o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Biegli ws. wypadku z udziałem Beaty Szydło wskazują na Sebastiana K.

19
Podziel się

Sprawcą wypadku z udziałem kolumny z premier Beatą Szydło w Oświęcimiu w 2017 roku jest Sebastian K. - stwierdzają biegli z Krakowa. Swoją opinię przedstawili właśnie przed sądem. Kontrowersje budzi tymczasem także sprawa uszkodzenia dowodów w procesie.

Wypadek z udziałem kolumny rządowej Beaty Szydło miał miejsce 10 lutego 2017 r. na jednej z ulic Oświęcimia
Wypadek z udziałem kolumny rządowej Beaty Szydło miał miejsce 10 lutego 2017 r. na jednej z ulic Oświęcimia (East News, Łukasz Kalinowski)
bDKdtGDF

Biegli z Instytutu Ekspertyz Sądowych z Krakowa nie mają wątpliwości, że sprawcą wypadku jest Sebastian K. - podaje RMF FM. Stacja wyjaśnia, że spór dotyczy jednak kwestii wyłączności winy mężczyzny. Jeśli sąd uznałby, że kolumna rządowa oprócz sygnałów świetlnych miała także włączone sygnały dźwiękowe, Sebastian K. musiałby być uznanym za jedynego i wyłącznego sprawcę wypadku.

Biegli wskazują, że sprawa ustalenia, czy rządowe limuzyny poruszając się, miały włączone sygnały dźwiękowe, jest kluczowe. Jeśli tak nie było, to Sebastian K. zostałby uznany za bezpośredniego sprawcę wypadku, ale nie jedynego. Poza nim za kraksę odpowiadaliby funkcjonariusze ówczesnego Biura Ochrony Rządu.

Warto przypomnieć, że tylko jeden z kilkudziesięciu przesłuchanych świadków stwierdził, że rządowa kolumna miała włączone zarówno światła jak i sygnały dźwiękowe. Sąd ma w tej sprawie wysłuchać jeszcze kilku biegłych.

bDKdtGDH

Zobacz też: Kaczyński w kolejce na operacje kolana. Nowacka złapała się za głowę

Tymczasem nie milkną komentarze dotyczące innej opinii biegłych, która przekazano do sądu w Oświęcimiu. Biuro Ekspertyz Sądowych z Lublina poddało analizie uszkodzoną płytę z nagraniem z monitoringu. Stwierdzono że dane zostały utracone bezpowrotnie, a do uszkodzeń doszło w sposób mechaniczny.

bDKdtGDN

Opozycja zawiadomiła już w sprawie zniszczonej płyty prokuraturę, bo uważa, że doszło do niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych.

- Doszło do rzeczy niebywałej, skandalicznej. W tej sprawie niszczy się dowody i nie daje się temu człowiekowi szans na obronę - mówiła na konferencji prasowej w Sejmie Agnieszka Pomaska z Koalicji Obywatelskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKdtGEi
KOMENTARZE
(19)
mayeranek83
rok temu
ot PISowska sprawiedliwosc
Zmęczony
rok temu
Daliby chłopakowi spokój, przyznali się do błędu to nie, będą "szaraczka" gnoić i obwiniać. Co się dzieje w tym kraju...
o2
rok temu
Smród jakich mało. Patrzta i podziwiajta jak się rozbija DOBRA ZMIANA Hulajnogi dać tylko zwykłe bo elektryczne strach
bDKdtGEj
Ajjjj
rok temu
Jak to Ci sami co ustalali rozbicie samolotu Tupolew to ja mu już współczuję
(A)
rok temu
Dla sprawy kluczowe jest, czy pojazdy rządowe poruszały się jako pojazdy uprzywilejowane. Tylko jadąc jako pojazdy uprzywilejowane, z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi oraz światłami drogowymi lub mijania kierujący tymi pojazdami mogli nie stosować się do przepisów ruchu drogowego i oczekiwać, że inne pojazdy będą im ustępować, a i to z zachowaniem szczególnej ostrożności. Jazda w kolumnie nie zwalnia kierującego pojazdem od przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a więc funkcjonariusz powinien grzecznie zaczekać, aż jadący przed nim kierowca skręci w lewo. Wyprzedzanie na skrzyżowaniach przecież jest zabronione.
Najnowsze komentarze (19)
Śmiech
rok temu
Nawet samochody rządowe muszą jeździć zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, czyli w mieście 50km/h. Jechali szybciej, czyli gdyby jechali normalnie to n9ie doszłoby do wypadku. Stąd: Sebastian jest niewinny. Proste. Kolejne przestępstwo przy pomocy "niezależnej" (ha, ha) prokuratury
bardzo prawo ...
rok temu
zniszczymy dowody , wyprodukujemy nowe, mamy swoich rzeczoznawcow i zalatwione
pytam
rok temu
Ostatnio widziałem podobną sprawę jak to strażak (jadący do akcji na włączonych światłach i sygnale) uderzył w samochód kobiety która skręcała w lewo. Został skazany na dwa lata więzienia (jest wniosek do Prezydenta o ułaskawienie) za nie zachowanie ostrożności i spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Czym się różni ta sprawa od tej drugiej (za wyjątkiem że była ofiara śmiertelna)?
ggggggggggggg...
rok temu
PISOWSKIE krętactwa. Bez wstydu i honoru.
abuksan
rok temu
Nio! W poityce to łoni biegli.
grubybmw
rok temu
Najpierw wyrzuca się prawdziwych szoferów, zastępuje Jamesami Bondami z pieluchami między nogami a potem wini się przypadkowe ofiary BAŁAGANU...
Bicz Boży
rok temu
Oto opinia niezależnego eksperta! Każdy wypadek z udziałem limuzyn rządowych (bez względu na opcję polityczną) można przypisać kierowcy rządowej limuzyny. Zawsze, ale to zawsze ci kierowcy pchają się na wydrę, nie przejawiając minimum ostrożności i ograniczonego zaufania do pierwszeństwa przejazdu. Wyrok-gość niewinny. Szkody pokrywa kierujący limuzyną rządową. Koniec. Kropka. Taki powinien być wyrok. Zniszczenie lub raczej celowe uszkodzenie powinno w tym przypadku działać na korzyść tego oskarżonego kierowcy.
christof
rok temu
A z Antonim było inaczej. On zawsze był niewinny.
bDKdtGEb
Nie wybieraj ...
rok temu
To są "biegli" w bieganiu na usługi dla PiS.
Admirał
rok temu
a na kogo maj wskazywac ciekawe ile przed wyborami straca poparcia za taka zagrywke
Tjt
rok temu
Równi i równiejsi - jak za komuny - tak to jest gaj rządzi KCPiS
d
rok temu
Przecież PIS się nie przyzna było to wiadome , Ich partia jest taka dobra ,Pomaga polakom , ::::::::::)))))))))))
drżący
rok temu
a mnie to nie dziwi, przypomnijcie sobie cytat Stalina
Precz z PiSem
rok temu
Becia, powiedz prawdę jak to było, ha ha ha. I to jest pisowskie państwo, ha ha ha.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić