Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Patryk Skrzat
Patryk Skrzat
|
aktualizacja

"Chyba nie zabiła, nie?". Oburzające słowa ojca jednej z agresywnych nastolatek

43
Podziel się:

"Trzy czy cztery razy po prostu uderzyła. To wszystko" - mówił w sądzie dziennikarzom ojciec jednej z 14-latek, które pobiły swoją rówieśniczkę. Przekonywał także, że sprawę mogła załatwić inaczej.

"Chyba nie zabiła, nie?". Oburzające słowa ojca jednej z agresywnych nastolatek
(Facebook.com, screen)

Brutalną bójką, o której jako pierwsza napisała Wirtualna Polska zajął się w poniedziałek sąd. Zdecydował, że dwie 14-letnie dziewczyny, które pobiły swoją rówieśnicę, do czasu wyjaśnienia sprawy będą przebywać w ośrodku wychowawczym.

Na sali sądowej byli obecni rodzice jednej z agresywnych nastolatek, którzy zdecydowali się porozmawiać z mediami. Żalili się, że od momentu zatrzymania, nie mieli kontaktu z córką. - Policja nie pozwoliła nam z nią porozmawiać. Zabrali, skuli. Chyba nie zabiła, nie? Trzy, cztery razy uderzyła. Tamta gorzej kopała, to widać na filmiku - mówił ojciec dziewczyny, cytowany przez polsatnews.pl.

Winę za bójkę rodzice napastniczki zrzucają na poszkodowaną. Matka agresorki twierdzi, że pobita 14-latka wcześniej ją zaczepiała i wyzywała, a także doklejała twarz do pornograficznych zdjęć i udostępniała w sieci. Na dowód kobieta odczytała dziennikarzom wiadomość, jaką córka miała wysłać do kolegi: "Zasłużyła, to dostała. Bo po pierwsze nie będzie wyzywała mojej mamy, nie będzie przerabiała zdjęć, nie będzie moich przerabiała zdjęć i nie będzie zaczepiała mojej mamy na ulicy i ją wyzywała".

- Potwierdzam, wyzywała mnie. Byłam razem z dziećmi, to ona zaczepiła moją córkę, że ma zejść jej z drogi, od patologii zaczęła wyzywać, to się na nią spojrzałam tylko. Jak powiedziała "na co się k…o patrzysz", to powiedziałam "chodź porozmawiamy, zadzwonię na policję i wtedy przy policji będziesz bardzo mądra", to uciekła i zaczęła wykrzykiwać, że załatwi mnie - czytamy na polsatnews.pl.

Rodzice napastniczki przekonują, że żałują za córkę. Tłumaczenie ojca jest jednak zaskakujące. - Wstyd mi za córkę, nieładnie zrobiła. Mogła to inaczej załatwić, a nie bijatykami. Mogła normalnie porozmawiać, albo nawet wyzwać jej matkę - powiedział mężczyzna.

O podejściu rodziców na do całej wiele mówiło już zachowanie jednej z matek po przesłuchaniu dziewczyn przez policję. Pokazała wówczas środkowy palec ekipie telewizji.

Policja informowała, że "wstępnie zna przyczynę zdarzenia", ale odmówiła jej ujawnienia. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną bójki miała być zazdrość o chłopaka. - W trakcie wyjaśniania sprawy pobicia pod szkołą na Chełmie w Gdańsku policjanci ustalili, że te dziewczyny brały udział jeszcze w dwóch innych zdarzeniach, czyli podejrzewane są o trzy pobicia – mówiła mediom podkom. Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(43)
Gość
5 lata temu
Następnym razem zabije. Patologia co za ojciec
gegegege
5 lata temu
"Rodzice napastniczki przekonują, że żałują za córkę. Tłumaczenie ojca jest jednak zaskakujące. - Wstyd mi za córkę, nieładnie zrobiła. Mogła to inaczej załatwić, a nie bijatykami. Mogła normalnie porozmawiać, albo nawet wyzwać jej matkę - powiedział mężczyzna." Pewnie wyjdę na jakiegoś patola czy coś, ale szczerze mówiąc, nie rozumiem co jest zaskakującego w tej wypowiedzi.
LARS
5 lata temu
(...)" O podejściu rodziców na do całej"(...) W jakim to jest języku panie redaktorze, bo na pewno nie po polsku.
eryk
5 lata temu
Dlaczego nie ma dotkliwych kar finansowych? Czyżby politycy sami się bali o własne kieszenie!
zkw
5 lata temu
Następnym razem rodziców pobije i tyle. Niech dalej rodzice idą za dziećmi.
Warto rozmawi...
5 lata temu
Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni. Piszący tu nie znają szczegółów, a media koloryzują, aby dodać dreszczyku.
Mareczek
5 lata temu
Najlepsza kara w takich przypadkach, to kara finansowa na korzyść pokrzywdzonego. Gdyby nasze sądy zamiast przydzielania kuratora nakazywały zapłacić z 20-30tys zł odszkodowania dla pokrzywdzonej, to w mgnieniu oka skończyłyby się takie przypadki. Nic nie boli tak jak bardzo dotkliwa kara finansowa, na miejscu dziewczyny założyłbym sprawę cywilną i domagał się wysokiego zadośćuczynienia.
agata
5 lata temu
Najdotkliwsza kara dla takiej patologii, to odebranie 500+, wtedy rodzice sami zajmą się córeczkami z powodu utraty dochodu i ukażą je lepiej niż sąd.
adamos
5 lata temu
Skoro rodzice tak mówią, to proponuję aby pobita dziewczyna wzięła 2-3 koleżanki i na oczach tych rodziców zajęła się ich córeczkami... ciekawe czy wtedy też mieliby o tym takie zdanie gdyby to ich córki były katowane dla zabawy.
aaa
5 lata temu
Ta rodzina to patole,Sąd rodzinny powinien się im przyjrzeć dokładniej.......
tomek
5 lata temu
Zamknąć do poprawczaka do 18 roku życia i może się czegoś nauczą, choć wątpię widząc jakich mają rodziców. Patologia nie bierze się znikąd i sąd powinien się przyjrzeć całej rodzince.
olo
5 lata temu
Ofiara chyba jednak ma coś za uszami, skoro zupełnie nikt jej nie broni.
j
5 lata temu
To ja bym podszedł z otwartej strzelił w papę 14 latce i powiedział chyba nie zabiłem nie? To w Czym Problem nie?
teet
5 lata temu
Przecież słowa "chyba nie zabiła, nie?" odnoszą się do tego, że rodzicom nie pozwolono zobaczyć się z córką.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić