Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Bp Mirosław Milewski o sprawie abpa Sławoja Leszka Głodzia: takie rzeczy mogą się wydarzyć

22
Podziel się:

23 lata kapłaństwa mam - skoro już te daty przywołuję. Ani święcenia kapłańskie, ani biskupie nie powodują, że człowiek jest czasami wolny od niewłaściwego języka, od zachowań, które mogą stać w sprzeczności ze święceniami. Wiem, że takie rzeczy mogą się wydarzyć - stwierdził biskup pomocniczy płocki Mirosław Milewski pytany o sprawę arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia.

Bp Mirosław Milewski o sprawie abpa Sławoja Leszka Głodzia: wiem, że takie rzeczy mogą się wydarzyć
Bp Mirosław Milewski o sprawie abpa Sławoja Leszka Głodzia: wiem, że takie rzeczy mogą się wydarzyć (East News, Maciej Konieczny/REPORTER)

Bp Milewski był gościem Roberta Mazurka w "Porannej rozmowie" w RMF FM. Prowadzący rozmowę nawiązał do sprawy abpa Głodzia, pytając, ile kosztuje probostwo w diecezji płockiej. Gość programu odparł, że nic.

- W takim razie, jak ksiądz biskup reaguje, gdy słyszy, że w diecezji gdańskiej od 20 do 80 tys. trzeba oddać arcybiskupowi Głodziowi? - dopytywał Mazurek.

- Jeśli te doniesienia są prawdziwe, to są smutne wiadomości. Jeśli one rzeczywiście mają miejsce, to nic dobrego - stwierdził bp Milewski. - Jest mi niezręcznie to oceniać, czy komentować. Jestem biskupem od 4 lat, ja się z czymś takim nie spotykam. Jeśli czasami w mojej diecezji ksiądz idzie na jakąś parafię, to ja później proszę go, żeby za mnie się pomodlił - dodał.

Zobacz także: Zobacz też: Poważne oskarżenia pod adresem abp. Sławoja Leszka Głodzia. "On nie ma się, czym przejmować"

- 23 lata kapłaństwa mam - skoro już te daty przywołuję. Ani święcenia kapłańskie, ani biskupie nie powodują, że człowiek jest czasami wolny od niewłaściwego języka, od zachowań, które mogą stać w sprzeczności ze święceniami. Wiem, że takie rzeczy mogą się wydarzyć - mówił pytany o zarzuty jakie padają pod adresem abpa Głodzia.

Dopytywany przez Mazurka, czy sam spotkał się z biskupami, którzy dopuszczają się mobbingu lub innych niewłaściwych zachowań wobec księży, odparł, że nie.

- Naprawdę, tych biskupów, których znam, a znam w zasadzie wszystkich, to bardzo cenię - przekonywał bp Milewski.

- Abpa Głodzia też ksiądz powinien znać - przypomniał prowadzący program.

- Tak, widuję go regularnie kilka razy w roku. Nigdy takich słów nie słyszałem - zapewnił biskup pomocniczy płocki.

Przypomnijmy, że reportaż o abpie Sławoju Leszku Głodziu został wyemitowany 24 października w programie "Czarno na białym" TVN24. Kilku duchownych opisało, jak metropolita gdański znęcał się nad nimi psychicznie i wykorzystywał wobec nich swoją pozycję. Mówili o mobbingu, publicznym poniżaniu, wymuszaniu pieniędzy i ubliżaniu im. Kapłani występujący w reportażu wypowiadali się anonimowo. Wspominali też, że pisali do dwóch ostatnich nuncjuszy w Polsce, ale żaden z nich nie zareagował na ich informacje.

Do tych informacji odniosła się Archidiecezja Gdańska. "To uderzenie w Pasterza archidiecezji odbieramy także jako systemowy atak wymierzony w duchowieństwo i wiernych Archidiecezji Gdańskiej" - napisano w oficjalnym oświadczeniu. "W materiale tym, obraz arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia został zakłamany i zmanipulowany w oparciu o anonimowe relacje uczestników programu oraz przy wsparciu niektórych duchownych - dodali sygnatariusze oświadczenia, wyrażając solidarność z metropolitą gdańskim" - dodano.

We wtorek 16 księży z archidiecezji gdańskiej napisało list do nuncjusza apostolskiego w Polsce. Potwierdzili w nim zarzuty wobec metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głodzia.

Źródło: rmf24.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(22)
EWA...
3 lata temu
WIELKI BISKUP, WIELKI AUTORYTET... WSTYD MI ZA NICH A PAN JEZUS ZA NAS TYLE WYCIERPIAŁ NA CO IM TYLE KASY...MAJĄ TAKIE WYDATKI...będą pokutować w czyśćcu lub smarzyć się w piekle...
Zojka
3 lata temu
Kler postępuje się tak samo jak partyjni kacykowie w latach 50 - tych. Jak ktoś powiedział, że sekretarz "Kowalski" jest pijakiem i złodziejem, to partia krzyczała, że jest to zamach na władzę ludową. Dzisiaj jest tak samo z klerem. Każda prawda o księżach wywołuje oburzenie episkopatu, że ludzię występują przeciw religii i Bogu.
Powszechny Ka...
3 lata temu
Krytykujecie Bp.Głódzis???A widzieliście dzieła charytatywne w jego Biskupstwie, tysiące zaopiekowanych mundurowych, obronionych przed załamaniem i samobójstwem. Mobing ksiezy? Hahaha. I takie mieczaki mają walczyć z diabłem, walczyć o rodziny, o życie nienarodzonych.
olo
3 lata temu
"takie rzeczy mogą się wydarzyć - stwierdził biskup" - no pewnie nic się nie stało tylko jak szary Kowalski wymusza haracz to idzie do więzienia
Obywatel
3 lata temu
To jednak nie byli anonimowi? Niespodzianka to nie byl atak na religie tylko na koscol i ksiezy ktorzy w nim pracuja. Kiedy to do was dotrze
Wana
3 lata temu
Kościół jest moralnym dnem. Wrednym niemoralnym związkiem pedofilów i pozostałych zboczeń na tle seksualnym. Kaczyński nazwał ich LGBT, ale udał, że mówi o kim innym. On dużo musi wiedzieć na ten temat. To zbieracz paskudztwa. Porządni ludzie u niego nie zagrzeją miejsca.
fgh
3 lata temu
mlodyś ty mlody biskupku, widać jeszcze cię gudź nie dopadł i ci portek nie przestrzelił, ale wszystko jeszcze przed tobą, uważaj na tyły
obserwator
3 lata temu
To co jest do bitej cholery,to znowu tych 16 księży kłamie ???? Skonczyc raz na zawsze z ta bandą .... Zawiadomic natychmiast6 Papierza i domagac sie zlikwidowania w polsce tego cholernego oszmaństwa !!!!!
ggggggggggggg...
3 lata temu
Tych pseudo swiętych czarnych pedofilskich pasterzy, powinno sie pogonić do uczciwej pracy. Powinni się wstydzić wyłudzać, przeważnie od biednych ludzi pieniądze. Z drugiej strony jak ktoś głupi to niech ich utrzymuje. Boga wymyslili sobie własnie takie cwaniaki dla własnej korzyści.
Patriota
3 lata temu
Nie moge na was patrzec zboczency w tych wszystkich myckach I innych glupkowatych czapeczkacha. Zdrowe chlopy, bab im sie chce I pieniedzy, astoja I raczki skladaja I swietych udaja. A pod plaszczykiem jak by mogl to by wiewiorke dogonil I zgwalcil.Na sam wasz widok zygac mi sie chce I mnie odraza bierze. Nigdy nikogo z was do domu nie wpuszcze. Zboczency.....
Tylko nie mów...
3 lata temu
Policja cieszy się że rozbili Proszkow a tak naprawdę istnieje tak wielka grupa przestepcza że nawet nikt nie ma odwagi się za to wziasc
As
3 lata temu
Prawie każdy Polak ma w domu na półce Pismo Święte, ale 98% go nie przeczytało wierząc, ze ci przebierańcy w sutannach tylko to pismo rozumieją. Dzięki temu cwanemu trikowi te wilki w owczej skórze zakłamali Słowo Boże i przeszli na stronę Złego. Dopóki ludzie nie zaczną czytać Pisma Świetego dopóty te diabły w sutannach będą zwodzić swoich wiernych i zawiodą ich na zatracenie.
Ggg
3 lata temu
Im się z bogactwa w głowach przewraca. Sami sobie wmówili że są lepsi niż zwykli ludzie którzy ich utrzymują. Zerwać konkordat i opodatkować i sprawa się wyjaśni ilu jest wierzących. Chcesz to płacisz sobie jak wierzysz.
FK
3 lata temu
Dlaczego im się wszystko może przytrafiać, zdarzyć itd a czepiają się Halloween, in vitro i wychowaniu seksualnemu ???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić