Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karolina Kołodziejczyk
|

Dziennikarka zapytała Gowina, czy "wystarczy mu do pierwszego". Wymijająca odpowiedź

44
Podziel się:

Wcześniej skarżył się na to, że ministrowie i wiceministrowie zbyt mało zarabiają. Teraz Jarosław Gowin zarzeka się, że pomysł obniżenia pensji posłów i odebranie nagród to "jednomyślna decyzja liderów Zjednoczonej Prawicy oraz wszystkich ministrów".

Gowin zabrał głos ws. decyzji Kaczyńskiego
Gowin zabrał głos ws. decyzji Kaczyńskiego (Agencja Gazeta)

Na wniosek Jarosława Kaczyńskiego do laski marszałkowskiej zostanie złożony projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich. To efekt zamieszania wokół nagród dla członków rządu. Ministrowie i sekretarze stanu przekażą dotychczasowe premie na cele społeczne do organizacji Caritas.

Prezes poinformował również, że wprowadzone zostaną też nowe limity dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków, starostów i ich zastępców; zniesione zostaną też wszelkie dodatkowe poza pensją świadczenia, jeśli chodzi o kierownictwa spółek skarbu państwa.

Podczas piątkowej wizyty w Tarnowskich Górach wicepremier Jarosław Gowin był pytany przez dziennikarzy o decyzję prezesa PiS. - Wszystko, co było do powiedzenia na ten temat, zostało powiedziane wczoraj. To jest jednomyślna decyzja liderów wszystkich trzech partii obozu Zjednoczonej Prawicy i jednomyślna decyzja wszystkich ministrów - oświadczył Gowin.

To jednak nie wszystko. Jedna z dziennikarek zapytała ministra, czy po odebraniu nagród "wystarczy mu do pierwszego". - Pani redaktor, poproszę o następne pytanie - odparł Jarosław Gowin.

Przypomnijmy, że wicepremier przyznał w lutowym wywiadzie, że ministrowie i wiceministrowie zbyt mało zarabiają. Gowin dodał, że gdy sam był ministrem sprawiedliwości czasem "nie starczało mu do pierwszego". Po tych słowach w sieci zawrzało. Dyskusji nie uciszyły nawet przeprosiny ministra.

Wiceszef rządu nie chciał się również szczegółowo odnosić do pomysłu wprowadzenia limitów wynagrodzeń dla samorządowców. Według niego podczas spotkania z samorządowcami w Tarnowskich Górach ta kwestia nie była poruszana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Gorzkie wnioski wicemarszałka Tyszki po decyzji Kaczyńskiego

Źródło: RMF 24

KOMENTARZE
(44)
Bobek
4 lata temu
PIS CZY PO? CO TO ZA ROZNICA... ZLODZIEJE
wiecej
4 lata temu
WIDZĘ OCZAMI WYOBRAŻNI, JAK OPOZYCJA TACHA NA POSIEDZENIE : WIELKĄ KOŚĆ WOŁOWĄ TZW GICZ I KAŻDY Z OSŁÓW PO ZUPCE CHIŃSKIEJ, CZY GORĄCYM KUBKU I TO WSZYSTKO WICE-ŻEBRAKOWI DO ŁAW PISIOROWSKICH SKŁADA - NIECH SIĘ NAŻRE BIEDAK ...
Emerytka
4 lata temu
Te pieniądze z nagród dla PIS-owców są własnością podatników a nie Kaczyńskiego, więc powinny wrócić do budżetu, a nie zasilać kieszeń jakiejkolwiek (nawet kościelnej) fundacji.
II sort
4 lata temu
Pisowcy , życzę wam, abyście mieli każdego miesiąca więcej cukru w moczu i żeby starczało wam od pierwszego do pierwszego.
Opatrznosc
4 lata temu
Taki dzisiejszy Leperek z tego gowinka
gość
4 lata temu
Panie Gowin, wyhoduj pan sobie nabiał bo tak miałkiego i nijakiego (nie powiem faceta bo bym skłamał) i oślizłego indywiduum dawno nie widziałem.
survivand
4 lata temu
jak nie dostaną koryta oficjalnie, zaczną więcej i częściej brać pod stołem
lolek
4 lata temu
zenujący gość
Jaro 92
4 lata temu
Coraz bardziej się przekonuje do tego pisu
klacz
4 lata temu
Biedny gowin zagłodzi się ten nasz obłudny gość a do tego fachowiec od głupich pomysłów!!!
POpsl
4 lata temu
Tak powinni zrobić politycy PO/PSL kiedy rządzili.Panowie jeszcze możecie się zrehabilitować! oddajcie nagrody i premie na cele charytatywne! to jest dobry przykład PiS. Nie byłoby tyle afer za rządów totalnej opozycji!
Coller
4 lata temu
Ciekawe gdzie i u kogo te pieniądze z tej pseudo obniżki (wyjdzie z czasem) wynagrodzeń zostaną ulokowane? Swoją drogą to już wiadomo kto trzęsie całą sceną polityczną-Jarosław tak nakazał i tak ma być-pomimo że to decyzja niezbyt popularna wśrud Podwładnych z parti i rządu a to podobno tylko zwykły poseł...- ten pan Ja..
sed
4 lata temu
Nam się wydaje że mają dużo, bo faktycznie to mają, ale oni prowadzą tak lususowy tryb życia że i 50 tysięcy na miesiąc wcale nie będzie dla nich jakimś zbytkiem. A potem tacy ludzie którzy są całkowicie oderwani od realiów bytowania zwykłego Kowalskiego, mówią mu co jest dobre a co złe i jak kowalski ma żyć. To jest paradoks.
gorszego sort...
4 lata temu
Jakim trzeba być "tępym"aby tak się zachowywać, afiszować się ze swoja "biedą", po prostu nie mieć klasy?!.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić