o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Zastępca rzecznika PiS tłumaczy

118
Podziel się

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podziękował arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu za słowa o "tęczowej zarazie". - Kiedy takie tematy się pojawiają, trudno zostawiać pole gry jednej stronie - tłumaczy zastępca rzecznika partii Radosław Fogiel.

Jarosław Kaczyński mówił o LGBT na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli
Jarosław Kaczyński mówił o LGBT na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli (PAP, Darek Delmanowicz)
bDyZIgSZ

Słowa arcybiskupa Jędraszewskiego padły podczas homilii w rocznicę Powstania Warszawskiego. Na metropolitę krakowskiego wylała się za nie fala krytyki, ale murem za arcybiskupem stanęli politycy partii rządzącej.

W tym temacie podczas pikniku niedzielnego w Stalowej Woli wypowiedział się m.in. Jarosław Kaczyński. Stwierdził, że "jest wdzięczny Jędraszewskiemu". - Są dzisiaj w naszym kraju ci, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, szkół, przedszkoli, do naszego życia; którzy chcą odebrać naszą kulturę, wolność i prawa, atakując nasze świętości, atakując Kościół. Musimy bronić rodziny, jej właśnie broni ks. abp Marek Jędraszewski, jestem mu za to wdzięczny - mówił Kaczyński.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych uznał wypowiedź prezesa PiS za "pochwalanie czynu przestępczego" i złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Chce, aby polityk został ukarany i postawiony przed sądem.

bDyZIgTb
Zobacz także: Zobacz także: Kaczyński broni kontrowersyjnych słów abpa Jędraszewskiego. Riposta Halickiego

Co na to zastępca rzecznika PiS? - Kiedy temat się już pojawia w dyskursie publicznym, to trudno, żeby się do niego nie odnosić i zostawiać pole gry tylko jednej stronie, i tak rozumiem wypowiedź prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Nie było to wywołanie tematu, tylko komentarz do tego, co przez ostatnie tygodnie padało w dyskusji publicznej, również do happeningu z obcinaniem głowy kukły przedstawiającej arcybiskupa Jędraszewskiego, rzecz absolutnie nie do zaakceptowania. Lider największej partii musiał zabrać głos - przekonuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Dopytywany o słowa prezesa PiS, który w Katowicach stwierdził, że karykatura to "jest atak zła, który trzeba odeprzeć", Fogiel odparł, że "ta wypowiedź była dużo szersza, bo nie dotyczyła tylko zła w aspekcie aksjologicznym, ale również zła w gospodarce, polityce itd.".

bDyZIgTh

- Oczywiście to jest coś z punktu widzenia prawicowej, konserwatywnej partii, z czym się nie zgadzamy. To, co część komentatorów nazywa w skrócie planem Rabieja, który popełnił kiedyś głośny wpis na jednym z portali społecznościowych, że "związki partnerskie to pierwszy krok, następny to małżeństwa tej samej płci, a następny to adopcja dzieci", to tu jest linia, którą prezes Kaczyński postawił. Nie chodzi o wchodzenie w prywatność, ale o to, jak się wychowuje dzieci, jaki jest model rodziny, czy będą decydować rodzice czy aktywiści - tacy lub inni - twierdzi Fogiel.

Pytany, czy PiS uznaje, że walczy z "imperium zła", podkreślił, że PiS "nie ma aż tak imperialnych zapędów". - Oczywiście polityka Ronalda Reagana jest nam w dużej mierze bliska, ale faktycznie są elementy w sporze politycznym, nie tylko w Polsce, ale też na świecie, które niektórzy komentatorzy definiują jako swojego rodzaju starcie kultur, cywilizacji. Faktycznie miejscami dwie strony dyskusji politycznej stoją na bardzo odległych krańcach - podsumował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyZIgTC
KOMENTARZE
(118)
Obrońcy
rok temu
Najlepsi obrońcy rodziny - dwóch starych kawalerów, którzy całe życie korzystają z dostatniego życia na koszt podatników
Gallus Anonym...
rok temu
Nie lubię kościoła... i tyle, ale pod tą obcą flagą bardzo często Polska nabierała wielkiej siły. Tego też boją się ci, którzy sami raz na lewo raz na prawo jadą jak wóz bez dyszla !
K-l
rok temu
Świetny temat zastępczy przed wyborami. W sam raz dla takiego tępego społeczeństwa które łyknie każdy bzdet nie zastanawiąjąc się nad prawdziwymi przyczynami
bDyZIgTD
kama
rok temu
No i mamy temat zastępczy który przykrywa to co naprawdę paskudnego się dzieje.
Kurier
rok temu
Włożę kij w mrowisko a 🐈 to rodzina a Macierewicz to niby nie gej a Krysia Pawłowicz to może nie wariatka ?😀😅😂🤣😭 No i Rydzyk to ksiądz z powołania 😍
Najnowsze komentarze (118)
AS56
1 tyg. temu
Wstydu oszczędż , ODEJDŻ
depiwo
rok temu
CZARNA ZARAZA CHCE PEDOFILI W KOLORATKACH SCHOWAĆ POD ZASTĘPCZYM TEMATEM !!!!
kat
rok temu
Zasada podstawowa ,Należy rozbujać tą łódkę tak aby się wywróciła.
wiesiakl
rok temu
POLKI I POLACY!!!! , ZACZNIJCIE MYŚLEĆ SAMODZIELNIE, CZAS SKOŃCZYĆ TĄ TRAGICZNĄ FARSĄ W POLSCE. IDZCIE NA WYBORY!!!!! BO BĘDĄ NAMI NADAL RZĄDZIĆ PSYCHOPATA I SCHIZOFRENICY !!!!!
Hmmm
rok temu
Nie rozumiem, jakim prawem ten ośrodek "zachowań" jeszcze istnieje. Wielokrotnie pomawiał różne osoby bez dowodów, został założony przez kryminalistę Gawła, poszukiwanego z powodu ucieczki przed odbyciem kary więzienia i nadal smrodzi. Czy organizacje finansowane przez Sorosa są ponad prawem? A Kaczyńskiemu dobrze, że się musi tłumaczyć - tak piał z zachwytu w sorosowej fundacji Batorego, że ma teraz nauczkę.
HGW
rok temu
Kłamstwa niczym w filmie "Król Lew" ale i tak go hieny zagryzły.
Fftg
rok temu
Cfcfg
Der
rok temu
Gttf
bDyZIgTv
KONSTYTUCJA
rok temu
Nie ma i NIE BĘDZIE TOLERANCJI dla bolszewickiej ideologii LGBT do walki z rodziną i walki z kościołem. Nie ma zgody na profanacje symboli religijnych i narodowych przez zdemoralizowane środowisko LGBT i ateistów.Nie ma zgody na deprawację i demoralizację dzieci w szkołach i przedszkolach !
Mariusz
rok temu
Czarna zaraza + pis zaraza atakuje aby odwrócic uwagę od pedofilii i kolejnych afer w pis.
ba
rok temu
najpierw zajmijcie się szefem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, chyba jest poszukiwany listem gończym i skazany prawomocnie ? więc o czym wy bredzicie jak Jarosław mówi prawę, i dobrze sami o tym wiecie ale judaszowe srebrniki wam oczy przysłoniły.
eh
rok temu
Trzeba zacząć mówić o PISowskiej i Kościelnej zarazie
Motek
rok temu
Panie Kaczynski jest pan ignoratem jestescie patologia Polski jestescie takvprzesiakni3ci aferami i nadal pchacie się do wladzy czy pan wie naczym polega demokracja chyba nie bo juz dawno powinni scie odejsc z polityki a nie pieprzyc glupoty
Twój nick
rok temu
Jaki sąd? Jaka kara? Przecież Jarek kieruje tymi resortami.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić