o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Domowe SPA seniora - czyli jak zadbać o swoją skórę po 65. roku życia?

Podziel się

Starzejący się organizm związany jest ze zmianami nie tylko w obrębie psycho-ruchowym, ale także w obrębie... skóry. Zachodzące procesy hormonalne, pojawiające się ubytki, a także nowe potrzeby (z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę), przyczyniają się do zmiany struktury naszej skóry i nierzadko do powstawania alergii i problemów dermatologicznych.

Domowe SPA seniora - czyli jak zadbać o swoją skórę po 65. roku życia?
SPA dla seniora (materiały partnera)
bDZNTPLp

Zachęcając do pielęgnowania swojego ciała oraz do tworzenia domowego, relaksującego SPA, stworzony został poniższy poradnik, dzięki któremu zrozumiesz jak ważna jest troska o naszą skórę - i to bez względu na wiek. 

Jakie są potrzeby starszej skóry?

Seniorzy najczęściej skarżą się na uporczywą suchość skóry. Malejąca liczba gruczołów łojowych, które naturalnie wytwarzają substancje nawilżające i ochronne powodują, że skóra staje się szorstka, a w skrajnych wypadkach - nawet pęka. Co ciekawe - na przypadłość tą statystycznie częściej narzekają kobiety.

W wyniku zmian biologicznych nasza skóra traci tzw. płaszcz lipidowy, który jest barierą ochronną przed utratą wody i przed czynnikami zewnętrznymi. Brak płaszcza przyczynia się do szybszej utraty ceramidów i związków lipidowych, przez co zmniejsza się także jej elastyczność.

bDZNTPLr

Powyższe zmiany rozpoczynają się już po 25 roku życia, kiedy to nasza skóra traci naturalną zdolność do samoistnego wytwarzania kolagenu. Przypadłość ta wzmaga się po menopauzie, kiedy to spada produkcja estrogenów, wpływających na wilgotność naszego naskórka. To wtedy kobiety narzekają na wiele dolegliwości - w tym na wysuszoną skórę na łokciach i kolanach. 

Największe, zauważalne i uporczywe zmiany skórne zaczynają się po 60-65 roku życia, kiedy to skóra sucha powoduje świąd, pieczenie, mrowienie, a w skrajnych wypadkach - poważne, bolesne i otwarte rany. W tak skrajnych stanach zapalnych niezbędna jest pomoc lekarza, który zastosuje leki, dedykowane skórze atopowej, alergicznej, wrażliwej lub odwodnionej. 

Mówiąc o problemach skórnych osób po 65 roku życia nie można zapominać o braku melaniny. Niedobór tego cennego składnika powoduje przebarwienia, a także nierównomierne rozmieszczenie komórek barwnikowych. Zmiany te sprzyjają powstawaniu plam, a także osłabiają naturalną barierę ochronną, która zabezpiecza skórę przed promieniowaniem UV. Brak melaniny w skórze jest nierzadko głównym czynnikiem, powodującym stany zapalne, a w ostateczności - nawet nowotwory skóry. 

Jak temu zapobiegać?

Podstawowym krokiem, który pozwoli walczyć z suchą, pękająca skórą jest… odpowiednia pielęgnacja. Regularne, systematyczne stosowanie dedykowanych produktów zwiększy elastyczność naskórka, np. poprawiając jego ukrwienie. Dlatego też tak istotne jest, aby regularnie urządzać sobie… domowe SPA, w skład którego wchodzi:

  • Krem dotleniający, który powoduje, że tlen wolniej dostanie się przez ciasne naczynia krwionośne.
  • Kremy na bazie witamin - głównie witaminy A, która stymuluje włókna do produkcji kolagenu, witaminy C, która chroni przed wolnymi rodnikami (i tym samym starzenia się skóry) i witaminy E, która zapewnia antyoksydanty. 
  • Balsamy, peelingi i kremy pod prysznic na bazie kwasy hialuronowego, który uelastycznia skórę; retinolu, który wyrównuje koloryt skóry i flawonoidów, które zatrzymują w skórze naturalny kolagen i elastynę.
  • Kąpiele na bazie olejków (kokosowego, lnianego lub rycynowego, które mają właściwości regeneracyjne i odżywcze). W długich, relaksujących kąpielach pomogą Ci maty antypoślizgowe(https://www.pomocedlaseniora.pl/40-maty-antyposlizgowe), które zmniejszają ryzyko poślizgnięcia się i ewentualnej kontuzji.
  • Lifting wolumetryczny, który w szybki sposób wyrównuje zmarszczki i bruzdy, a także podnosi opadnięte części twarzy.
  • Produkty rozgrzewające, które oferuje sklep internetowy Pomoce Dla Seniora – dzięki nim pobudzisz krążenie, wpływając nie tylko na układ krwionośny, ale także na stopień ukrwienia skóry.
  • Przybory i gadżety do naszej łazienki (https://www.pomocedlaseniora.pl/14-lazienka-i-toaleta_ - np. dzięki którym zapewnimy sobie bezpieczeństwo, komfort i wygodę podczas regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. 
bDZNTPLS
Artykuł sponsorowany
Źródło:
o2pl
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić