oprac. Arkadiusz Jastrzębski| 
aktualizacja 

Chwile grozy na pokładzie samolotu z Moskwy. Awaryjne lądowanie

6

Awaria prawego silnika zmusiła do powrotu do Moskwy załogę Boeinga 737 tanich linii lotniczych Pobieda. Maszyna lądowała awaryjnie na jednym silniku na lotnisku Wnukowo. Na pokładzie było 170 osób.

Przyczyny awarii Boeinga 737 linii Pobieda nie są jeszcze znane
Przyczyny awarii Boeinga 737 linii Pobieda nie są jeszcze znane (Wikimedia Commons CC BY, Anna Zvereva)

Samolot leciał w sobotę przed południem z rosyjskiej stolicy do Astrachania. Godzinę po starcie, w połowie zaplanowanej trasy, silnik zaczął przerywać i wkrótce przestał pracować.

Jak informuje Ria Novosti, samolot natychmiast zaczął tracić prędkość i wysokość. Z danych przekazanych przez kontrolerów lotu wynika, że w ciągu 20 minut lotu opadał o 2 tys. metrów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wszystkie służby w gotowości

Na wysokości Woroneża kapitan podjął decyzję o powrocie do Moskwy - podaje Interfax. Na lotnisku Wnukowo ogłoszono pogotowie i postawiono w stan gotowości wszystkie służby.

Załodze udało się bezpiecznie wylądować na jednym pracującym silniku.

Przyczyny awarii Boeinga 737 linii Pobieda nie są jeszcze znane. Bada je Międzypaństwowy Komitet Lotniczy oraz technicy przewoźnika.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Joanna Schmidt o pamiętnym Sylwestrze: na Maderze jeszcze nie byliśmy

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić