Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karolina Kołodziejczyk
|

"Agent Tomek" i jego spowiedź. Mariusz Kamiński reaguje ws. "wilii Kwaśniewskich"

20
Podziel się:

Minister Koordynator Służb Specjalnych reaguje po spowiedzi "agenta Tomka" w mediach. Jak czytamy w oświadczeniu, Mariusz Kamiński chce, by Prokurator Generalny ujawnił materiały dotyczące śledztwa prowadzonego w sprawie "willi Kwaśniewskich".

Tomasz Kaczmarek i Mariusz Kamiński
Tomasz Kaczmarek i Mariusz Kamiński (East News)

"Minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński zwrócił się do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro o przekazanie opinii publicznej materiałów zgromadzonych w śledztwie dotyczącym 'willi Kwaśniewskich' w Kazimierzu Dolnym" - można przeczytać w oświadczeniu Stanisława Żaryna, Rzecznika Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

"Jednocześnie informuję, że wersja wydarzeń przedstawiana obecnie w mediach przez Tomasza Kaczmarka jest nieprawdziwa, a złożone przez niego w grudniu 2019 r. zeznania są fałszywe. Są one sprzeczne nie tylko z wcześniejszymi zeznaniami składanymi pod groźbą odpowiedzialności karnej w prokuraturze oraz przed sądem, ale także z wielokrotnie prezentowaną przez niego publicznie wersją wydarzeń" - dodano.

W oświadczeniu przypomniano również, że "w listopadzie 2019 r. Tomaszowi Kaczmarkowi prokuratura postawiła szereg zarzutów karnych dotyczących wielomilionowych oszustw finansowych w tzw. aferze stowarzyszenia Helper".

Zobacz także: Zobacz też: Agent Tomek: "kłamałem pod presją". Politycy idą do sądu

"W opinii Ministra Koordynatora zmiana zeznań Tomasza Kaczmarka w sprawie „willi Kwaśniewskich” jest podyktowana sytuacją procesową byłego funkcjonariusza, który liczył na zapewnienie mu parasola ochronnego. Takiego nie otrzymał i nie otrzyma nikt, kto sprzeniewierzył publiczne pieniądze" - podkreślono w komunikacie.

Wcześniej sprawę "agenta Tomka" skomentował zastępca koordynatora służb i szefa MSWiA. Maciej Wąsik napisał na Twitterze, że Tomasz Kaczmarek "nie uwierzył kiedy mówiliśmy, że nie ma świętych krów". "Dlatego ciążą na nim ciężkie zarzuty prokuratorskie wyłudzenia środków poprzez stowarzyszenie Helper. Wszystko inne to pokłosie tej sprawy" - zaznaczył Wąsik.

Przypomnijmy: Tomasz Kaczmarek wystąpił w programie "Superwizjer" TVN24. Były agent opowiedział o czasach, kiedy pracował w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Ujawnił, że Aleksander Kwaśniewski i jego żona byli inwigilowani. Willa w Kazimierzu Dolnym miała należeć do byłej pary prezydenckiej. Były polityk PiS przyznał w "Superwizjerze", że wbrew wcześniejszym zapewnieniom, nie miał na to dowodów. Oskarżył szefa CBA Mariusza Kamińskiego i jego zastępcę Macieja Wąsika o wywieranie nacisków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(20)
powodzenia!
3 lata temu
niech na siebie nawzajem nadają, "kumpel" Ziobro już pewnie fabrykuje co Kamińskiemu potrzebne, a Tomuś- teraz kłamca i "zbrodzień", a przecież pisiurek :)))))). Pozagryzajcie się pisiurki!
...
3 lata temu
Według Nowaczyka, Jakub R. (urzędnik ratusza, który zajmował się zwrotami kamienic, decydował też o wypłacie odszkodowań, też ma postawione zarzuty) w 2016 r. miał zapewniać, że jeśli ten "odda 30 proc. swoich dochodów z reprywatyzacji, to CBA będzie miało nad nim pieczę". - Na pytanie, czy to jest w ogóle prawdziwe, Jakub R. opowiadał mi, że w czasie swoich spotkań z przedstawicielami CBA w swoim mieszkaniu na ulicy Włodarzewskiej dochodziło do takich pijaństw, że niejaki Mariusz Kamiński był tak pijany, że chodził na czworaka i całował się z jego psem - powiedział Nowaczyk. Chodziło też o szukanie haków na Hannę Gronkiewicz-Waltz, byłą prezydent stolicy. - Wiem od Jakuba R., że brat Jacka Sasina skupował roszczenia odszkodowawcze, kiedy Sasin był jeszcze wojewodą - mówił komisją Robert Nowaczyk.
suweren
3 lata temu
Nie przesłuchali nawet głównego "podejrzanego" przez 12 lat, więc jak to ma być "normalna sprawa" Przecież to był zwykły PiSowski szwindel polityczny. Pewnie myśleli, że już nigdy nie wyjdzie na jaw, a tu proszę.
Salomon
3 lata temu
Zamknąć obu , przecież jest za co, i to najlepiej w jednej celi . Po 2 - 3 latach wypracują wspólne stanowisko o ile wcześniej się nie pozabijają .
BILYKID
3 lata temu
każdy powinien odpowiadać za swoje czyny kiedyś byli złodzieje na ulicach targach i w większych skupiskach teraz ZŁODZIEJE OD WIELU LAT SĄ NA STANOWISKACH I KRADNĄ NA SKALĘ MILIONÓW W TYM UKŁADZIE SĄ SĘDZIOWIE PROKURATORZY RADCY PRAWNI ADWOKACI POSŁOWIE SENATOROWIE EURODEPUTOWANI CAŁA KASTA NIE DO RUSZENIA Z TYM WSZYSTKIM JEDYNIE MOŻE SOBIE poRADZIĆ SMOSĄD
asd
3 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
Kamiński
3 lata temu
Hau, hau, hau, hau. Chowajcie swoje jamniki, Kaminski jest w miescie!
dede
3 lata temu
tawariszcz keminsky, agient tomek znowu nadaje!!!!!
Tony
3 lata temu
W normalnym kraju, ten człowieczek powinien dostać dożywocie. Wstydzę się za PIS. Co mogę zrobić, żeby być tak bezkarnym w tym kraju.
Bizon
3 lata temu
Tomek to. OSZUST. I. KLAMCA. A. KWACH. I. SPOLKA. TO ZLODZIEJE
Malyksiaze
3 lata temu
Niestety ...PiS jaki... jest ?????????? każdy normalny człowiek musi zadać sobie pytanie.Co dalej.Albo chcemy mieć chwilę spokoju przy udziale inteligentów z lewicy...Platformy...jakby jej nie oceniać.Albo paroksyzm Panów Sasinowa.....Macierewiczowi...nic tym ludziom nie ujmując.Jakos tak wychodzi,że PiS nazbierał kilku ludzi porządnych....i sporo Piotrowicza...i innych Pan Kempow po ojcach z PZPR.
Malyksiaze
3 lata temu
Nie wiem co jest grane.Jedno wiem PiS prowadzi nas na bardzo grzeszki ..bagienny teren.Tragiczny nasz los.
Jiji
3 lata temu
Jeden musiał drugiemu coś ukraść.
Reformacja
3 lata temu
Jesteśmy jako naród wkręceni w bunt przeciw Bogu uprawiając bałwochwalczą religijność ("Nie czyń podobizny aby się kłaniać"-Wyjścia 20,4.5 - przykazanie amputowane z dekalogu przez KK). Ten bunt przeciwko porządkowi Bożemu pozbawia nas jako naród ochrony Bożej a otwiera wrota demonom które niosą przekleństwa.One się zaczęły. Przekleństwo nienawiści w sercach. Pasują słowa Sienkiewicza z Ogniem i Mieczem: "Nienawiść wrosła w serca i zatruła krew pobratymczą." Następne wojna albo domowa albo najazd i rozbiory
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić