Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska| 
aktualizacja 

Chciała sprzedać dziecko w internecie. Na ogłoszenie trafili policjanci

4
Podziel się:

Zaczęło się od lakonicznego ogłoszenia w Internecie. Teraz z zarzutami między innymi handlu ludźmi i oszustwa muszą się liczyć dwie kobiety w wieku 22 i 26 lat. Zdaniem śledczych sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci dokładnie sprawdzą teraz aktywność obu kobiet w internecie.
Policjanci dokładnie sprawdzą teraz aktywność obu kobiet w internecie. (Policja)

Na początku marca, policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, podczas monitorowania sieci internetowej, natrafili w sieci na bardzo niepokojące ogłoszenie. Ktoś proponował, że za odpowiednią opłatą odda dziecko do adopcji - informuje na swojej stronie opolska policja.

Policjanci ustalili, że ogłoszenia te opublikowane zostały stosunkowo niedawno. Nie było jednak pewności, czy nie pojawiały się już wcześniej. Konto na portalu społecznościowym z nielegalnym ogłoszeniem było założone na fałszywe dane.

W mieszkaniu roczne dziecko

Policjanci ustalili adres zamieszkania osoby, która mogła je opublikować. Okazało się, że jest tam zameldowane również roczne dziecko. Trzeba było działać szybko.

Gdy policja dotarła na miejsce, w środku były dwie kobiety w wieku 22 i 26 lat.

22-latka przyznała, że to ona umieściła ogłoszenia, by spróbować wyłudzić pieniądze od zainteresowanych adopcją osób.

Symulowanie ciąży

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że młodsza z kobiet symulowała ciążę przed osobami zainteresowanymi jej ofertą. Wówczas 22-latka nalegała na wpłacanie jej pieniędzy na zakup odżywek, witamin, lekarstw czy akcesoriów dla niemowlaków. W ten sposób miała wyłudzać pieniądze.

Do nielegalnej adopcji nigdy nie doszło, a roczne dziecko starszej z kobiet sądownie przekazane zostało pod opiekę rodzinie zastępczej.

Policjanci dokładnie sprawdzą teraz aktywność obu kobiet w internecie. Już teraz muszą się one jednak liczyć z zarzutami związanymi z przygotowaniem do handlu ludźmi oraz z oszustwem. Wówczas kara może sięgnąć do 8 lat więzienia.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Zobacz także: Burza wokół karty LGBT. Jacek Sasin obruszony

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić