Adam Dudkiewicz| 

8 najbardziej niebezpiecznych miast świata. Wśród nich nasz sąsiad

31
1/8

Caracas, Wenezuela

Caracas, Wenezuela
(getty)
0
0

Na podstawie liczby przestępstw podawanych przez regionalne jednostki policji, przygotowano zestawienie 8 najbardziej niebezpiecznych miast na świecie. Jednym z nich jest Caracas. Choć w podobnych zestawieniach miasta Ameryki Południowej pojawiają się stosunkowo często, to stolica Wenezueli przoduje pod względem handlu narkotykami, przemocy, zabójstw i zamieszek. Miasto pogrążyło się w chaosie po głębokim kryzysie, kiedy cały kraj znalazł się nad finansową i polityczną przepaścią. Wiele zbrodni pozostaje nierozwiązanych ze względu na prawie całkowite zaangażowanie policji w tłumienie zamieszek. Nieco dalej na północ, w San Pedro Sula, zanotowano najwyższy odsetek morderstw. 173 mieszkańców na 100 tys. zostało pozbawionych życia.

2/8

St. Louis, USA

0
0

FBI uznała St. Louis za najbardziej niebezpieczne miasto w Stanach Zjednoczonych. Dane zebrane przez służbę wskazują na bardzo wysoki odsetek morderstw, rozbojów i włamań. Na 100 tys. niemal 60 obywateli zostało zamordowanych. To nawet więcej niż w owianym złą sławą Detroit.

3/8

Neapol, Włochy

0
0

Miasto słynie z handlu narkotykami, zabójstw i przemocy. W Neapolu rządzi Comorra, specyficzna mafia, której nadal nie udało się rozbić. Składa się ona z wielu mniejszych, luźno powiązanych grup. Wielokrotnie dochodzi między nimi do różnych tarć, które niejednokrotnie kończą sie morderstwami. W mafii bardzo często angażują się młodzi chłopcy. 12-letni zabójcy są szkoleni, żeby wykonywać wyroki bez mrugnięcia okiem. Przestępczość kusi wielu młodych, przez co miasto ma problemy z ogromnym poziomem bezrobocia. Neapol ma tak złą sławę, że w języku włoskim utarł się pewien zwrot - zamiast "idź do diabła", mówi się - "idź do Neapolu".

4/8

Kijów, Ukraina

0
0

Największym zagrożeniem w Kijowie są nieprzewidywalne zamieszki, które niejednokrotnie kończą się brutalnymi starciami z policją. Ukraińska stolica dalej odczuwa skutki Euromajdanu, który rozpoczął się w listopadzie 2013 r. Protesty nasiliły się, gdy ukraińskie władze odmówiły podpisania aktu stowarzyszeniowego z Unią Europejską. Dodatkowo zajęcie Krymu przez wojska rosyjskie doprowadziło do jeszcze większej eskalacji niepokojów społecznych. Miasto trawi przestępczość, fala kradzieży i wandalizmu.

5/8

Grozny, Czeczenia

0
0

Najpoważniejszy zarzut kierowany w stronę tego kraju to skorumpowane, upolitycznione sądownictwo. Chodzi przede wszystkim o akcję oczyszczania kraju z homoseksualistów, którą prowadzi Ramzan Kadyrow - czeczeński władca. Gejów się porywa, torturuje, bije i przetrzymuje. Wielu zostało zamordowanych. W państwie praktycznie nie działa policja, co sprawia, że łatwo można paść łupem bandytów.

6/8

Rakka, Syria

0
0

Miasto jest syryjską stolicą kalifatu. Króluje w nim przemoc i morderstwa. Mieszkańcy nie mogą zwrócić się do żadnego sądu, gdyż te wydają głównie religijne wyroki. W rękach ISIS znajduje się od 2013 roku. To wtedy Państwo Islamskie sterroryzowało ludność i wprowadziło restrykcyjne prawo szariatu. Rakka jest w tym momencie bombardowana, a na ulicach toczą się regularne walki.

7/8

Mogadisz, Somalia

0
0

Somalijska stolica była przez wiele dekad nękana wojnami i do teraz pozostaje bardzo niebezpiecznym miejscem. Przede wszystkim króluje tu korupcja i wszechobecna przemoc. W mieście nie ma szans na poprawę jakości życia. Wpierana przez Al-Kaidę bojówka al-Shabaab terroryzuje Mogadisz. Wody wokół stolicy również są bardzo niebezpieczne, ze względu na duże zagęszczenie piratów.

8/8

Manila, Filipiny

0
0

Manila od niepamiętnych czasów była owiana złą sławą. Narkotyki, zatłoczone slumsy, bieda i fala porwań czynią z miasta wyjątkowo nieprzyjemne miejsce. Strzelaniny wybuchają bardzo regularnie, ze względu na wdrożoną ostatnio politykę antynarkotykową. W ostatnim czasie na terenie stolicy Filipin zginęło prawie pół tysiąca osób. Głównie zastrzelonych przez członków karteli narkotykowych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić