o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Czarnogóra – jak spędzić wakacje z dziećmi?

Podziel się

Czarnogóra to świetny cel rodzinnej podróży – jest nieco mniej oblegana niż Chorwacja czy Grecja, choć dorównuje im pięknem krajobrazów. Zobacz, dlaczego warto spędzić urlop w Zatoce Kotorskiej oraz czym kuszą turystów takie kurorty jak Budva czy Ulcinj.

Czarnogóra – jak spędzić wakacje z dziećmi?
(materiały partnera)
bDXNZrVh

Możesz wybrać lokalizację słynącą z pięknych, kamienistych plaż, atrakcji dla dzieci, wyjątkowych widoków lub odkryć własne, mało popularne miejsce na wybrzeżu. Wszystko zależy od twojego stylu podróżowania.

Jak dostać się do Czarnogóry?

Wiele osób decyduje się na samochodową podróż do Czarnogóry. Jeśli mieszkasz na południu Polski i chcesz spędzić wakacje np. w Zatoce Kotorskiej, musisz liczyć się z trasą mającą co najmniej 1200 km. Ze względu na dzieci najlepiej będzie podzielić podróż na etapy i po drodze zwiedzić również atrakcje Słowacji, Węgier oraz Bośni i Hercegowiny. Jeśli zależy ci na szybkiej i bezproblemowej podróży, wybierz raczej tanie loty do Czarnogóry. Drogą powietrzną dostaniesz się do Podgoricy lub Tivatu tuż nad Zatoką Kotorską.

Zatoka Kotorska – najpiękniejsze plaże i wiele atrakcji dla dzieci

Zatoka Kotorska jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Czarnogórze. Przypomina nieco skandynawskie fiordy, choć klimat panujący w tym miejscu jest prawdziwie śródziemnomorski. Swoją urodę zawdzięcza położeniu – z jednej strony zatoki wznoszą się imponujące górskie pasma Orjen i Lovcen, a z drugiej są urokliwe miasteczka. Wśród nich niewątpliwie wyróżnia się Kotor ze starówką wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto zwiedzić mury miejskie, twierdzę św. Jana, a także przespacerować się wąskimi uliczkami. Wiele cennych zabytków znajduje się przy placu Trg od Oružja. Koniecznie też zabierz dzieci do Muzeum Kotów znajdującego się na starym mieście!

bDXNZrVj

Oprócz Kotoru warto odwiedzić Tivat. Miasto słynie z nowoczesnej mariny – zabierz tam dzieci, aby pokazać im nowoczesne statki i jachty. Jeśli szukasz bardziej kameralnego miejsca w Zatoce Kotorskiej, wybierz którąś z mniejszych miejscowości i odpoczywaj na mniej zatłoczonej plaży. Wśród urokliwych miasteczek szczególnie wyróżnia się Herceg Novi z piękną starówką i trzema twierdzami.

Buldva i Ulcinj – popularne nadmorskie kurorty

Czarnogóra ma do zaoferowania o wiele więcej niż tylko Zatokę Kotorską. Jeśli lubisz miejsca tętniące życiem, pojedź z rodziną do Budvy. Miasto słynie m.in. z pięknej starówki ze średniowieczną cytadelą. Jednak tym, co rzeczywiście przyciąga turystów, jest świetnie przygotowana baza noclegowa i rozrywkowa. Liczne aquaparki, wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych oraz piękne plaże pomogą zagospodarować dzieciom czas i spędzić wakacje aktywnie.

Wybierając cel podróży, zwróć uwagę również na Ulcinj – nadmorskie miasto na południu kraju, blisko granicy z Albanią. Ulcinj to przede wszystkim przepięknie położona starówka – zabudowania są zlokalizowane na wysokim klifie i otoczone murami. Miasto słynie także z pięknych piaszczystych plaż. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy zwiedzania, jak i odpoczynku w promieniach słońca i morskich kąpieli.

bDXNZrVK
Artykuł sponsorowany
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić