o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Drwiny z Andrzeja Dudy. Prawicowy publicysta kpi ze zdjęcia z Białego Domu

128
Podziel się

Zdjęcie stojącego prezydenta Andrzeja Dudy i siedzącego przywódcy USA zestawione z fotografią Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem zamieścił w mediach społecznościowych Wojciech Cejrowski. Na drugim zdjęciu dyktator z Korei Płn. siedzi i na to zwraca uwagę publicysta.

Po podpisaniu deklaracji prezydent USA Donald Trump opublikował zdjęcie, które wywołało zdziwienie
Po podpisaniu deklaracji prezydent USA Donald Trump opublikował zdjęcie, które wywołało zdziwienie (Twitter.com/Donald Trump)
bDKuffEB

Kiedy prezydenci Polski i USA podpisywali wspólną deklarację Andrzej Duda został sfotografowany, kiedy stał z długopisem w ręku. Donald Trump siedział za biurkiem. Zdjęcie w sieci zamieścił prezydent USA.

"To nie wymaga komentarza.A jeśli ktoś nie rozumie w czym problem, to jest dudą smaloną" - napisał Wojciech Cejrowski na swoim facebookowym profilu.

Dla tych, którzy faktycznie mogliby nie zrozumieć intencji wpisu, zamieścił jednak od razu podpowiedź. "Boże ratuj Polskę. Daj nam jakiegoś Paderewskiego II, który wie kiedy się siedzi, a kiedy stoi" - stwierdził prawicowy publicysta i podróżnik w postscriptum.

bDKuffED

Na pozę prezydenta zwrócił uwagę oczywiście nie tylko Cejrowski. Zdjęcie jest szeroko komentowane - także w części mediów w Stanach Zjednoczonych.

- To zdjęcie nie oddaje w pełni momentu podpisania deklaracji - tłumaczył na konferencji prasowej w środę po południu Krzyszfof Szczerski z Kancelarii Prezydenta. Nie odpowiedział jednak wprost na pytanie, czy Andrzej Duda siedział podczas składania podpisu na dokumencie.

Tajemnica zdjęcia z Białego Domu

Jak ustaliła Wirtualna Polska, w oficjalnym programie wizyty prezydenta Polski Andrzeja Dudy w USA nie znalazło się podpisanie deklaracji o współpracy polsko-amerykańskiej. A scenariusz spotkania w ostatniej chwili zmieniano. To dlatego Andrzej Duda podpisywał dokument, stojąc przy stole, co doprowadziło do kuriozalnej sytacji.

bDKuffEJ

"Miło ze strony prezydenta Trumpa, że się trochę przesunął, bo nasz prezydent musiałby dokument podpisać na kolanie" - napisał korespondent RMF FM Paweł Żuchowski.

"Podpisywałem wiele takich dokumentów. Wszystko jest ustalane w najdrobniejszych szczegółach. Strona polska nie dopilnowała i postawiła prezydenta w fatalnej sytuacji" - dodał na Twitterze były szef MON Tomasz Siemoniak.

bDKuffEK

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKuffFe
KOMENTARZE
(128)
Tym
2 lata temu
MEGAWPADKA DUDA!
werka
2 lata temu
On nie szanuje siebie to ja nie szanuję jego. Tak traktują teraz Polską na świecie.
waldi
2 lata temu
a potem mop w lapke i pobiegl zmywac korytarze...a jaki wesolutki ten adrianek..
bDKuffFf
powiedzniepis...
2 lata temu
prezes kazał przekazać, żebyś już wracał, bo trzeba kotu kuwetę ogarnąć.....
wstyd
2 lata temu
Pajac bez fotela.
Najnowsze komentarze (128)
Antyplatfus
2 lata temu
Wp.de to niemiecki syfffff
kabaret
2 lata temu
Przyjęcie takie,że"Duda nie siada"
Zbyszek
2 lata temu
Kłamca i oszust a do tego bez honoru, przyłapany na czymś takim powinien podać się do dymisji. Wpadka nie Dudy wpadka Polski, że takiego wybrała, przysięgał, że Konstytucji będzie bronił i co?, twierdził że honor Polski będzie bronił i co? Jeszcze Boga o pomoc prosił, na kolana przed hegemonem.
Rodo
2 lata temu
Cały problem tego zboru jestp.Szczerski,który posłem też był kiepskim.
Hero
2 lata temu
Nasz Prezydent nie miał krzesła więc złożył podpis stojąc - też wielka mi afera..
gość
2 lata temu
Nasz obecny Prezydent wie jak się zachować w każdej sytuacji w przeciwieństwie do byłych prezydentów od czasu okrągłego stołu .
koles
2 lata temu
ot mamy prezydenta
ewa2810
2 lata temu
Widać kto ma nad kim przewagę nie tylko z racji wieku.
bDKuffEX
no i...
2 lata temu
to dowodzi Jego trzeźwości--- nie tylko umysłu ( w przeciwieństwie do......)
Darek
2 lata temu
Dajcie już spokój . Czy ten naród po za hejtem nie zna niczego . Wyszło jak wyszło . każdy czasem zrobi coś co nie jest najwyższych lotów nie ma już w Polsce większych problemów . Polacy nic się nie stało P....
ass
2 lata temu
HAHAHAHAHAHAHA...OBCIACH NA CAŁY ŚWIAT.
hołd
2 lata temu
10 kwietnia 1525 roku Albrecht Hohenzollern złożył hołd pruski Zygmuntowi I Staremu. Obraz o tym samym tytule namalował trochę ponad 350 lat później Jan Matejko. Taka historia no i mamy takiego człowieka , którego do tej pory szanowałem co przyjechał do stanów i pisał na stojąco w trakcie kiedy trzeba było siedzieć. Radosław Sikorski wypowiadał się w taśmach u sowy, że robimy amerykanom laskę za darmo ciekawe tylko czy na kolanach czy na stojąco.
Obiektywny
2 lata temu
Niech mi jakiś mądrala POwie co miał zrobić prezydent Duda w takiej sytuacji. Miał się obrazić i wyjść czy wysłać Szczerskiego po krzesło. Odpowiedzialni za przygotowanie protokołu dyplomatycznego ze strony Polski powinni być w trybie natychmiastowym zwolnieni z pracy za niekompetencji i żel przygotowaną wizytę na tak wysokim szczeblu
Bbbil
2 lata temu
Mega wpadka gospodarza
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić