Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Goluch
|

Bakteria New Delhi w Piotrkowie Trybunalskim. Zamknięto szpital

6
Podziel się:

Bardzo zaraźliwą i niebezpieczną dla zdrowia bakterię New Delhi wykryto u jednej z pacjentek piotrkowskiego szpitala. Wszystkich pacjentów, którzy mogli zetknąć się z nosicielką odizolowano. Zamknięto również oddział wewnętrzny szpitala.

Oddział wewnętrzny szpitala został zamknięty.
Oddział wewnętrzny szpitala został zamknięty. (iStock.com)

Kobieta, u której wykryto superbakterię, została przyjęta do szpitala 31 października. Trafiła do sali ogólnej. Badania przeprowadzone w szpitalu potwierdził Krajowy Ośrodek Referencyjny Lekowrażliwości Drobnoustrojów.

Jak informuje zastępca dyrektora szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim Aneta Baranowska, bakterię wykryto w trakcie badań przesiewowych wykonywanych przy przyjęciu do szpitala. - Pacjentka została umieszczona w izolatce, wstrzymane zostały zarówno przyjęcia na oddział, jak i odwiedziny - dodaje.

Bakteria potocznie zwana New Delhi rozprzestrzenia się bardzo szybko - wystarczy usiąść na łóżku chorego lub dotknąć przedmiotu, który wcześniej miał w rękach. Jest również odporna na działanie antybiotyków. Superbakteria powoduje zapalenie płuc, opon mózgowych, a także sepsę.

Źródło: fakt.pl

Zobacz także: Zobacz także: Robert Winnicki o kulisach rozmów z otoczeniem prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
zenek
4 lata temu
Niestety jak u nas władza maszeruje w jednym szeregu z ludźmi z marginesu politycznego, to normalna rzecz, że nie każdy w Polsce jest to w stanie zrozumieć, a co dopiero ludzie za granicą!
Sepsa
4 lata temu
To Polacy wyjeżdżają do Indii i w ich rejon. Sami to przynieśli do Polski. Po drugie w szpitalach nie jest przestrzegana higiena bo brak środków i świadomości personelu
aaa
4 lata temu
Tego typu rzeczy przywożą najczęściej turyści, więc trzeba zakazać wakacji dalej niż Krupówki i pełna sinic Zatoka Gdańska. Skasować paszporty, żeby jakiś kodziarz nic nie przywiózł.
hju
4 lata temu
Znowu coś przywlekli.
Obiektywny
4 lata temu
W wywiadzie Schetyna oświadczył, że w miastach rządzonych przez PO są i będą przyjmowani i osiedlani muzułmanie i oto skutki, wtórował mu prezydent Poznania
Eryk
4 lata temu
Dziekujemy rzadowi ze zaczal wpuszcza najezdzcow....Teraz zmuszac beda nas do szczepien i interes kwitnie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić