Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|
aktualizacja

Andrzej Duda zawetował ważną ustawę. Jest reakcja PiS-u

69
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę degradacyjną. PiS-owi się to nie mogło spodobać. "Jesteśmy zawiedzeni" - skomentowała Beata Mazurek.

Beata Mazurek odpowiedziała na weto Dudy
Beata Mazurek odpowiedziała na weto Dudy (Agencja Gazeta)

Andrzej Duda podkreślił, że długo zastanawiał się nad ustawą degradacyjną i ma wątpliwości. W końcu zaznaczył, że nie może się zgodzić na takie rozwiązania. Zawetował ustawę.

- Byłem zwolennikiem radykalnych rozwiązań wobec byłych pracowników UB i SB - powiedział Duda. - To byli ludzie, którzy szkodzili Polsce, (...) byli wcieleniem zła - podkreślił. Uważa, że decyzja o degradacji nie powinna być jednakowa wobec wszystkich. Uznał takie rozwiązanie za niesprawiedliwe.
2 kwietnia mija termin podjęcia decyzji. Prezydent dlatego ogłosił ją dzisiaj, w ostatni dzień roboczy przed tym terminem. - Zdecydowałem, że nie podpiszę tej ustawy i kieruję ją do ponownego rozpoznania przez Sejm; nie jest to dla mnie łatwa decyzja, bo chciałbym, aby te sprawy zostały załatwione; ale nie w ten sposób - powiedział Duda.

Na reakcję Prawa i Sprawiedliwości nie trzeba było długo czekać. "Jesteśmy zaskoczeni i zawiedzeni" - napisała na swoim profilu Beata Mazurek. Dodała jednak, że decyzji prezydenta nie będą komentować

Przypomnijmy, że zawetowane przepisy zakładały możliwość pozbawienia stopni wojskowych żołnierzy w stanie spoczynku, którzy byli członkami m.in. WRON i KBW czy też pełnili służbę w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w ustawie lustracyjnej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(69)
ciemniak
7 miesięcy temu
Ludkowie moi, pamiętajcie, że dostajemy informacje jednostronne, Jeśli chodzi o sankcje gospodarcze. One działają na obie strony. Krach na giełdzie będzie również na zachodzie, a nawet i w Ameryce.Polska wpadnie w duże kłopoty finansowe
JAREK
7 miesięcy temu
ZROBIŁA DOBRZE JARKOWI
AREK
7 miesięcy temu
SZERYFOWI KRYCHA NIE DAJE.
pytanie
7 miesięcy temu
a co z sądownictwem ?
laura
4 lata temu
Boze daj nam polski rzad.
myk/
4 lata temu
Jak zauważył błędy prawne tzn. przeczytał , przed podjęciem decyzji ? A czy TK podzieli jego wątpliwości ?
lara
4 lata temu
No cóz nawet ochrana została przejeta przez bolszewików kiedyś a obecni włatcy pełni nienawisci tych z prl odrzucili a przygarnęło ich CIA i USA ,dlatego maja i beda mieć problemy .
asd
4 lata temu
walic czerwonych hahahahah
pl
4 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
qwe
4 lata temu
pani Mazurek przypomina mi czasami pana URBANA
Duda pod Tryb...
4 lata temu
Wystraszył się spadkiem poparcia dla PISu i nie podpisał. Identiko było z ustawą o sądach :( Robi nas w bambuko. Robi nas w bambuko. Duda i tak skończy przed Trybunałem Stanu !!!!!!!!!!!!!!
prawo dla wsz...
4 lata temu
beata Mazurek to kiedy szkoly konczyla ? jak skonczyla jakas - chyba to byly komunistyczne szkoly ,studia i inne uczelnie .Odebrac wszystkim tyuyly i dyplomy ktorzy ukonczyli jakiekolwiek szkoly, uczelnie z Komuny
Rodak
4 lata temu
Z okazji swiat Wielkiejnocy zycze rodakom szybkiego upadku Pislamskiej Republiki Kaczystanu
zor
4 lata temu
No teraz to juz jest pewne ze platformiarze powróca do wladzy i bedzie tak jak bylo. A Rudy tylko na to czeka, ale nie doczekanie wasze burasy .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić