Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karolina Kołodziejczyk
|

Był "mózgiem" zamachu w Paryżu. Teraz stanął przed sądem

30
Podziel się:

Salah Abdeslam to ostatni żyjący członek grupy dżihadystów, którzy dokonali zamachu terrorystycznego w Paryż w 2015 roku. - Nie boję się was ani waszych sojuszników. Ufam Allahowi - powiedział przed sądem mężczyzna.

Pierwszy dzień procesu Abdeslama
Pierwszy dzień procesu Abdeslama (PAP/EPA)

To pierwsze publiczne wystąpienie Salaha Abdeslama od momentu aresztowania. 18 marca 2016 roku w pobliżu swego domu rodzinnego, w ubogiej dzielnicy Molenbeek na zachodzie Brukseli mężczyzna został zatrzymany przez policję. Po jego schwytaniu doszło do strzelaniny, za którą teraz Abdeslam jest sądzony.

- Nie chcę odpowiadać na pytania - oznajmił oskarżony gdy sędzia poprosiła go o potwierdzenie tożsamości. Już wcześniej 28-latek nie chciał nic zdradzać śledczym. Za pośrednictwem adwokata przekazał również, że nie życzy sobie, by go fotografowano.

Dlaczego jest w sądzie, skoro nie chce odpowiadać na pytania? - Kazali mi przyjechać, przyjechałem. Jest proces, jestem uczestnikiem tego procesu. Zachowuję milczenie. Moje milczenie nie czyni ze mnie przestępcy lub winnego, to moja obrona - odparł Abdeslam.

W swoich wypowiedziach powoływał się na Allaha i islam. - Pokładam ufność w moim Panu. (...) Widzę, że muzułmanie są osądzani i traktowani w najgorszy sposób. Nie ma domniemania niewinności - Nie boję się was ani waszych sojuszników. Ufam Allahowi - powiedział przed sądem mężczyzna.

Proces ma potrwać tydzień i towarzyszą mu wyjątkowe środki bezpieczeństwa. Okolice sądu są zamknięte dla ruchu, a w całej Brukseli wzmocniono siły policyjne. Wokół budynku rozmieszczono ponad 100 funkcjonariuszy. Nad budynkiem krąży śmigłowiec.

Abdeslam jest również oskarżony za serię zamachów w Paryżu, w których zginęło 130 osób. Jednak proces w tej sprawie rozpocznie się najwcześniej w przyszłym roku.

Źródło: polsatnews.pl/RMF24

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(30)
Chrzescianka
4 lata temu
wykastrować Muhameda i wrzucić do świni padalec Allaha !!!!
Hok
5 lata temu
Podać nazwisko adwokata tego śmiecia do publicznej wiadomości.
fgh
5 lata temu
bezczelny gnój
religia pokoj...
5 lata temu
wypuścić go !! dać mu wiekszy socjal i przymykać oko na gwałty niech chlop sobie poszaleje wkońcu islam to religia pokoju i miłości .
waaaagh
5 lata temu
mielonym go nawracac zpoganskiej heretycznej ideologii!
Nik
5 lata temu
Wrzucić do głodnych świnek,tylko ogolić go wcześniej żeby kłaczkami się nie zatruły.Nagrać film i wysłać rodzinie.
c
5 lata temu
utylizowac smiecia natychmist nawet nie pobierac organow to szatan wcielony
Anarchol'68
5 lata temu
Dla islamskich zamachowców kara powinna być jedna: utopienie w świńskim łajnie...
ad
5 lata temu
Myślę, ze odsiadka z dziesięcioma wytatuowanymi w swastyki kolesiami , którzy będą go ubogacali 5 razy dziennie przez 20 lat to dobra terapia , aby podziękował Allahowi za natchnienie ?
ozon
5 lata temu
Jak to tak, stawiać muzułmanina przed sądem? Toż to ksenofobia, homofobia, antysemityzm, seksizm, rasizm i faszyzm w najgorszym wydaniu!
asdf
5 lata temu
i co francuziki dadza mu prace spoleczne, bo to przybysz?
Otaku
5 lata temu
Związać i wrzucić do zagrody pełnej głodnych świń...ale znając życie zostanie uniewinniony :(
tesa
5 lata temu
syf nie zyczy sobie zdiec? a kto sie pytal czy ci ludzie chce zginac? zadnych praw dla nie go zadnych zycze no chyba ze ostatnie mialo to byc.
Sven Holghars...
5 lata temu
Generał McArthur bardzo szybko rozwiązał problem fanatyków islamskich na Filipinach.Poczytajcie sobie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić