Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jarosław Kociszewski
Jarosław Kociszewski
|
aktualizacja

Czy to bunt księży przeciw biskupom? Czytelnicy informują WP o ignorowaniu listu Episkopatu

92
Podziel się

Księża w wielu polskich parafiach zignorowali list Episkopatu Polski. Skrzynkę platformy #Dziejesię zalały listy od czytelników Wirtualnej Polski.

Wielu księży nie przeczytało listu Episkopatu nawiązującego do filmu "Tylko nie mów nikomu"
Wielu księży nie przeczytało listu Episkopatu nawiązującego do filmu "Tylko nie mów nikomu" (East News)
bEElTOrp

W odpowiedzi na nasz tekst "Pedofilia w Kościele: Księża 'równoważą' lub ignorują słowa biskupów" użytkownicy Wirtualnej Polski poprzez platformę #Dziejesię zaczęli informować nas o swoich parafiach, w których księża także postanowili nie odczytywać listu biskupów. Oto jedno z takich doniesień:

Kraków, Kościół pw. Świętego Krzyża, księża nie przeczytali listu Episkopatu. W ogłoszeniach parafialnych wspomnieli, że taki list jest do przeczytania na stronie Episkopatu.

Do strony internetowej Episkopatu odesłał wiernych także ksiądz w kościele św. Jadwigi w Kielcach.

bEElTOrr

W liście do wiernych biskupi wprost odwołali się do filmu "Tylko nie mów nikomu". Zobacz rozmowę z Tomaszem Sekielskim

Inny internauta donosi, że listu nie przeczytano w Bobrownikach Śląskich. Podobnie w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Oleśnicy. Także ksiądz w Podegrodzie w Powiecie Nowosądeckim zignorował słowa biskupów. Tak samo zachował się ksiądz w Łęczycy w Łódzkiem oraz w parafii św. Benedyktyna w Warszawie. Lista parafii i kościołów, w których księża nie odczytali listu biskupów się wydłuża: Wałcz, parafia NPNMP w Grębaninie, kościół św. Michała Archanioła w Kaminicy Polskiej.

W Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonce na mszy o 11.30 ksiądz nie odczytał listu biskupów. Powiedział, że odsyła do tablicy ogłoszeń i księża nie podzielają zdania biskupów, nie ma odpowiedzialności zbiorowej i niech wstydzą się ci , którzy dopuścili się grzechu i ukrywali grzech. Za to ludzi, którzy pomalowali koronę w tęczę i marsz w Gdańsku nazwał zwyrodnialcami.
bEElTOrx

Podobnych zgłoszeń dostaliśmy już kilkadziesiąt. Zarówno z dużych miast, jak i małych miejscowości.

W parafii Trzebiatów w powiecie gryfickim, parafii św. Benedykta w Warszawie, kościele w Łęczycy w Łódzkiem, parafii w Granowie, kościele pw. Świętego Krzyża w Krakowie czy św. Jadwigi w Kielcach.

We Wrocławiu w parafii Św. Franciszka z Asyżu przy ul. Borowskiej na mszy o godz. 10.00 nie przeczytano listu Episkopatu nt. pedofilii. Zakonnica zapytana o brak listu powiedziała, że przeczytano go na porannej mszy. Skandal!

W Zamościu w kościele pw. Brata Alberta i parafii NPNMP w Grębaninie, parafii Miłosierdzia Bożego w Kielcach, w warszawskiej parafii św. Feliksa z Kantalicjo, w kościele Miłosierdzia Bożego w Szczecinie, i parafii pw. św. Wojciecha w Zabrzu.

bEElTOry

W parafii Miłosierdzia Bożego w Lublinie i pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Pruszkowie. W Tworkach w kościele pw. Przemienienia Pańskiego i pw. NMP Matki Kościoła w Poznaniu, Białej Podlaskiej w kościele pw. Św. Michała Archanioła i w Grodzisku Wlkp w parafii św. Jadwigi Śląskiej.

W parafii w Podłężu koło Niepołomic na mszy o godz. 17:00 list biskupów nie został odczytany. Nie wspomniano o nim w ogłoszeniach parafialnych, nie był wywieszony na tablicy ogłoszeń.

Z tych wszystkich miejsc dostaliśmy zgłoszenia od parafian, że duchowni albo odesłali do internetowej publikacji listu (ewentualnie poinformowali o zamieszczeniu go w gablotach), albo całkowicie przemilczali fakt istnienia tego ważnego wydałoby się głosu Episkopatu. Niektórzy, jak proboszcz parafii św. Jana w Stargardzie, woleli przekazać wiernym własne kazanie, w którym mowa była "o zagrożeniach występujących w dzisiejszym świecie, takich jak małżeństwa jednopłciowe, alkoholizm i narkotyki". W Lipkowie pod Warszawą ksiądz tłumaczył natomiast, że "nie czyta listu ze względu na obecność dzieci na mszy".

Witam, w dniu dzisiejszym 26.05 w Myślenicach w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej na mszy świętej o godz. 11 proboszcz tej parafii także nie odczytał listu Biskupów ws. pedofilii, a jedynie odesłał zebranych na tejże mszy do strony internetowej parafii. Smutne świadectwo.
bEElTOrz

Z doniesień czytelników Wirtualnej Polski wynika, że najdalej posunął się proboszcz w Ugoszczu, który w ogłoszeniach parafialnych poinformował, że "nie pozwoli na opluwanie Kościoła". List biskupów "Wrażliwość i odpowiedzialność" nie został przeczytany w żadnych z trzech podległych mu kościołów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEElTOrS
Źródło:
dziejesie.wp.pl
KOMENTARZE
(92)
MORALNOŚĆ
2 lata temu
Niewykonywanie ROZKAZÓW kończy się najczęściej DEGRADACJĄ. Jedynie należy określić szarżę jaka ZAKAZAŁA odczytanie listu. PEDOFIL chroni SWOICH mentalnych braci!
vvv
2 lata temu
hehe, państwo w państwie.
yoko
2 lata temu
Jak to bunt? W organizacji hierarchicznej? Jak się nie podoba to fora ze dwora.
bEElTOrT
Jacek
2 lata temu
Który nie pedofil to przeczytał.
s.a
2 lata temu
Ja nie chodze od 30 lat juz dawno stwierdzilam ze w kosciele katolickim nie ma Boga!!!!!!!!!!
emerytka
2 lata temu
do TAI-poczytaj w jakiej wysokości są odprowadzane podatki przez księży,a potem zabieraj głos.Te ryczałty które płacą są śmiesznie niskie,nie mówię o podatkach od wynagrodzeń.
Oto kler jest
2 lata temu
Dla kasy gotowi nawet z hotlerowcami kolaborowac
Inicjator
2 lata temu
W ramach protestu przeciwko pedofilii w Kościele i ukrywaniu pedofilów ofiara na tacę w wysokości 1 grosza. Do odwołania.
vip
2 lata temu
co za durne społeczeństwo wiarę opierać na filmie , sami grzesznicy a do nieba chcą iść
gość
2 lata temu
Nie wysiada się z pociągu kiedy konduktor jest zły. A do kościoła chodziłeś dla księdza ? Żałosne...........
gburza
2 lata temu
szczujemy? ulubiona akcja tej witryny
Seniorka
2 lata temu
Nie wszyscy są pedofilami. To przykre i poniżające zasługi kapłanów z powołania. Takich jest większość. Jest mi tez przykro, że wszystkich wrzucono do jednego worka.Czy ktoś po filmie Sekielskich pomyślał, że najwięcej pedofilów wywodzi się z grupy homoseksualistów? A tak z filmu wynika. Więc ostrożnie, bo homoseksualiści są wszędzie.
mm.
2 lata temu
nic nowego , wcześniej ignorowali zalecenia JP2 , większym autorytetem był np. półświęty z torunia .
bEElTOrL
pisek
2 lata temu
I to jest prawdziwy kościół .... obłuda i fałsz oraz rząd, który ich chroni
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić