Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Piotr Białczyk
|

Abp Marek Jędraszewski odebrał nagrodę na KUL. "Konfrontuje się z neomarksistowskimi nurtami"

15
Podziel się:

Abp Marek Jędraszewski odebrał nagrodę im. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podczas laudacji na cześć krakowskiego metropolity zaznaczono, że duchowny "raz po raz konfrontuje się z różnego rodzaju neomarksistowskimi nurtami".

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odebrał nagrodę od Stowarzyszenia Absolwentów KUL
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odebrał nagrodę od Stowarzyszenia Absolwentów KUL (Forum, Jacek Szydlowski/FORUM)

Duchowny został wyróżniony w ramach konferencji naukowej "Kardynał Stefan Wyszyński - absolwent Katedry Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL". Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa oraz Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL.

- Wielu ludzi w Polsce cieszy się, że mamy takiego odważnego biskupa, który nie lęka się medialnych ataków - mówił podczas laudacji prof. Dariusz Kowalczyk.

- Współczesne ideologie jak gender, LGBT, skrajny feminizm, aborcjonizm, antyludzki ekologizm, głoszą, że nie są żadnymi ideologiami a jedynie stawaniem po stronie dyskryminowanych, domaganiem się poszanowania praw człowieka, zwierząt itp. - dodał duchowny cytowany przez "Kurier Lubelski". Kowalczyk w uzasadnieniu wyróżnienia przypominał, że Jędraszewski "raz po raz jest konfrontowany z różnego rodzaju neomarksistowskimi nurtami".

Zobacz także: Zobacz też: Zbigniew Ziobro bronił ustawy w Senacie. Śmiszek komentuje

Odbierając nagrodę z rąk Stowarzyszenia duchowny nie krył dumy. - Zawsze kiedy chodzi o zagrożenie człowieczeństwa, człowieka, tych podstawowych wartości ludzkich trzeba mieć jasną postawę - oświadczył abp Marek Jędraszewski. Duchowny zaznaczał jak ogromie ważne jest powstrzymywanie współczesnych negatywnie dominujących trendów kulturowych. Stwierdził, że "ideologie, o których mówimy dzisiaj", mają charakter międzynarodowy i samoniszczycielski.

Kim jest arcybiskup Marek Jędraszewski?

Marek Jędraszewski przez lata związany był z poznańskim Kościołem. Był bliskim współpracownikiem abp. Juliusza Paetza, który miał seksualnie wykorzystywać poznańskich kleryków. Doniesień medialnych nigdy nie udało się potwierdzić, jednak sam Paetz złożył rezygnację z urzędu. Watykan odsunął go także od pełnienia posługi kapłańskiej.

Arcybiskup Jędraszewski od 2017 pełni posługę metropolity krakowskiego. Od tego czasu był często opisywany w mediach. Duchowny wielokrotnie krytykował "lewacką zarazę" oraz czarne protesty. Jest także zdecydowanym krytykiem aborcji oraz in-vitro. - Kościół nie zabrania homoseksualistom kochać. Natomiast nie mogą oni oczywiście kochać osób tej samej płci - mówił w przeszłości abp Jędraszewski.

Duchowny zasłynął m.in. kontrowersyjną wypowiedzią podczas nabożeństwa w intencji ofiar Powstania Warszawskiego. "Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły" - powiedział podczas mszy w Bazylice Mariackiej. Po czym dodał "nie czerwona, a tęczowa".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Kurier Lubelski"

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
Lub
2 lata temu
Wstyd dla KuULu !!!
E!!!
2 lata temu
GRATULACJE!!!
gay
2 lata temu
Widać że sam nie może poradzić sobie ze swoją seksualnością i zieje jadem
wstyd
2 lata temu
tacy ludzie powinni odejść z kościoła jak najszybciej, póki są jeszcze jacys wieni
rte
2 lata temu
Co Słowo Boże mówi na temat przyczyn grzechów duchownych ? List apostoła Pawła do Rzymian rozdział 1 wersety od 21 do 32 : Bo chociaż wiedzieli o Bogu, nie wychwalali Go jako Boga ani Mu nie dziękowali. Ich umysły stały się puste, a ich nierozumne serca ogarnęła ciemność. Mimo że uważali się za mądrych, stali się głupi i zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny zniszczalnego człowieka, a także ptaków, zwierząt czworonożnych i gadów. Dlatego też Bóg, stosownie do pragnień ich serc, zostawił ich na pastwę nieczystości, żeby hańbili swoje ciała. Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo i wielbili stworzenie — dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen. Właśnie dlatego Bóg zostawił ich na pastwę niepohamowanych żądz seksualnych. Kobiety zamieniły stosunki seksualne zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie mężczyźni zrezygnowali ze zgodnych z naturą stosunków seksualnych z kobietą i gwałtownie zapłonęli żądzą jedni do drugich, mężczyźni do mężczyzn. Zaczęli dopuszczać się tego, co ohydne, na samych siebie ściągając karę należną za złe postępowanie. Ponieważ nie chcieli poznać Boga, On zostawił ich na pastwę niewłaściwego sposobu myślenia, żeby robili to, co nie przystoi. Są więc pełni wszelkiej nieprawości, niegodziwości, chciwości, zła, zawiści, skłonni do morderstw, kłótni, podstępni, złośliwi, rozsiewają pogłoski, rzucają oszczerstwa, nienawidzą Boga, są zuchwali, wyniośli, chełpliwi, knują zło, są nieposłuszni rodzicom, nie mają zrozumienia, łamią obietnice, są pozbawieni naturalnych uczuć i niemiłosierni. Choć bardzo dobrze wiedzą, że zgodnie z prawym postanowieniem Bożym dopuszczający się czegoś takiego zasługują na śmierć, nie tylko dalej to robią, ale też z uznaniem odnoszą się do innych, którzy tak postępują.
wilk
2 lata temu
do wiezienia z h==em
absurd
2 lata temu
Człowiek który sieje nienawiść, podziały dostaje za to nagrodę. To możliwe jest tylko w Polsce !
))))((((
2 lata temu
No cóż, nie wszyscy muszą kłaniać się przed dziennikarzami, goniącymi za sensacją-bo publikacja artykułu oznacza kasę.
OLO
2 lata temu
JAK MOZE TA SWIETA ZIEMIA NOSIC TAKIEGO H==A
ololololo
2 lata temu
Jędraszewski to człowiek którego bardzo bardzo szanuję, autorytet w tych zgniłych czasach, brawo za odwagę
ololololo
2 lata temu
ale że co?????????????? nieprawdę powiedział??????????? skąd ten hejt????????? prawda to prawda i tyle, jak ktoś to hejtuje to ma problem z samym sobą lub jest na czyichś usługach (pieniądz nie śmierdzi)
Lolek
2 lata temu
Jasne, należy mu się za "tęczową zarazę".Ha, ha, ha...
Baca
2 lata temu
Kapusty mu dać , niech się chłop naje.
Parodia
2 lata temu
Gospodarka wali się a PiS dalej wręcza łapówki.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić