REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Jakub Zagalski17.10.19 (16:44)
1 z 8

Wypadki i tragedie na planach filmowych. Wielu można było uniknąć[GALERIA]

Materiały prasowe

Siniaki, otarcia, połamane kończyny i żebra, oparzenia, porażenia prądem i hipotermia. Takie nieplanowane "atrakcje" nie są wcale rzadkością na planach największych produkcji filmowych. I nie dotyczą wyłącznie kaskaderów.

O tym, że na planie można otrzeć się o śmierć, przekonał się Petro Aleksowski, który pozwał producenta "Czerwonego punktu" Patryka Vegi. W Sądzie Rejonowym Warszawa-Wola ruszył proces w sprawie wypadku z grudnia 2016 r. Aleksowski stał wtedy za kamerą i miał nakręcić ujęcie, w którym zamaskowany mężczyzna oddaje strzał z helikoptera w kierunku obiektywu.

Materiały prasowe

Z niewyjaśnionych przyczyn były GROM-owiec grający strzelca użył na planie prawdziwej broni z ostrą amunicją dum-dum, która rozrywa się w ciele trafionego. Aleksowski cudem uniknął śmierci, bo zamiast w obiektyw pocisk trafił w nogę operatora (czytaj więcej tutaj).

Wypadek Aleksowskiego nadal budzi wiele kontrowersji, ale to nie pierwszy raz, gdy członek ekipy filmowej cierpi na planie. Nawet największe gwiazdy Hollywood ocierały się o śmierć przed kamerą. Czasami wypadki kończyły się trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet śmiercią.

0
0
Dalej
0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij