o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
45 reakcji
0
0
45
Podziel się
2 z 7

Wprawiły badaczy w konsternację

Wprawiły badaczy w konsternację
(Facebook.com, Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie)
0
0

W Gródku niedaleko Hrubieszowa rolnicy znajdowali ludzkie kości w czasie orania pól. Zaalarmowali archeologów z Muzeum w Hrubieszowie i Instytutu Archeologii UMCS, którzy rozpoczęli wykopaliska. Na początku prace nie wzbudzały wielkich emocji badaczy i oceniali je zaledwie jako "poprawne".

Sytuacja zmieniła się w chwili odkrycia dużej jamy, której zarówno wypełnisko jak i znajdowane tam pozostałości wprawiły badaczy w konsternację… - budują napięcie pracownicy Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

45
0
0
bDKdaEcv
KOMENTARZE
(45)
Odbiorca treś...
rok temu
A ja mam taki pomysł: Dajcie obok artykułu jakiś przycisk żebym mógł w niego np 5x kliknąć i przeczytać cały "artykuł" bez dzielenia go na strony po jednym zdaniu. Pomysła oddaję za darmo
Szczątków spa...
rok temu
Pisze się .... spalonych szczątków ... panie „redaktorze”
Forfalk
rok temu
1000 lat temu na lubelszczyźnie nikt nie słyszał o chrześcijaństwie. W 966 Mieszko co najwyżej ochrzcił siebie i swych wojów. Chrystianizacja Polski trwała ok 200 lat.
bDKdaEcz
jacek
rok temu
i teraz prace w polu wstrzymane na miesiace. bylo orac dalej i nie wnikac..
skąd?
rok temu
Klasztor świętokrzyski na Łyścu, tam jest dużo malutkich trumienek.
Najnowsze komentarze (45)
gerard
rok temu
okolo 200 lat chrystianizacji, mieczem, krwia, strachem, wygnaniem, pozbawieniem praw i majatku, ziemi itd itd a kosciol i ludzie.... swietujecie to co roku...
Gal Anonim
rok temu
To jak to w końcu jest. Mają 1000 lat, czy są niemowlętami.
Mama
rok temu
No te niektore noworodki to maja jakiesi 2 m dlugosici !!! Pozatym noworodek niema kosici poza czaszka !!! to wszystko to bzdety do gazety !!!
janusz 26
rok temu
wszystko dzięki lecha a wina Tuska
Nbb
rok temu
I dzieci pochowane zbiorowo poza cmentarzem bo nie były ochrzczone To chrześcijańskie miłosierdzie....
Tatik
rok temu
Jeszcze w XIX w umieralność dzieci była na poziomie 200/1000 urodzeń- ospa , tyfus,gruźlica, czerwonka, błonica, krztusiec, niedożywienie zabjiały dzieci
bk
rok temu
Ale wiecie co? Bardo smutno się ogląda takie zdjęcia. Jaka to musiała być tragedia dla tamtych matek! I co z tego, że upłynęło tyle czasu. Ten ból jest wciąż odczuwalny i widoczny.
kolo
rok temu
UPA sprzed tysiąca lat?!!!
bDKdaEcr
bgr32efb
rok temu
Czy to ofiary handlu Chazarów?
bk
rok temu
Szkielety NOWORODKÓW?! Po tysiącu lat?! Przecież takie małe dzieci mają szkielety słabo zmineralizowane, więc jak to możliwe, że się zachowały i to tak długo? A co do reszty, oj tam, oj żadna sensacja. Po prostu tam był szpital prowadzący aborcję postnatalną. Tak awangarda postępu.
Hallo
rok temu
Dlaczego naruszacie spokój nieboszczykom . Co za różnica czy spoczywa 5 lat , czy tysiąc dla nich czas się zatrzymał.
az
rok temu
ten szkielet z wielkimi stopami, na noworodka nie wyglada!
mici
rok temu
1000 lat czyli poczatki chrzescijanstwa na ziemiach dzisiejszej Polski !!!Chrzescijanie mordowali od zawsze !!!!
Tysiąc lat - ...
rok temu
mają dzieje kościoła katolickiego w Polsce - przypadek ? Nie sądzę...
bDKdaEcd
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Wybory w USA. Euforia na ulicach. Tak świętuje Ameryka

Joe Biden pokonał Donalda Trumpa w walce o fotel prezydenta USA. Zwolennicy kandydata Demokratów zaczęli już oficjalnie świętowanie.
9.

Wybory Prezydenckie w USA 2020. Tak głosuje Ameryka! Beyonce, Lovato

Wybory w USA 2020. Na kogo głosowały wielkie gwiazdy w Ameryce? Choć większość znanych celebrytów, a także sław Hollywoodu deklaruje chęć oddania głosu na demokratę Joe Bidena, to jednak wśród nich zdarzają się osoby, które zagłosowały na Donalda Trumpa - jak choćby raper Lil Wayne. Do wzięcia udziału w wyborach gwiazdy zachęcały w social mediach. "Te wybory są zbyt ważne. To coś więcej niż tylko polityka..." - apelowała do fanów Jennifer Lopez.
bDKdaEce
8.

Donald Trump - od milionera do prezydenta

Donald Trump w 2016 roku został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jednak przez wiele lat znany był jako miliarder i jeden z barwniejszych biznesmenów Nowego Jorku. Kupił linie lotnicze, założył agencję modelek i organizował konkursy piękności. Wystąpił w wielu filmach i serialach, napisał kilka książek, prowadził własny program o biznesie i reklamował największe koncerny świata. Jest zapalonym fanem sportu i wrestlingu.
6.

Strajk Kobiet. Cały internet się śmieje! Najlepsze hasła z protestów

Od 22 października w całej Polsce nieprzerwanie trwają protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Coraz więcej osób pojawia się na manifestacjach z transparentami. Poza klasycznymi sloganami widnieją na nich również niezwykle kreatywne hasła z humorem. Oto najlepsze transparenty, jakie pojawiły się na protestach w całej Polsce.
bDKdaEcf
5.

Strajk Kobiet. Tłumy na ulicach polskich miast. Jesteśmy na miejscu

W środę w różnych miastach Polski odbywa się kolejna odsłona Strajku Kobiet. Organizatorzy protestów namawiali kobiety, by tego dnia nie iść do pracy. W Warszawie i w Łodzi już rozpoczęły się demonstracje. Nasi redaktorzy są na miejscu i na bieżąco relacjonują, jak przebiegają protesty.
4.

Protest kobiet. Kreatywność uczestników nie zna granic

W całej Polsce trwają protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. W demonstracjach biorą osoby w każdym wieku, często niosąc transparenty. Dostaje się nie tylko politykom, lecz także Kościołowi Katolickiemu. Uczestnicy dają pełny upust swojej pomysłowości.
3.

Strajk Kobiet. Polskie miasta zablokowane. Byliśmy na miejscu

Zgodnie z zapowiedziami, Ogólnopolski Strajk Kobiet zorganizował blokady w największych miastach Polski. Stanęły Warszawa, Gdańsk, Łódź i wiele innych. Redaktorzy wp.pl i o2.pl byli na miejscu i relacjonowali przebieg blokad.
bDKdaEcg
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić