o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
BA
|

Bunt straży miejskiej w Łodzi. Nie chcą kontrolować przedsiębiorców

34
Podziel się

Strażnicy miejscy w Łodzi zbuntowali się przeciwko kontroli przedsiębiorców. Razem z policjantami odmawiają tworzenia posterunków przed restauracjami, które łódzcy restauratorzy otworzyli mimo obostrzeń.

Bunt straży miejskiej w Łodzi. Nie chcą kontrolować przedsiębiorców
Bunt strażników miejskich w Łodzi (Getty Images)
bDYMwlSd

Bunt strażników miejskich w Łodzi wynika z rozporządzenia wojewody, który oddał ich pod komendę policji. Oznacza to, że w praktyce mają wykonywać polecenia policji, czyli między innymi tworzyć posterunki przed lokalami gastronomicznymi. Mówią, że nie chcą być wykorzystywani przeciwko łodzianom. Dodają jednak, że prawnie nie mogą odmówić wykonania polecenia policji.

Mogę jedynie apelować do strażników o wyrozumiałość i zdrowy rozsądek w trakcie prowadzenia takowych. Chciałbym, żeby podczas udzielania asysty policji, moi funkcjonariusze wiedzieli, że stoją po stronie prawa - mówi Komendant Straży Miejskiej Patryk Polit dziennikarzom RMF FM.
bDYMwlSf

Najczęściej ubrani po cywilnemu funkcjonariusze stoją przed nielegalnie działającymi restauracjami czy pubami. Czasem siedzą w radiowozie, legitymują osoby wychodzące z podwórka. Przedsiębiorcy czują się zastraszani i nękani. Uważają też, że takie działania funkcjonariuszy odstraszają klientów.

U nas przed restauracją nieustannie jest policja. Radiowóz i policjanci, którzy są przed bramą, prowadzącą na podwórko. Oni zaczepiają ludzi wchodzących oraz wychodzących z posesji i rozpytują ludzi, gdzie byli - mówi właścicielka restauracji Anna Kazimierczak.

Przedsiębiorcy otworzyli restauracje

Część łódzkich restauratorów mimo obostrzeń tworzyła lokale. Działają w reżimie sanitarnym, ale zrobili to jednak wbrew rozporządzeniu. Według przedsiębiorców, państwo nie ma prawa ograniczać wolności działalności gospodarczej za pomocą rozporządzenia. To stanowisko podziela przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Marcin Gołaszewski.

bDYMwlSl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYMwlSG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
Gostek
1 tyg. temu
BRAWO!!!!! W końcu zaczynają myśleć, te wszyskie absurdalne, nielogiczne tzw. obostrzenia są NIELEGALNE!!!!!! Sanepid to banda gestapowców, kiedyś za te covidowe zbrodnie zapłacą głową. Pamiętajcie o tym zołzy z sanepidu.
Końradzio
1 tyg. temu
""moi funkcjonariusze wiedzieli, że stoją po stronie prawa - mówi Komendant Straży Miejskiej Patryk ""-- noooo niestety, w tym przypadku stoją po stronie bezprawia,pisprawia!Podobnie jak el komendante,który akceptuje pisprawie.Nie ogłoszono stanu wyjątkowego,który by sankcjonował te interwencje,A obecnie działają na podstawie życzenia kacyków partyjnych.
8787
1 tyg. temu
Nie wszystko złoto co się świeci. Wszystko zależy czyj jest lokal. Do niektórych lokali Po prostu za wysokie progi .
bDYMwlSH
szacun
1 tyg. temu
wspaniali jestescie oby jeszcze inne miasta tak postąpili, wielki szacun dla was
Adek
1 tyg. temu
W końcu.
ooo
1 tyg. temu
niesubordynacja, to wykop na ulice, wielu jest chetnych na ich miejsca.
Obywatel
1 tyg. temu
Fajnie, ale o parę miesięcy za późno bo ludzie chcą pracować a nie żerować jak pato +
Kdkdk
1 tyg. temu
A od kiedy to strażnik miejski może chodzić z policjantem? Jak coś się zacznie dziać to kto będzie odpowiadał. Wszystko spada na policjanta?
Gal Anonim
1 tyg. temu
Zlikwidować te odrzuty z Policji.
hst
1 tyg. temu
obudzili się, po roku... gdy biznesy już ledwo funkcjonują...
asd
2 tyg. temu
Ciekawy jestem czy po pandemii taki policjant będzie miał tupet aby wejść jako klient do restauracji , którą szykanował...
Atka
2 tyg. temu
No to wypad z roboty. Są inne ciekawsze zajęcia. Za chwilę odmówią łapania złodziei
sizif
2 tyg. temu
niech sobie komendanci sami spisują
bDYMwlSz
Mirfosław W.
2 tyg. temu
Proszę państwa, Kodeks Pracy mówi jasno, jeżeli pracownik odmawia wykonania polecenia służbowego zgodnego z zakresem jego obowiązków to sprawa jest jasna i całkiem prosta. Won na bruk i koniec. Przy całym bajzlu w naszym kraju potrzeba jeszcze buntu czarnej straży.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić