Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Nina Harbuz
|

Chrześcijanin skazany na karę śmierci za obrazę Mahometa

42
Podziel się:

35-letni chrześcijanin jest kolejną ofiarą, która została skazana na śmierć w wyniku procesu sądowego za obrazę proroka Mahometa. W Pakistanie, gdzie chrześcijanie są w mniejszości, od 1990 roku zginęło na tym tle 67 osób.

Chrześcijanin rozpowszechniał przez WhatsAppa treści ośmieszające Mahometa. Został skazany na karę śmierci.
Chrześcijanin rozpowszechniał przez WhatsAppa treści ośmieszające Mahometa. Został skazany na karę śmierci. (Pixabay.com)

Wyrok śmierci usłyszał w piątek w sądzie 35-letni Nadeem James. Mężczyzna został aresztowany w lipcu ubiegłego roku pod zarzutem rozpowszechniania ośmieszających Proroka Mahometa materiałów. Robił to przy użyciu aplikacji WhatsApp.

Bluźnierstwo wymierzone w proroka Mahometa karane jest śmiercią w większości muzułmańskim Pakistanie. Skazany mężczyzna Nadeem James był chrześcijaninem.

Wczorajszy przypadek nie jest pierwszym, kiedy żarty z Mahometa są szybko i brutalnie ucinane. W kwietniu tego roku wybuchł skandal, który odbił się szerokim echem. Student Mashal Khan został pobity na śmierć po tym jak wziął udział w debacie akademickiej na uniwersytecie w Mardan, gdzie studiował. Wówczas policja aresztowała 20 studentów i wykładowców mających związek z zabójstwem.

Jak podaje Reuters, od 1990 roku popełniono 67 morderstw za bluźnierstwo popełnione w Pakistanie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Reuters
KOMENTARZE
(42)
Madmax
2 lata temu
Jedź do Pakistanu i to powiedz.
Europejczyk
2 lata temu
Brawo, typowo polskie.
Alibaba
2 lata temu
Mahomet skazany za obrazę chrześcijanina??? Czy jakoś tak???
eee
3 lata temu
a moze tak wprowadzic podobne prawo przeciw islamistom wowczas natychmiast skoncza sie ekscesy z bezczeszczeniem kultu katolikow ta doktryna uznaje tylko sile i ja rozumie
Szwecja jest ...
5 lata temu
migrant z trzema żonami i szesnaściorgiem (!) dzieci dostał od Szwecji mieszkania za... PÓŁTORA MILIONA EURO! A nie on jeden!!!!!!!!!!! juz blisko 400 muzułmańskim najeźdźom dano takie mieszkania w Szwecji. Morderstwa i gwałty sa tam na porządku dziennym.Szwedzi zamawiaja nawet art, spożywcze do domu - boja się wychodzic.Policjanci rezygnuja z pracy. Szwecja jest islamska
wierząca
5 lata temu
W przemówieniu do dyrektorów krajowych biur migracyjnych Papież nawiązał także do orędzia na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy na rok 2018, w którym kreśli duszpasterską odpowiedź na wyzwania związane z napływem migrantów. Wyraża się ona w czterech słowach: przyjmować, chronić, promować i integrować. Taki każe nam chrześcijańom " nasz chrześcijański????????? papież Franciszek" Czy aby to prawdziwy papież? to że należy do klubu masońskiego tajemnicą nie jest, wystarczy poczytać, no a masoni niszczą chrześcijaństwo
Chris
5 lata temu
Kiedy UE wprowadzi zasade wzajemności? Kazdy muzułmanin krytykujący chrześcijaństwo powinien być zatapiany w Morzu Śródziemnym (a w sumie to uprośćmy to: "każdy muzułmanin.." reszta bez zmian)
Ann
5 lata temu
W normalnym świecie byłoby zapewne tak - jak chcecie przywilejów w nieislamskich krajach to dajcie najpierw przywileje swoim chrześcijanom... Ale niestety to jakiś matrix teraz jest. Poza tym lewactwo pewnie i tak powie, że to "religia pokoju"...
Polak
5 lata temu
Fuck allah i pedofilska świnia mahomet!!!
Pythoneth
5 lata temu
Skazać człowieka na śmierć w imię czegoś co jest bujdą. Nie ma co, religia pokoju.
Kwaczyński
5 lata temu
Mahometa nie należy obrażać.To prorok Boga.
Mohammad Bólz...
5 lata temu
Nie rozumiem tu czegoś - człowiek został skazany na śmierć za obrazę proroka-pedofila (gdzie są teraz asy z Amnesty International, ja się pytam!), a za zabicie studenta, który miał wątpliwości co do doskonałości tegoż proroka, kogoś aresztowano? Chyba tylko po to, żeby dać im nagrodę i wypuścić do domu, bo aż tak podwójne standardy trudno mi sobie wyobrazić.
Gość
5 lata temu
U nas powinno być to samo, za szerzenie islamu czapa. A tak w ogóle, Mahomet to był pedofil i socjopata. I niech mnie Pakistańscy muzułmanie cmokną w wentyl.
bbb
5 lata temu
Po internecie krąży kartkatura mahometa autor Lars Vilks. Szkic przedstawia psa z głową mahometa w czapce. Ten obrazek niezwykle wścieka muzułmanów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić