacji, gdy nie ma na świecie w zasadzie nigdzie planów takich schronów.
bEqaLXqX
matros
4 lata temu
Prymityw amerykański nie pomyśli co się stanie jak w końcu ze swojego schowka wyjdzie na skażony teren ....
tuja
4 lata temu
Mam pytanie - zakładając tą beznadziejną opcję wybuchu bomby atomowej - kto będzie na tych bogaczy później pracował, jeśli cokolwiek ocaleje?
realista
4 lata temu
Nas to wszytstkimi strasza, niemcow, zydow, rosjan, muzulmanow, o zaponialem o swzwedow...... GOEBBELS mowil . i to obecnie zdaje u nas egzamin jak utrzymac wladze Zawsze łatwo jest pociągnąć za sobą ludzi, niezależnie, czy jest to demokracja, faszystowska dyktatura, parlament czy dyktatura komunistyczna. Mając głos czy go nie mając, ludzie zawsze mogą być podporządkowani przywódcom. To łatwe. Jedyne, co trzeba zrobić, to powtarzać ludziom w kółko, że są atakowani, oraz potępić pacyfistów za brak patriotyzmu i narażanie kraju na niebezpieczeństwo. To działa w każdym kraju."
qaz
4 lata temu
Wojciech Cejrowski odwiedził tego gościa przy okazji kręcenia odcinków z pobytu w Teksasie
Katowice
4 lata temu
Z taką Panią blond to bym tam zamieszkał .....:)
ozon
4 lata temu
Hehehe, 50 lat temu też nakręcił się schronowy biznes w USA. Wtedy ludzi straszyli wojną nuklearną z ZSRR. Cóż, głupi te schrony kupią, dlatego głupi nawet jak potrafi zarobić pieniądze, to nigdy nie będzie bogaty.
janusz
4 lata temu
nic tylko strasza nas i strasza nudne to się już robi powiem wam szczerze
tfh
4 lata temu
''Najbardziej trzeba się obawiać tego, kto już użył broni atomowej wobec drugiego człowieka, tego, który od początku IXX wieku jest w stanie ustawicznej napaści na państwa nie tylko ościenne, ale na całym świecie, w tym na niektóre parę razy po dziś dzień, trzeba się obawiać tego, kto potrafi zmyślić bzdurę o posiadaniu przez jakieś państwo broni chemicznej, by na tej "podstawie" je napaść, wymordować jego armię i ponad milion obywateli by zamiast płacić za ropę z tego państwa, po prostu ją kraść za darmo, zarazem doprowadzając kraj do ruiny gospodarczej i ekologicznej. Trzeba się obawiać tego, kto sprokurował Rewolucję w Rosji, by zagarnąć majątek Romanowów i złoto Rosji, tego, kto wywołał I Wojnę Światową i zaraz po niej II Wojnę, poprzez finansowanie dojścia do władzy Hitlera w Niemczech i Mussoliniego we Włoszech. Takiego państwa trzeba się obawiać. A jest tylko jedno, jedyne takie państwo na świecie - zowie się USA - największy agresor i bandyta wśród państw świata.'' ZGADZAM SIE
Ernest
4 lata temu
Taki schron jak na zdjęciu zakopany kilka metrów pod ziemią to gotowa trumna.Jeżeli wybucha bomba termojądrowa to powstaje tak ogromne ciśnienie gazu że zgniata taką rurę do podłogi a co dopiero temperatura,która powoduje odparowanie tych kilku metrów ziemi i stopienie rury wraz z ludźmi.
pl
4 lata temu
Jak atom łupnie, to TV na nic się nie przyda :-)
bEqaLXqP
marko
4 lata temu
Zdecydowana większa część interesów polega na wytworzenia u prostaka strachu - przestraszenia, obaw. Tu straszą atomem, a gdzie indziej Piekłem. Jeden prostak straszy, a pośrednik pomiędzy prostakami robi interesy. Takie to życie.
bEqaLXqB
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Pogrzeb księcia Filipa. Rodzina i naród opłakują jego odejście

Ludzie zebrani przed zamkiem Windsor oddawali cześć zmarłemu księciu Filipowi. Mąż królowej Elżbiety miał 99 lat, przez 73 lata był mężem brytyjskiej monarchini.
9.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Znani żegnają wielkiego artystę

W sobotę 10 kwietnia w Łodzi rozpoczął się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość ma charakter państwowy. Na ceremonii pojawiło się wiele znanych osobistości, chcących pożegnać wielką postać polskiej sceny muzycznej.
bEqaLXqC
8.

Miss Polski 2020 w niecodziennej roli. Zobacz galerię zdjęć

Nietypową niespodziankę z okazji tegorocznego Dnia Kobiet przygotowała Śląska policja. Na jej stronie internetowej pojawiła się galeria z sesji zdjęciowej z Miss Polski 2020. Anna-Maria Jaromin zmierzyła się z testem sprawności fizycznej. Najpiękniejsza Polka zachęcała w ten sposób kobiety do wstąpienia w szeregi policji.
7.

Tak wyglądał Paulo Sousa. Zobacz jak zmieniał się selekcjoner polskiej kadry

Paulo Sousa został zaprezentowany jako nowy selekcjoner polskiej kadry. Portugalczyk ma za sobą bogatą przeszłość, zarówno jako szkoleniowiec, jak i piłkarz. Zobaczcie jak nowy trener Polaków zmieniał się przez lata.
6.

Wybory w USA. Euforia na ulicach. Tak świętuje Ameryka

Joe Biden pokonał Donalda Trumpa w walce o fotel prezydenta USA. Zwolennicy kandydata Demokratów zaczęli już oficjalnie świętowanie.
bEqaLXqD
5.

Wybory Prezydenckie w USA 2020. Tak głosuje Ameryka! Beyonce, Lovato

Wybory w USA 2020. Na kogo głosowały wielkie gwiazdy w Ameryce? Choć większość znanych celebrytów, a także sław Hollywoodu deklaruje chęć oddania głosu na demokratę Joe Bidena, to jednak wśród nich zdarzają się osoby, które zagłosowały na Donalda Trumpa - jak choćby raper Lil Wayne. Do wzięcia udziału w wyborach gwiazdy zachęcały w social mediach. "Te wybory są zbyt ważne. To coś więcej niż tylko polityka..." - apelowała do fanów Jennifer Lopez.
4.

Donald Trump - od milionera do prezydenta

Donald Trump w 2016 roku został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jednak przez wiele lat znany był jako miliarder i jeden z barwniejszych biznesmenów Nowego Jorku. Kupił linie lotnicze, założył agencję modelek i organizował konkursy piękności. Wystąpił w wielu filmach i serialach, napisał kilka książek, prowadził własny program o biznesie i reklamował największe koncerny świata. Jest zapalonym fanem sportu i wrestlingu.
bEqaLXqE
2.

Strajk Kobiet. Cały internet się śmieje! Najlepsze hasła z protestów

Od 22 października w całej Polsce nieprzerwanie trwają protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Coraz więcej osób pojawia się na manifestacjach z transparentami. Poza klasycznymi sloganami widnieją na nich również niezwykle kreatywne hasła z humorem. Oto najlepsze transparenty, jakie pojawiły się na protestach w całej Polsce.
1.

Strajk Kobiet. Tłumy na ulicach polskich miast. Jesteśmy na miejscu

W środę w różnych miastach Polski odbywa się kolejna odsłona Strajku Kobiet. Organizatorzy protestów namawiali kobiety, by tego dnia nie iść do pracy. W Warszawie i w Łodzi już rozpoczęły się demonstracje. Nasi redaktorzy są na miejscu i na bieżąco relacjonują, jak przebiegają protesty.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić