Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska| 
aktualizacja 

Dramat w rodzinie Pawła Kukiza. Jego córka ma poważne problemy ze zdrowiem

75
Podziel się:

Córka Pawła Kukiza 18-letnia Hania przeszła już dwie nieudane operacje przeszczepu nerki. Teraz czeka na kolejną transplantację. Okazuje się jednak, że dziewczyna i jej najbliżsi muszą zmierzyć się z bezduszną procedurą NFZ. Kukiz domaga się zmian.

Córka Kukiza czeka na dawcę nerki
Córka Kukiza czeka na dawcę nerki (East News)

- Moje dziecko przebywa ogromny kawał czasu w szpitalach. Celem jest kolejny przeszczep nerki. Czekamy, bo na razie nie ma dawcy - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Paweł Kukiz.

Jego córka leczy się w Centrum Zdrowia Dziecka. Teraz po ukończeniu 18 lat powinna jako osoba dorosła leczyć się w szpitalu dla dorosłych. Kontynuacja leczenia w CZD jest możliwa, ale tylko za zgodą NFZ. Paradoks polega na tym, że o taką zgodę lekarz musi występować za każdym razem, przy każdym pobycie dorosłego już pacjenta w szpitalu i każdej wizycie (a może to być nawet 4-5 razy w miesiącu!) - donosi dziennik.

Kukiz jest oburzony takimi procedurami. Jego zdaniem te przepisy służą tylko urzędnikom, a nie pacjentowi. - Nie można traktować pacjentów jak rzeczy! - mówi.

Trzeba podkreślić, że nie chodzi tylko o córkę Kukiza, ale tysiące pacjentów, którzy są w takiej samej sytuacji. Przypomnijmy, że polityk od lat pracuje charytatywnie na rzecz osób niepełnosprawnych, za co otrzymał wyróżnienia w postaci m.in. Orderu Uśmiechu i Medalu Św.Brata Alberta.

Chce, by taka zgoda na leczenie była ważna przez 12 miesięcy.

NFZ jednak tłumaczy, że zgody wydaje bezproblemowo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tragedia w Poznaniu. Dramatyczne relacje lokatorów kamienicy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić