Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Jarosław Kociszewski
|
aktualizacja

CIA pomogła Rosji powstrzymać terrorystów. Zamachowcy chcieli zaatakować ważną świątynię

0
Podziel się:

Prezydent Rosji Władimir Putin podziękował CIA za pomoc w rozbiciu komórki terrorystycznej. Islamiści planowali serię zamachów w St. Petersburgu.

Prezydenci Trump i Putin podczas szczytu G20 w Hamburgu
Prezydenci Trump i Putin podczas szczytu G20 w Hamburgu (Getty Images)

Władimir Putin zadzwonił do Donalda Trumpa, żeby podziękować mu za współpracę w walce z terrorystami. Prezydent Rosji przyznał, że informacja dostarczona przez Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA) była wystarczająco dokładna, aby wyśledzić i zatrzymać grupę niebezpiecznych terrorystów. Ekstremiści przygotowywali atak bombowy na Sobór Kazański w St. Petersburgu i zamachy na inne miejsca publiczne w mieście.

Rosyjskie media informowały już wcześniej o decyzji Sądu Rejonowego w St. Petersburgu o aresztowaniu na trzy miesiące Jewgienija Jefimowa, który przyznał się już do zaplanowania na 17 grudnia ataku na Sobór Kazański. W świątyni miała wybuchunąć bomba wypełniona materiałami wybuchowymi własnej produkcji. Według Federalnej Służby Bezpieczeństwa terrorysta jest związany z Państwem Islamskim.

Zobacz także: St. Petersburg i inne miasta w Rosji od dawna są celem islamskich radykałów. Zobacz najkrwawsze zamachy terrorystyczne w Rosji

Prezydent Putin nie tylko poprosił Donalda Trumpa o przekazanie podziękowań dla CIA ale też zapewnił, że rosyjskie służby będą blisko współpracować z Amerykanami. Rosyjski wywiad będzie przekazywać informacje na temat potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa USA.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić