o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Dzbanki filtrujące wodę – krótki poradnik przed zakupem

Podziel się

Filtrowanie i oczyszczanie wody we własnym miejscu zamieszkania to tematy szeroko eksploatowane w ciągu ostatnich lat. Obecnie mamy możliwość zaopatrzenia się w liczne przyrządy przeznaczone właśnie do filtrowania wody. Należą do nich między innymi dzbanki filtrujące, stosowane w oczyszczaniu wody z kranu. Jak dobrze wiemy, w wielu miejscowościach w naszym kraju woda z kranu jest na tyle czysta, że nadaje się do spożywania. Mimo to znajdują się w niej pewne składniki negatywnie wpływające na podstawowe właściwości. W rezultacie ich obecności, woda może być nie tylko twarda, ale może również posiadać nieprzyjemny aromat i smak. Filtrowanie jest skutecznym sposobem, by odświeżyć smak wody oraz wyeliminować z niej niepożądane substancje.

Dzbanki filtrujące wodę
Dzbanki filtrujące wodę (materiały partnera)
bDfcqQrV

Filtrowanie wody – czy jest konieczne?

Woda z kranu może posiadać w swoim składzie śladowe ilości metali ciężkich – na przykład ołowiu. Są to niepożądane składniki, które – nawet w niewielkim stopniu – stanowić mogą potencjalne zagrożenie dla naszego zdrowia. Ponadto, obecność ołowiu wpływa negatywnie na walory smakowe wody. Ma to niezwykle duże znaczenie, gdy przygotowujemy różnego typu trunki napary na bazie wody z kranu. Przykładowo – kawa zaparzona za pomocą nieprzefiltrowanej wody będzie smakować gorzej niż w przypadku użycia wody przefiltrowanej.

Ponadto używanie wody prosto z kranu może negatywnie wpłynąć na stosowane przez nas urządzenia – na przykład ekspresy do kawy. Obecne w wodzie rozmaite drobinki odkładają się wewnątrz urządzeń, zamieniając się w osad kamienny, który doprowadza do zniszczenia urządzeń. Dlatego właśnie amatorzy kawy powinni zaparzać ją, stosując filtry do wody.

Na co zwrócić uwagę kupując dzbanek filtrujący?

Dzbanki filtrujące to jedne z najchętniej używanych w naszym kraju urządzeń do filtrowania wody. Korzystają z nich zarówno osoby prywatne, w swoim miejscu zamieszkania, jak i przedsiębiorcy, pragnący wyposażyć w nie swój zakład pracy. Są to urządzenia uniwersalne, pracujące przez stosunkowo długi czas.
Przystępując do wyboru konkretnego dzbanka, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów.
Pierwszym jest rodzaj zastosowanego w danym dzbanku wkładu. Dobrze, jeśli posiada on w swoim składzie węgiel aktywny – wyjątkowo skutecznie eliminujący wszelkie niepożądane zanieczyszczenia, pyłki i śladowe ilości chloru czy ołowiu. Niektóre wkłady zawierają dodatkowe substancje odżywcze, takie jak wapń, sód, potas, czy żywicę jonowymienną, wzbogacające skład wody.

bDfcqQrX

Pojemność to kolejna istotna cecha. Jeśli z dzbanka korzystać będzie jedna osoba, to w zupełności wystarczy nam pojemność 1-1,5 litra. Jeśli użytkowników będzie więcej, to wówczas warto sięgnąć po dzbanki o pojemności większej niż 2 litry. W dzbanki różnych rozmiarów zaopatrzyć się możesz w sklepie Aquamelior.pl.

Obecność wskaźnika informującego o konieczności wymiany filtra to kolejna istotna cecha. Filtry bowiem trzeba wymieniać regularnie – w zależności od ilości filtrowanej przez nas wody. Wskaźnik stanowi duże ułatwienie, ponieważ nie musimy zapamiętywać, na jak długo dany filtr nam wystarczy - dzbanek sam nam o tym przypomni.

Wygląd dzbanka, czyli wykorzystany w jego konstrukcji materiał oraz potencjalne zdobienia, którymi został pokryty, to kolejne istotne cechy. Oczywiście, wybór zależy od naszych preferencji estetycznych. Większość dostępnych dzbanków wykonanych jest z tworzyw sztucznych o neutralnych barwach. Tworzywa takie są bezpieczne – rzadko ulegają zniszczeniu oraz nie stanowią środowiska korzystnego dla rozwoju bakterii.

bDfcqQsy
Artykuł sponsorowany
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić