Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Marianna Fijewska
Marianna Fijewska
|
aktualizacja

"Co robisz ku***?! Człowiek tam leży!". Brutalne zamieszki podczas manifestacji KOD-u

3
Podziel się:

W sieci pojawiło się nagranie z bójki, do której doszło podczas piątkowej manifestacji KOD-u. Młodzi narodowcy z okrzykami na ustach ruszyli w stronę demonstrantów. "To mogło zakończyć się tragicznie" - komentuje świadek zdarzenia.

"Co robisz ku***?! Człowiek tam leży!". Brutalne zamieszki podczas manifestacji KOD-u
(Youtube.com)

"Radom ’76. Droga do wolności" - to hasło piątkowej manifestacji organizowanej przez członków Komitetu Obrony Demokracji w Radomiu. Kilkudziesięciu narodowców z Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego postanowiło "dołączyć się" do manifestacji planowanej na godzinę 14-stą. W opublikowanym w serwisie YouTube nagraniu widać, jak młodzi mężczyźni z okrzykami na ustach ruszają w stronę demontrantów.

"Jak można zauważyć na umieszczonym w internecie nagraniu – mogły one zakończyć się tragicznie. Bijący się nawzajem kopali się i powalali się na ziemię" – powiedział autor nagrania dziennikarzom portalu w meritum.pl.

Po wczorajszych zamieszkach w Radomiu jedna z internautek opublikowała w sieci zdjęcie długiego, ostro zakończonego gwoździa. "Młodzież wszechpolska w natarciu z takim oto sprzętem." - napisała na Facebooku. Kobieta poskarżyła się także na funkcjonariuszy policji, którzy, jak twierdzi, przyjechali post factum (we dwójkę), oraz na straż miejską, która nie podjęła żadnej interwencji. Opublikowane zaledwie dwie godziny temu zdjęcie wywołało ogromne oburzenie wśród internautów.

Tę wersję potwierdza inny internauta, pisząc "Straż Miejska dała dyla, a Policja nie dała, bo nie było jej wcale.Patrol pojawił się ok. 30 minut po zabawie".

Sprawę na Facebooku skomentował też Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Naisano między innymi, że planowane jest "złożenie zawiadomenia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez bojókarzy ONR i MW".

Wczorajsza demonstracja członków Komitetu Obrony Demonstracji została zorganizowana z okazji 41. rocznicy protestów robotniczych w 1976 roku, kiedy m.in. w Radomiu protestowali przeciw ogromnym podwyżkom cen żywności.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(3)
robert
5 lata temu
głupio to wygląda,...jeżeli bandyci mają "prawną" ochronę. Historia już zna takie przypadki,..niestety
łzy Sawickiej
5 lata temu
Dobry kodorasta=martwy kodorasta
gość
5 lata temu
1976 roku, kiedy m.in. w Radomiu protestowali przeciw ogromnym podwyżkom cen żywności. Cukier miał podrożeć 5%
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić