Natalia Durman
Natalia Durman| 
aktualizacja 

CBA weszło do domu b. szefa policji Zbigniewa Maja

24
Podziel się:

Funkcjonariusze CBA weszli do domu byłego komendanta głównego policji Zbigniewa Maja w Kaliszu - podaje RMF FM. Ma usłyszeć zarzuty ws. przekroczenia uprawnień.

Zarzuty dla Zbigniewa Maja mają dotyczyć przekroczenia uprawnień
Zarzuty dla Zbigniewa Maja mają dotyczyć przekroczenia uprawnień (PAP, Marcin Obara)

Agenci CBA pojawili się w domu Zbigniewa Maja tuż po godz. 6:00. Obecnie trwa przeszukanie, po jego zakończeniu były szef policji ma zostać przewieziony do Rzeszowa na przesłuchanie. Tam ma mieć postawione zarzuty. Dotyczą okresu, gdy Maj pełnił funkcję komendanta głównego. Chodzi o przekroczenie uprawnień.

Śledztwo w sprawie prowadzi podkarpacki wydział Prokuratury Krajowej.

TVP podało, że poza b. głównym komendantem policji, gdańscy funkcjonariusze CBA zatrzymali dwóch byłych dyrektorów CBA (z Poznania i Łodzi ) z czasów Pawła Wojtunika - Krzysztofa A. i Jacka L. Chodzi o podejrzenie popełnienia przestępstw urzędniczych.

Zarzuty o korupcję

CBA już kilka miesięcy temu zajmowało się byłym komendantem głównym policji. W lipcu ub. roku oczyściło go z zarzutów o korupcję. Kontrola oświadczeń majątkowych byłego komendanta trwała 9 miesięcy. Nie wykazała, by popełnił on przestępstwo.

Inspektor Maj w lutym ub. roku sam zrezygnował ze stanowiska komendanta. Obejmował je zaledwie przez dwa miesiące. Oficjalnie, odszedł z powodów osobistych. Nieoficjalnie, dlatego, że kierownictwo MSWiA nie wiedziało o sprawie w łódzkiej prokuraturze. Wtedy śledczy ujawnili, że nazwisko Maja pojawia się w śledztwie dotyczącym korupcji w kaliskim samorządzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kobieta przyjmowała mężczyzn w mieszkaniu polityka PO. Andrzej Halicki mówi "wara"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić