o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

"Dzieci jadły z psiej miski". Horror w rodzinie spod Krosna

107
Podziel się

Ojciec miał molestować córki, dzieci jadły resztki z miski dla psów i całymi dniami same błąkały się po okolicznych lasach - na światło dzienne wychodzą makabryczne szczegóły życia 12-osobowej rodziny z Izdebki w Podkarpackiem.

Krewna rodziny: niektóre dzieci warczą albo szczekają - każde jest chore
Krewna rodziny: niektóre dzieci warczą albo szczekają - każde jest chore (Policja)
bECMDMbp

Trwający od lat horror dziesięciorga rodzeństwa przerwała ucieczka jednego z chłopców do lasu. Kiedy po dwóch dniach poszukiwań go odnaleziono, przerażeni policjanci odkryli ponurą tajemnicę domu na końcu wsi pod Krosnem. Mundurowi znaleźli zakrwawioną bieliznę jednej z dziewczynek. Ojciec - 37-letni Krzysztof S. - został zatrzymany pod zarzutem doprowadzenia osoby małoletniej do lat 15 do innej czynności seksualnej. Dzieci zostały odebrane matce.

Teraz na jaw wychodzą nowe informacje, które pokazują, że dzieci w tej rodzinie żyły wręcz jak zwierzęta, choć pieniędzy w domu nie brakowało.

- "Nie muszę pracować - mam fabrykę w spodniach" - mówił. Żyli z 500+ i innych świadczeń z pomocy społecznej. Razem było tego ok. 10 tys. zł miesięcznie. Najpierw szło to na alkohol, jedzenie czy zabawę, a na końcu na dzieci. Matka taczką jeździła na zakupy - opowiada w rozmowie z reporterami programu "Uwaga" TVN daleka krewna tej rodziny.

bECMDMbr

Twierdzi, że 43-letnia kobieta w ciąży była jeszcze sześć razy, ale poroniła. Ojciec miał każdego dnia bić dzieci. Z zeznań matki wynika, że miał też "spać razem z dziewczynkami".

"Warczą albo szczekają"

- Pies wychował te dzieci. Jak pies się najadł to dzieci szły i dojadały. Niektóre przecież warczą albo szczekają, bo wychowały się z tym psem. Wafelki z papierkiem jadły, żeby szybciej było i nikt im nie zabrał. W podartych spodniach chodziły i brudne. Inne buty miały - co dopadły to nakładały i wychodziły z domu - mówi kobieta.

Ojciec nadużywał alkoholu. - Krzyk, krzyk i jeszcze raz krzyk. Wieczorami niosło się po okolicy. Każde dziecko było chore, bo jako niemowlęta były tam nawet bite po głowie. Starsze, kilkuletnie kijem bił. Kiedy próbowaliśmy interweniować to tłumaczył, że chłopiec się przewrócił czy dziewczynka obiła o meble. Baliśmy się go - stwierdza krewna małżeństwa ze wsi Izdebki.

bECMDMbx

"Urzędnicy też się bali"

Zdjęcia z wnętrza przerażają: wszędzie pleśń i brud. - Nawet dla psa to nie były warunki. Z matką był utrudniony kontakt, bo była zamknięta w sobie, zamyślona. Z biegiem lat tak się zmieniła i widać było, że jest bezsilna. Dzieci uciekały co jakiś czas do lasu, ale nie skarżyły się - były zastraszone - mówi rozmówczyni dziennikarzy TVN.

Kobieta twierdzi, że alarmowała gminnych urzędników o horrorze, jaki przeżywają dzieci z powodu zdegenerowanych rodziców. - Wydaje mi się jednak, że oni też się go bali - odpowiada na pytanie o brak stanowczej reakcji.

Tymczasem Anna Jarema, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu mówiła wcześniej Wirtualnej Polsce, że rodzina od kilku lat była pod opieką pomocy społecznej.

bECMDMby

- Otrzymywała wiele form pomocy z naszej strony. Była objęta pomocą kuratora, asystenta rodzinnego - mówiła urzędniczka, ale nie chciała odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wcześniej nikt nie zauważył, że w rodzinie mogło dojść do molestowania.

Krzysztof S. został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące. Prokuratorskie śledztwo dotyczy narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz o doprowadzenie osoby małoletniej do lat 15 do innej czynności seksualnej. 37-latkowi grozi kara nawet 12 lat więzienia. Przed sądem stanie prawdopodobnie także 43-letnia matka dziesięciorga dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECMDMbS
KOMENTARZE
(107)
yulo
3 lata temu
szkoda ,że pedofile są odizolowani od innych skazanych
nbv
3 lata temu
Biedne dzieci :( MOPS też musi za to odpowiedzieć skoro o wszystkim wiedzieli i pozwalali na to. Oby tatuś w pierdlu dostał DOBRĄ nauczkę! Panowie współwięźniowie, liczymy na Was!
Cv
3 lata temu
Zarzuty powinien dostać również kurator i osoby z ośrodka pomocy społecznej za nie udzielenie pomocy. A ojcem mam nadzieję że zajmą się współwięźniowie.
bECMDMbT
Renata
3 lata temu
Urząd,który wydaje świadczenie powinien przy takiej ilości dzieci robić jakieś kontrole dziwne naprawdę nic się nie interesują aby odwalić swoje i tyle
Delfin
3 lata temu
Nie rozumiem tej sytuacji. Przecież wieś to mała społeczność kazdy zna sie z każdym. Te dzieci nie chodzily do szkoly? Rodzice nie chodzili na wywiadówki? Pomoc społeczna? hm czyli ktoś z GOPSu musial zaglądać do domu tej rodziny. Nikt nie widział ze dzieci sa bite, brudne, zaniedbane?? Masakra jakas, az wierzyc sie nie chce ...
ja
3 lata temu
nie spod Krosna tylko Brzozowa
mm
3 lata temu
Ludzie chorzy psychicznie i umysłowo niedorozwinięci nie powinni się rozmnażać. Piszcie, że mam faszystowskie poglądy - zdania nie zmienię! jak ktoś nie potrafi poradzić sobie sam ze sobą, to jak ma wychować dzieci?! powinno się ich sterylizować.
AC
3 lata temu
Nie mam słów . Jak to mozliwe 21 wiek i Polska niby taka swiatła.
olo
3 lata temu
Każdego dziecioroba powinno się kastrować, powyżej 3 to już patologia
baka
3 lata temu
Dlaczego zarzutów prokuratorskich nie dostaną krowy z MOPS-u ja się pytam... co robiły te szkapy ... dlaczego nie zgłaszały tej patologii.
xzx
3 lata temu
Ukarać też opiekę porządnie społeczną za brak nadzoru. Ojciec i matka do kastracji i więzienia-zamknąc fabrykę na stałe.
Pitbulljanek
3 lata temu
Mam ogromną nadzieję że spotka ich choć część krzywd jakie spotkały te biedne dzieci. To nie rodzice, to oprawcy i życzę im dozywocie gwaltow, pobić, złamań i karceru za terror który sprawili. Dowód na to że najbardziej zezwierzęceni i nieludzcy mogą byc tylko ludzie...
and
3 lata temu
43 letnia matka DZIESIĘCIORGA dzieci ...................... brak słów ........
bECMDMbL
lol
3 lata temu
Rzeczywiście, przy każdej wzmiance o pedofilii zaraz ktoś tu chce zaglądać im w drugą stronę przewodu pokarmowego... i to najlepiej w więzieniu, no i w wyłącznie "męskim" towarzystwie... dalszy komentarz zbędny
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić