Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|

Dostali wezwanie o pożarze. Pomylili miejscowości

11
Podziel się:

Strażacy z Tarnowa dostali zgłoszenie o płonącym domu w Ciężkowicach. Podczas podróży okazało się, że sprawa nie dotyczy miejscowości pod Tarnowem, a osiedla w Jaworznie na Śląsku o tej samej nazwie.

Strażacy szybko zdali sobie sprawę z pomyłki
Strażacy szybko zdali sobie sprawę z pomyłki (WP.PL, WP.PL)

Według zgłoszenia doszło do pożaru ściany domu w Ciężkowicach. Na miejsce wydarzenia zostały wysłane wozy strażackie z okolicznych gmin - informuje gazetakrakowska.pl. W drodze na miejsce okazało się, że doszło do pomyłki.

Zobacz także: Zobacz także: Arktyczne mrozy i niedźwiedzie polarne. Ci Polacy są tym zachwyceni

- To miasto na granicy województw i może dlatego zgłoszenie wpłynęło nie do tego dyspozytora. Szybko zorientowaliśmy się, że alarm był błędny, z powodu rozbieżności ulic. Przekazaliśmy informację do Jaworzna, gdzie bez problemów poradzono sobie z pożarem - powiedział Piotr Latocha, dyżurny PSP w Tarnowie.

Oba miasta dzieli ponad 150 km. Aby uniknąć podobnych sytuacji strażacy radzą, aby dzwonić bezpośrednio pod numer 998, zamiast na 112. Wtedy jesteśmy łączeni z regionalną dyspozytornią.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
OJOHJO
5 lata temu
NO TO JAKIŚ CAP NA DYSPOZYTORNI POMYLIŁ PASMA.
Dred
5 lata temu
Wiec po co wogole jest 112? Przez ten numer wiecej zamieszania niz pozytku
PolAK47
5 lata temu
Ja kiedyś zamawiałem gaz. Zadzwoniłem do gościa i podaje ulicę + numer domu. Po jakimś czasie facet dzwoni, że jest na ulicy Wojska Polskiego ale nie ma tam tak wysokiego numeru. Okazało się, że on jest w Katowicach, a ja na mazurach :) Jakim cudem pomyliłem nuer telefonu i akurat trafiłem na gości, który też rozwozi gaz nie wiem. Szkoda, że w totka nie mam szczęścia.
R
5 lata temu
Tytuł niesłusznie sugeruje że to strażacy pomylili miejscowości.
joda
5 lata temu
Dzwonienie na 112 to porażka.
ogień
5 lata temu
Przynajmniej chłopaki się przewietrzyli.
OLO
5 lata temu
PIJANI JAK WORKI
janusz
5 lata temu
na 112 tylko o godzinę pytać! wszędzie w Polsce jest ta sama!
lewak
5 lata temu
"oprac. Krystian Winogrodzki ; Dostali wezwanie o pożarze." Panie Krystianie, piszemy i mówimy : - Dostali wezwanie do..., - Dostali zawiadomienie , informacje, wiadomość o...
bitek
5 lata temu
I jak zwykle w Polsce lipa! Który system informatyczny w ogóle działa? Dowody osobiste ,rejestracja pojazdów, rejestracja do lekarza, programy w szkole ( dziennik ucznia) dla rodziców tez.Teraz 112 Pieniądze wydane i o to chodzi żeby ktoś zarobił sporo kasy .Praktycznie każdy system informatyczny nie działa.No cóż sie dziwić jak zdolni programiści pracują za granicą
m.
5 lata temu
to może w ogóle nie dzwonić na 112?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić