oprac. Magdalena Nałęcz| 
aktualizacja 

Celibat - badanie. Polacy chcą, by został zniesiony

84
Podziel się:

Celibat w Kościele to zasada, która co jakiś czas jest kwestionowana w debacie publicznej. Ostatnio doszło do tego za sprawą synodu w Amazonii, który będzie się nad nią zastanawiał w kontekście problemów tego regionu. Ale i wielu Polaków uważa ją za zbędną.

Zniesienie celibatu jest możliwe. Obecnie Kościół tego nie chce
Zniesienie celibatu jest możliwe. Obecnie Kościół tego nie chce (PAP/Abaca, Vandeville Eric)

- Celibat podlega dyskusji. Bo nie oznacza podważenia nauczania Chrystusa - powiedział w rozmowie z portalem se.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Słowa duszpasterza polskich Ormian padły w kontekście synodu w Amazonii. Jednym z tematów zgromadzenia biskupów jest kwestia dopuszczenia do wyświęcania żonatych mężczyzn na kapłanów. - Tam brakuje księży - zauważył duchowny.

Wprowadzenie takiego rozwiązania w drodze wyjątku może być jednak furtką do forsowania zmiany stanowiska Kościoła w innych częściach świata. Czy Polacy uważają, że to dobry pomysł?

Z badania Instytutu Pollster przeprowadzonego dla se.pl w dniach 24-25 września 2019 r. na próbie 1101 dorosłych Polaków wynika, że tak. 66 proc. ankietowanych uznało, że celibat powinien zostać zniesiony. Tylko 21 proc. jest przeciwnego zdania. Odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć" wybrało 13 proc. osób.

Zobacz także: Zobacz też: Czy na pewno wiesz, jak oddać ważny głos? Krótki poradnik

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić