oprac. Jakub Kłoszewski| 

Amerykanie: lider tzw. Państwa Islamskiego prawdopodobnie żyje

11
Podziel się:

Abu Bakr al-Baghdadi, lider tzw. Państwa Islamskiego (IS) prawdopodobnie wciąż żyje - twierdzą Amerykanie. Wcześniej Rosjanie przekonywali, że zginął w ich nalocie.

Nie wiadomo czy Abu Bakr al-Baghdadi wciąż żyje
Nie wiadomo czy Abu Bakr al-Baghdadi wciąż żyje (PAP/EPA, ISLAMIC STATE VIDEO)

Al-Baghdadi może ukrywać się na granicy syryjsko-irackiej - powiedział generał Stephen Townsend, dowódca sił USA do walki z IS.

Generał Townsend przekazał, że miejsce jego pobytu jest od jakiegoś czasu nieznane. Jednak informatorzy przekonują, że lider tzw. Państwa Islamskiego wciąż żyje. - Codziennie go szukamy, nie sądzę, że zginął - powiedział dowódca.

- Kiedy go znajdziemy myślę, że będziemy próbowali go po prostu zabić. Prawdopodobnie nie jest warte próbowanie go schwytać - dodał amerykański wojskowy.

Zobacz także: Rosjanie twierdzą, że zabili lidera IS:

Al-Baghdadi żyje?

22 czerwca Rosjanie oświadczyli, że jest wysoce prawdopodobne, że al-Bagdadi nie żyje. Według rosyjskiego ministerstwa obrony przywódca IS zginął 28 maja w rosyjskim nalocie wymierzonym w miejsce, gdzie odbywało się posiedzenie kierownictwa IS.

Al-Baghdadi to lider terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego, którzy w 2014 roku podbili dużą część Iraku i Syrii. W czerwcu tamtego roku proklamowali w Mosulu powstanie kalifatu. Od dłuższego czasu pozostają w defensywie i tracą kolejne terytoria.

Źródło: BBC News

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić