Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Radosław Rosiejka
|

Andrzej Duda rozmawiał z Angelą Merkel. Kanclerz Niemiec pogratulowała szczytu Trójmorza

7
Podziel się:

Rozmowa telefoniczna trwała 45 minut. Tematem rozmowy był m.in. szczyty Trójmorza w Warszawie i G20 w Hamburgu oraz rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Andrzej Duda rozmawiał z Angelą Merkel. Kanclerz Niemiec pogratulowała szczytu Trójmorza
(PAP/EPA)

- Politycy podzielili opinię, że Inicjatywa Trójmorza ma proeuropejski charakter i przyczynia się do spójności Unii. Oboje wyrazili też satysfakcję z wizyty prezydenta Trumpa, potwierdzili wolę silnej więzi euroatlantyckiej i odnotowali, że prezydent USA w Warszawie jasno zadeklarował gwarancje dla bezpieczeństwa w ramach NATO – poinformował sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Krzysztof Szczerski.

Prezydencki minister zaznaczył, że Angela Merkel uznała szczyt G20 za sukces i pogratulowała sukcesu szczytowi Trójmorza.

O czym Donald Trump rozmawiał z Andrzejem Dudą?

Szczyt Trójmorza i G20

6 lipca odbył się w Warszawie szczyt Trójmorza. Wzięli w nim udział przedstawiciele 12 państw Europy Środkowej i Wschodniej: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier. Gościem specjalnym początkowej części szczytu był prezydent USA Donald Trump.

Później podczas wystąpienia na pl. Krasińskich prezydent USA Donald Trump oświadczył m.in., że USA razem z sojusznikami stają ramię w ramię broniąc artykułu 5. Traktatu Północnoatlantyckiego.

Po wizycie w Warszawie prezydent Stanów Zjednoczonych udał się do Hamburga w związku ze szczytem G20. Jeszcze przed rozpoczęciem szczytu spotkał się z kanclerz Merkel. Jak poinformowano rozmawiali o agendzie szczytu G20 oraz o międzynarodowych punktach zapalnych: o Korei Północnej, Bliskim Wschodzie i konflikcie na Ukrainie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
Polka
5 lata temu
de facto 18 lip, 21:00 "Prezes wyprowadza Unię z Polski a jak się nie uda to Polskę z Unii" - i dobrze! Jaki zaszczyt należeć do tej bandy Popapranych POprawnych Politycznie dewiantów! Damy Radę sobie sami, bez tej "multikultipożalsiębożeUnii. która nie zajmuje się prawdziwymi problemami tylko wynajduje sztuczne problemy z Polską! Mamy alternatywę - Trójmorze, nie tak zdemoralizowane i pozbawione wszelkich wartości jak ta unia.
gość
5 lata temu
Jest takie Hinduskie powiedzenie - "Nie ufaj wrogowi choć kłania się w pas, pamiętaj, że łuk zgięty śmierć sieje" i to tyle Panie Prezydencie:-)))
Wyspiański
5 lata temu
Polska od dawna jest takim uposledzonym landem Niemiec. Tylko głupi tego nie widzi
lili
5 lata temu
DLACZEGO MASLO DROZEJE CO ???
nie będzie Ni...
5 lata temu
Makrela czyje że realnie traci władze nad polską, oby PIS się nie sprzedał!
osa
5 lata temu
muszą się z nami liczyć , wcale mnie nie dziwi rozmowa Merkel , chcieli nas na klęczkach widzieć a tu taki sukces -- brawo PIS i tak dalej trzymać .
avatar do zdz...
5 lata temu
Czy jest to kolejny wyraz izolacji i marginalizacji Polski w Europie jak skowycze zdziczała opozycja?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić