Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Michał Kurek
|

Biegacze ranni po uderzeniu pioruna

5
Podziel się:

Potężne gradobicie, ulewa i grzmoty - przy takiej pogodzie uczestnicy półmaratonu w Kopenhadze wbiegali na metę. Nie wszyscy zdążyli to zrobić. Bieg przerwano, gdy dwie osoby zostały niegroźnie ranne po uderzeniu pioruna - informuje TVN24.

maraton
maraton (Pixabay.com)

Uczestników i organizatorów niedzielnego Półmaratonu Kopenhaskiego zaskoczyły bardzo trudne warunki pogodowe.
Jakiś czas po tym, jak linie mety przekroczyli liderzy wyścigu, zerwała się potężna burza z piorunami i gradobiciem. Ulica, przy której mieściła się meta, została błyskawicznie zalana i zamieniła się w rzekę. Uczestnicy brodzili po kostki w wodzie.

- Absolutne szaleństwo. Woda była wszędzie, powyżej kostek. Wszyscy mamy teraz mokre skarpetki - mówił jeden z uczestników biegu.

Nie wszyscy zdążyli ukończyć bieg. Zawody zostały ostatecznie przerwane, gdy dwóch biegaczy odnosło obrażenia na skutek uderzenia pioruna.

Organizatorzy półmaratonu zapewniali, że prognozy nie wskazywały na tak drastyczne załamanie pogody. Jak poinformowali na stronie internetowej, z powodu braku prądu nastąpiły problemy z elektronicznym pomiarem czasów, ale większość udało się zarejestrować. Niezależnie od tego uczestnicy będą mogli odebrać swoje medale.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
marselusek
5 lata temu
W wieku 90 lat zapytano Churchilla o receptę na długowieczność, miał odpowiedzieć : "po pierwsze żadnego sportu" :)
Ota
5 lata temu
Maraton BEZ złożenia ofiary Zeusowi - królowi bogów? Nic dziwnego że gromowładny się wkurzył XD
zeus
5 lata temu
Piorunie ,nastepnym razem zapraszmy do Warszawy na ul wiejska, in na maxa, biegaczy to szkoda, oni nikomu nic nie winni.
Leniwy
5 lata temu
Sport ma sens, jeśli się jest sportowcem zawodowym, startuje w turniejach i olimpiadach, w innych przypadkach to strata czasu!
afd
5 lata temu
Mokre skarpetki-największy problem...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić