Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Maja Kołodziejczyk
|

Chiny dyskryminują muzułmanów. Każą leczyć się szpitalnie wyznawcom islamu

77
Podziel się:

Chiny przeciwko islamowi. Rządząca Partia Komunistyczna dyskryminuje mniejszości etniczne odsyłając muzułmanów na leczenie szpitalne.

Chiny dyskryminują muzułmanów. Każą leczyć się szpitalnie wyznawcom islamu
Chiny dyskryminują muzułmanów. Każą leczyć się szpitalnie wyznawcom islamu (iStock.com)

Chiny – dyskryminacja muzułmanów

Wiadomo, że Chińczycy Han stanowią aż 91% populacji, a ich państwo jest jednym z najbardziej jednorodnych (pod względem etnicznym) krajów świata. Według sprawującej rządy Partii Komunistycznej to właśnie jedność jest fundamentalna dla Chin i ona stanowi podstawę ich siły tego państwa. Takie poglądy skutkują dyskryminacją mniejszość etnicznych, co jest dla Ujgurów poważnym problemem.

Populacja Ujgurów w Chinach

Populacja Ujgurów – tureckiej, muzułmańskiej grupy etnicznej licznie zamieszkuje północno-zachodnie Chiny (rejon Xinjiang), co budzi obawy chińskiego rządu. Jego zdaniem Ujgurzy mogą spróbować utworzysz na tym obszarze własne, niezależne państwo. Zamieszki, które miały miejsce w Xinjiang w 2009 roku pochłonęły setki ofiar, co więcej od tamtego wydarzenia Ujgurzy przeprowadzili już wiele ataków terrorystycznych.

Reakcja chińskiego rządu

Rząd Xi Jinpinga uznał islam za „zaraźliwą chorobę ideologiczną”. Poddał też kwarantannie milion Ujgurów przebywających w obozach reedukacyjnych. Według zeznań byłych więźniów podczas pobytu zmuszano ich do zrezygnowania ze swojej wiary, śpiewania piosenek partii komunistycznej, konsumpcji mięsa oraz spożywania alkoholu.
Z początku Chiny były zadowolone zarówno z działania obozów, jak i ich przeznaczenia. Z czasem stwierdzono jednak, że wyznawany przez Ujgurów islam jest niszczycielski i zaraźliwy. Określoną mianem „choroby” religię ich zdaniem najlepiej poddać kwarantannie. Na oficjalnym nagraniu Parta Komunistyczna oznajmiła, że „wybrani do reedukacji” członkowie społeczeństwa cierpią na chorobę ideologiczną i powinni ubiegać się o… specjalne leczenie szpitalne.

Reakcja międzynarodowa

Na chwilę obecną nie można mówić o masowym proteście przeciw chińskim represjom wobec ludności muzułmańskiej na szeroką skalę. Co ciekawe publicznego sprzeciwu odmówiły również… kraje, w których muzułmanie stanowią zdecydowaną większość społeczeństwa. Tak postawa może świadczyć o lęku przez ograniczeniem ich dostępu do chińskiego kapitału.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(77)
Arab
4 lata temu
Chrześcijaństwo także jest bardzo ciężką chorobą ideologii żydowskiej, i narusza prawa człowieka na całym świecie !!.
Jan
4 lata temu
A ciekawe jak traktują w Chinach katolików?
Xxx
4 lata temu
I gdzie niby ta dyskryminacja. Chorzy psychicznie otrzymują pomoc medyczna
styt
4 lata temu
BRAWO Chiny!!! ten syfilis szatana trzeba leczyc albo niszczyc
Hassanek al m...
4 lata temu
Ha jak kapitał potrafi zmieniać religię .... racja że islam należy tępić... to ideologia dyskryminacji, podziałów, nienawiści, rasizmu.. wszystko ładnie ukryte i zapakowane pod nazwą religii.. wymyślone przez cwaniaków, łachudrów, zbrodniarzy... na szczęście w Afryce ludzie sami przechodzą z islamu na inne religie... tylko w Europie głupich nie brakije, wierzących w pokrętne tłumaczenia...
Pambuk
4 lata temu
Brawo Chiny!!!! W Europie powinni zakazać islamu jako zbrodniczej ideologii!!
Zdziwko
4 lata temu
Tylko psychola można zmanipulować
Zdziwko
4 lata temu
Tylko psychola można zmanipulować
Tadeusz
4 lata temu
podskoczą to Chińczycy powinni ich wypędzić z kraju i tyle a jak nie będą chcieli sami opuścić to zainfekować chorobą - ołowicą !!!
Zbigniew
4 lata temu
Bardzo dobrze - islam- do dam jeszcze LEWACTWO to choroby psychiczne !
yak
4 lata temu
i teraz chiny walcza z religia (z kazda, nie tylko z islamem), a pani sobie pisze "mniejszosci etniczne". ot taka sprytna manipulacja, zeby ateistow nazwac rasistami.
skalo
4 lata temu
jest ich 2 miliardy,pracowici i posłuszni,dadzą rade nawrócić islam na komunizm,argumenty maja też
lamek
4 lata temu
może Chińczycy by polskich nawiedzonych wyleczyli w tym wyznawców toruńskiego oszusta!!!!
bk
4 lata temu
W sumie racja. Ludzie, islam to NIE jest religia. To system. Totalitarny. Tak samo zbrodniczy jak stalinizm, pol-potyzm, czy hitleryzm.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić