oprac. Katarzyna Bogdańska| 

Andrzej Duda zaliczył spadek. Najnowszy sondaż CBOS

40

Spadają notowania prezydenta Andrzeja Dudy. Tak wynika z listopadowego sondażu CBOS. Gorzej też Polacy ocenili pracę Sejmu i Senatu.

Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (PAP, Jacek Turczyk)

Działalność prezydenta Andrzeja Dudy dobrze ocenia 62 proc. respondentów. W porównaniu z październikiem odsetek zadowolonych spadł o 6 punktów procentowych.

Niezadowolenie wobec działań Dudy wyraziło 29 proc. ankietowanych. To o 5 punktów procentowych więcej niż jeszcze miesiąc temu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pogorszenie notowań parlamentu

Pracę Sejmu dobrze ocenia 31% badanych. To oznacza spadek o 5 punktów procentowych od października. Aż 54 proc. ocenia pracę Sejmu źle. Tu odnotowano wzrost niezadowolonych o 4 punkty procentowe. Z działalności Senatu zadowolonych jest 29 proc., niezadowolonych 45 proc..

Trwa ładowanie wpisu:twitter

PiS deklasuje opozycję

Cały czas natomiast w sondażach bardzo dobrze się ma partia rządząca. Gdyby wybory odbywały się teraz na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 45 proc. wyborców - wynika z ostatniego sondażu CBOS. Daleko w tyle Platforma Obywatelska z 17 proc. poparciem. Do Sejmu weszłyby jeszcze dwie partie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wszystkie te badania przeprowadzono w dniach 2-12 listopada 2017 r.

Opozycja jednak uważa, że sondaże CBOS-u są niewiarygodne. - Dlatego że CBOS jest rządową instytucją, podległą KPRM, dlatego że ankieterzy chodzą po domach… Zawsze w ten sposób preferowany jest wynik partii rządzącej - mówił w rozmowie z Moniką Olejnik w "Kropce nad i” TVN24 Grzegorz Schetyna. - Często na spotkaniach słyszę, jak ludzie mówią, że na pytanie, na kogo będą głosować, mówią dla świętego spokoju, że będą głosować na PiS, bo nie mają zaufania do tych, którzy przeprowadzają te ankiety - dodał.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić