Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Egzamin na prawo jazdy 2019. Ważne zmiany zarówno dla kursantów, jak i egzaminatorów

0
Podziel się:

Egzamin na prawo jazdy czekają poważne zmiany. Dotyczą one egzaminatorów oraz kursantów. Podpowiadamy, jakie zmiany zostaną wprowadzone.

Egzamin na prawo jazdy 2019. Zmiany
Egzamin na prawo jazdy 2019. Zmiany (East News)

Egzamin na prawo jazdy 2019. Ograniczenie liczby egzaminów w ciągu dnia

Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało nowelizacje przepisów dotyczących przyszłych kierowców. Egzamin na prawo jazdy w 2019 r. czeka kilka istotnych zmian.

Zmiany znacząco wpłyną na prace egzaminatorów. Po nowelizacji przepisów będą mogli w ciągu dnia przeprowadzić maksymalnie osiem egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B oraz nie więcej niż jeden egzamin na godzinę.

W komunikacie ministerstwa napisano, że dzięki ograniczeniu liczby egzaminów do ośmiu, egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na "spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców" - podaje PAP.

Zobacz także: Zobacz: Prawo jazdy. Kolejna ważna zmiana dla kierowców. Zapłaci każdy

Kolejną zmianą, która obejmie egzamin na prawo jazdy, będzie wyznaczenie konkretnej godziny jego przeprowadzenia. Zgodnie z argumentacją resortu - "zbyt długi czas oczekiwania na egzamin powoduje większy stres u zdających i niejednokrotnie wpływa negatywnie na wynik egzaminu".

Egzamin na prawo jazdy 2019. Kiedy zmiany wejdą w życie?

Kolejna z zaplanowanych zmian w egzaminie na prawo jazdy zakłada, że egzaminatorzy, wykładowcy i instruktorzy nie będą musieli stosować na dokumentach pieczęci. Wystarczyć będzie podpis, czyli imię i nazwisko oraz nr uprawnień.

Ministerstwo Infrastruktury planuje, że nowe przepisy obejmujące egzamin na prawo jazdy wejdą w życie 1 lipca 2019 r. Jednak wyjątkiem pozostaną te, które dotyczyć będą pracy egzaminatora oraz wyznaczania konkretnych godzin egzaminu.

Ze względu na konieczność dostosowania się Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego do nowych zasad, wejdą one w życie 1 stycznia 2020 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić