Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Tomek Orszulak
|

Angela Merkel pozwana za imigrantów. AfD uważa, że kanclerz naruszyła prawo Niemiec

41
Podziel się:

Alternatywa dla Niemiec pozywa Angelę Merkel. Prawicowej partii nie podoba się polityka migracyjna kanclerz Niemiec. Doradca prawny AfD nie ma złudzeń: jeśli Merkel przegra, musiałaby od razu ustąpić. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy dojdzie do procesu.

Merkel podczas przemówienia w Bundestagu
Merkel podczas przemówienia w Bundestagu (PAP/EPA, Michael Kappeler)

Skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec pozwała kanclerz Merkel przed Federalny Trybunał Konstytucyjny. Klub poselski AfD wniósł pozew już 14 kwietnia - poinformował doradca prawny AfD Stephan Brandner. Dodał, że partii chodzi o ustalenie "panowania bezprawia". Swoją polityką migracyjną rząd w Berlinie naruszył prawo współdziałania Bundestagu - głosi pozew.

Angela Merkel musiałaby ustąpić

AfD chce, by Federalny Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe zajął się decyzją Angeli Merkel z początku września 2015 roku. Chodzi o otwarcie granicy między Austrią a Niemcami.

Stephan Brandner jest przekonany, że "pozew ten może zmienić świat". - I zmieni świat, jeśli zakończy się dla nas sukcesem - dodał. Merkel musiałaby wtedy "od razu ustąpić". Na razie nie wiadomo jeszcze, czy dojdzie do procesu.

Merkel mogła naruszyć konstytucję

Drugi sekretarz klubu poselskiego AfD Juergen Braun powiedział, że nie ma "kanclerza dyktatora". - Angela Merkel musi przestrzegać prawa - dodał.Tłumaczył, że istotne decyzje, które dotyczą całego społeczeństwa, powinny zapadać w parlamencie. W odniesieniu do polityki otwartych granic Braun mówił o "panowaniu samowoli i niesprawiedliwości", które naruszają konstytucję.

Również szef CSU Horst Seehofer nazwał decyzję Angeli Merkel "panowaniem bezprawia". - Realizujemy to, co Seehofer zapowiedział, ale nie wdrożył - skonstatował Brandner. Dodał, że od lat panuje stan wyjątkowy i chodzi o poważne naruszenie praw Bundestagu.

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Posłowie boją się obywateli
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(41)
i co ?????
2 lata temu
a czy tylko niemieckie prawo naruszyła ? przeciez w Unii nikt nie zapytał państwa unijne o zdanie i głosowania nie było jak postapić z uchodźcami , przeciez skuteczniej jest im pomagac na miejscu bo sa u siebie a tu przyjechali i sa na socjalu bo roboty nie nauczone !za to też należy sprawdzic co prawo unijne stanowi , czy mogła sama podjąc decyzje za wszystkie państwa bez pytania ich o zdanie i bez głosowania ?
san
2 lata temu
Ta agentka Stasi z byłego NRD za zdradę co prawda wszawego ale własnego narodu i współudział we wszystkich morderstwach dokonanych przez muzułmanów w Europie powinna stanąć przed plutonem egzekucyjnym
lec
4 lata temu
nawiedzona baba, jednym nieprzemyślanym "zaproszeniem" zniszczyła cały świat. W swej niszczycielskiej działalności przebiła wszystkie osiągnięcia swego ziomka.
Ksk
4 lata temu
Wpuszczanie do kraju kogokolwiek wbrew woli mieszkańcow jest złamaniem konstytucji i odebraniem naturalnego prawa do pilnowania swojej narodowej tożsamości. PiS który okłamał Polaków i przyjmuje imigrantow złamał te wszystkie prawa
zigzag
4 lata temu
Car W. straci najważniejszego agenta...
Mack
4 lata temu
Ktoś ,kto szkodzi Państwo i Narodowi jest po prostu szkodnikiem i trzeba to głośno powiedzieć.
Dj
4 lata temu
Naruszyla prawo,zniszczyla kraj i Europe
k.w.g.
4 lata temu
i teraz juz powinien byc paragraf 7 wdrażany w życie za sprawa niemiec przeciwko im samym
Xyz
4 lata temu
Można zaprosić wroga do domu, ale zmuszanie ludzi do przebywania z wrogami w domu to zupełnie inna sprawa
marek
4 lata temu
zarabiamy po 15 tysięcy :-) w pisogrodzie :-)
AK
4 lata temu
Ta babę to już dawno powinni zamknąć w ogóle jak taki naród jak Niemcy (naziści ) maja czelność pouczać Europę o równości i praworządności mając na sumieniu miliony zamordowanych istnień ludzkich na całym świecie
dfg
4 lata temu
Każdy co stracił bliskiego--OBYWATELE UE w zamachu na terenie UE powinien zaskarżyć Niemcy w HADZE o fakt braku nadzoru nad przyjmowaniem uchodźców którzy wcale nie uciekają przed prześladowaniem
Ada
4 lata temu
Wreszcie ktoś zmądrzał i postawił się brawo jeszcze powinni wyjść wszyscy Niemcy na ulicę aby było większe poparcie
Aki.
4 lata temu
Brawo AFD !!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić