Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Kacper Krysztofik
|

12 wielbłądów zdyskwalifikowanych na konkursie piękności. Powód: BOTOKS

5
Podziel się:

Piękno to bardzo nieścisła kategoria estetyki. "De gustibus non est disputandum" ("o gustach się nie dyskutuje) mówi łacińskie przysłowie, które jak większość łacińskich przysłów - wciąż jest aktualne. Tam gdzie Europejczycy mogą w ogóle nie dostrzegać uroku, dostrzegą je ludzie z innych kultur. Świetnym przykładem takich różnic jest coroczny konkurs piękności... wielbłądów w Arabii Saudyjskiej. Sam konkurs nie szokuje. Ale oszustwa podczas wyborów wielbłądziej miss owszem.

12 wielbłądów zostało wykluczonych z konkursu
12 wielbłądów zostało wykluczonych z konkursu (PAP, abir sultan)

Aż 12 wielbłądów zostało zdyskwalifikowanych w corocznym konkursie piękności organizowanym w ramach "Festiwalu Wielbłądów" w okolicach stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadu.

W formularzach dla uczestników zawarte są szczegółowe warunki udziału w konkursie. Właściciele sympatycznych "garbusów" są w pełni świadomi, że „wielbłądy, którym podano niedozwolone substancje, ogolono, bądź przefarbowano jakiekolwiek części ciała, zostaną zdyskwalifikowane".

Niestety w przypadku powyższej dwunastki złamano ten przepis. Okazało się, że zwierzęta korzystały... z botoksu.

Poza konkursem piękności, na festiwalu organizowane są także inne formy rywalizacji tych zwierząt, m.in. wyścigi, konkurs posłuszeństwa, konkurs na najlepszą wielbłądzią fryzurę czy najlepsze zdjęcie wielbłąda.

Szef jury wielbłądziego show, Fawzan al-Madi, tłumaczy dlaczego właśnie te zwierzęta cieszą się tak dużą czcią - Wielbłąd to symbol Arabii Saudyjskiej - mówi - Kiedyś dbaliśmy o te zwierzęta z konieczności, dziś robimy to dla rozrywki.

Źródło: Daily Mail

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(5)
aaa
5 lata temu
""Wiesia 23 sty, 22:49 Juchasy z pisu na wielblada dopoki macie czas. Potem przyjda inni pisowcy i beda sie skarzyc na kolegow. Pis do roboty"" tępa żydwo masz więcej takich genialnych tekstów.Rodacy kupią ci Literackiego Nobla
Polak
5 lata temu
POwcy i KOdowcy piszą komentarze. A w zasadzie to jedna osoba- patrząc na poziom wpisów.analfabeta!
Wiesia
5 lata temu
Juchasy z pisu na wielblada dopoki macie czas. Potem przyjda inni pisowcy i beda sie skarzyc na kolegow. Pis do roboty
Spac
5 lata temu
Znowu obraza dla wielblada. Przeciez nawet te drogi z lewej wyglada madzej niz spiacy pisowiec w sejmie.
Coro
5 lata temu
Kto jezdzi na kim , pisiarek na wielebladzie czy wielblad na pksiarku. Ja mysle ze wielblad jest duzo madzejszy a pis ma tylko duza gebe
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić