Tak będzie wyglądał świat za 20 lat - skopiują nasze mózgi

1/11

Telepatia

Telepatia
(Youtube.com, FreeIsochronic Tones)
0
0

Świat danych oraz potężne algorytmy i analizy są w stanie bardzo dokładnie określić, kim jesteśmy, i przewidzieć, co będziemy chcieli zrobić (…). Gdy sieci staną się jeszcze bardziej zaawansowane niż dziś, pomysły i rekomendacje będziemy otrzymywać w sposób podobny do komunikacji mózg-mózg - powiedział Dr Michio Kaku, znany fizyk -teoretyk i popularyzator nauki cytowany przez portal futuremakers.today.pl.

2/11

Alternatywne źródła energii

0
0

Zasoby paliw są olbrzymie. Ale to, co uważamy za rezerwy, czyli to, co możemy finalnie wydobyć, jest stosunkowo niewielkie. Owszem, rozwijając technologie możemy dobrać się do czegoś, co wcześniej rezerwami nie było - skomentował sprawę Marcin Popkiewicz, analityk megatrendów.

3/11

Kooperacja i kreatywność

0
0

Każdy z nas jest po trosze i twórcą i wytwórcą, lecz gdy lepiej wychodzi ci robienie rzeczy, musisz znaleźć kogoś, kogo mocną stroną są pomysły (…). Tylko poprzez połączenie tych dwóch umiejętności można stworzyć coś nowego - twierdzi dr Max McKeown, ekspert specjalizujący się w strategii, przywództwie, innowacjach i budowaniu lepszej przyszłości.

4/11

Drukowane jedzenie

0
0

Technologia mogłaby w przyszłości umożliwić np. zsyntetyzowanie steku z podstawowych aminokwasów uzyskanych z dowolnego źródła. Oznacza to, że na Marsie lub na statku kosmicznym moglibyśmy dosłownie wydrukować sobie obiad - powiedział Andrew Brentano, współzałożyciel Tiny Farms w Dolinie Krzemowej w Kalifornii dla portalu futuremakers.today.pl.

5/11

Kopia danych z mózgu

0
0

Będziemy mieć mózg 2.0. Oznacza to, że będziemy „wyposażeni” w kopię zapasową naszego mózgu. Teoretycznie więc po śmierci pozostanie po nas właśnie taka kopia, co w pewnym dziwnym sensie oznacza pewną formę nieśmiertelności - skomentował niuans naukowy dr Michio Kaku, znany fizyk-teoretyk, popularyzator nauki, uznany za jednego z 50 najważniejszych żyjących fizyków na świecie.

6/11

Samosterujące samochody

0
0

Najistotniejszą zmianą, jaką przyniosły ze sobą samochody ery Henry’ego Forda, była budowa autostrad. Pojazdy bez kierowcy dadzą nam coś zgoła innego – podarują nam czas, którego tak bardzo nam dziś brakuje - powiedziała Sheryl Connelly, futurystka z Ford Motor Company.

7/11

Sztuczna inteligencja

0
0

Po roku 2030 zaczniemy wytwarzać maszyny będące połączeniem biologii, technologii cyfrowej i chemii nieorganicznej. Maszyny stają się coraz mniejsze, możemy dziś nimi operować na poziomie pojedynczego atomu. Przyszłość nowych technologii to zderzenie trzech światów: technologii cyfrowej, biologii i chemii - powiedział Brian David Johnson, futurolog korporacji Intel cytowany przez portal futuremakers.today.pl.

8/11

Miasta przyszłości

0
0

Nastąpi powrót do podwórek, enklaw otoczonych budynkami. Na dole będzie się odbywało codzienne życie biedniejszych. Drugie piętro będzie dla tych bogatszych (…). Wyobrażam sobie takie piętrowe miasto - uważa Janusz Kaniewski, wieloletni projektant Pininfariny i Ferrari, autor lub współautor wielu współczesnych samochodów. Doradca Prezydenta Gdyni, pierwszy i jedyny nie-architekt w SARP.

9/11

Roboty domowe

0
0

Zanim wyjdziesz rano do pracy, wystarczy, że powiesz, co ma być tego dnia zrobione: odkurzenie i umycie podłóg, nakarmienie zwierzaków itd. (…). Gdy wrócisz, dom będzie lśnił, roboty będą na swoim miejscu spoczynku, a jeden z nich poda ci coś do picia - w komentarzu dla portalu future.marks.pl Colin Angle, prezes i współzałożyciel korporacji Robot. Jeden z najważniejszych autorytetów w dziedzinie mobilnych robotów.

10/11

Gotowe posiłki w sklepach

0
0

Sądzę, że nasze sklepy stacjonarne w przyszłości będą głównie oferować świeże produkty spożywcze. (…) Będzie w nich dużo więcej gotowych produktów spożywczych, co analogicznie jest spowodowane tym, co się dzieje — teraz jemy dużo więcej gotowych posiłków niż kiedyś - udzielił komentarza dla portalu future.marks.pl Mike McNamara, Dyrektor działu IT w Tesco, odpowiedzialny za wszelkie technologie używane przez grupę. Członek Strategicznego Panelu Doradczego Instytutu Zrównoważonej Konsumpcji na Uniwersytecie w Manchesterze.

11/11

Zmiana ciała na nowsze

0
0

Możliwe, że w przyszłości zamiast próbować naprawić ciało, będziemy je regenerować lub wymienimy je w całości na nowe. Jednak nie dotyczy to mózgu, ponieważ po wymianie mózgu na nowy dana osoba przestaje być sobą - wypowiedział się dr Max More, strategiczny futurolog i rozpoznawany na całym świecie orędownik efektywnego i etycznego zastosowania technologii do przedłużania życia i krioprezerwacji.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić