Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska| 

Atak na redakcję gazety. Policja zidentyfikowała zabójcę pięciu osób

4
Podziel się:

Strzelec wszedł do budynku gazety "Capital Gazette" przez szklane drzwi i otworzył ogień do ludzi. Dramat rozegrał się w Annapolis w stanie Maryland.

- To był zaplanowany atak - poinformował szef miejscowej policji Bill Krampf
- To był zaplanowany atak - poinformował szef miejscowej policji Bill Krampf (East News)

Do zdarzenia doszło w czwartek po godz. 15 czasu lokalnego. Strzelec wszedł do budynku gazety przez szklane drzwi i otworzył ogień do ludzi. Przed siedzibą redakcji błyskawicznie pojawiło się wiele radiowozów.

Wszyscy pracownicy redakcji zostali ewakuowani z budynku wychodząc z rękoma uniesionymi nad głowami. Służby przeszukały budynek w poszukiwaniu innych niebezpieczeństw np. bomb. Policja prowadzi już dochodzenie w tej sprawie. Na miejscu pojawiło się także FBI, a także biuro ds. alkoholu, tytoniu, broni palnej i materiałów wybuchowych (ATL).

Jak informuje RMF FM, policja zidentyfikowała zabójcę pięciu osób w redakcji. - To był zaplanowany atak - poinformował szef miejscowej policji Bill Krampf.

Redakcja gazety wcześniej dostawała pogróżki na portalach społecznościowych. Nie wiadomo jeszcze, czy autor pogróżek znał pracowników redakcji.

- Obecnie próbujemy ustalić, z jakiego konta wysyłane były pogróżki i kto je wysyłał. Na razie nie wiemy, czy jest ta sama osoba, która strzelała do dziennikarzy - powiedział Krampf, cytowany przez AFP.

O sprawie został poinformowany prezydent USA Donald Trump, który powiedział, że "jego myśli są z ofiarami i ich rodzinami". Burmistrz stanu Maryland wydał oświadczenie, w którym napisał, że jest "całkowicie zdruzgotany tragedią".

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić