o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Ewakuacja w centrum Katowic. Gaz wydobywał się spod ziemi

1
Podziel się

Po wycieku gazu w Katowicach ewakuowano ponad 80 osób, a służby usuwały zagrożenie do niedzielnego poranka. Gaz wydobywał się z uszkodzonej instalacji podziemnej.

Gaz wyciekał z rurociągu pod ziemią
Gaz wyciekał z rurociągu pod ziemią (PAP, Leszek Szymański)
bEsflMJN

Sygnał o silnej woni gazu w rejonie ul. Mikołowskiej straż pożarna otrzymała w sobotę przed godz. 20. Natychmiast zamknięto rejon między Pałacem Młodzieży a kościołem pw. św. Piotra i i Pawła - relacjonuje dziennikzachodni.pl. Konieczna był ewakuacja mieszkańców budynków w pobliżu ulic: Strzeleckiej i Raciborskiej.

Policja zabezpieczyła teren, a ratownicy zaczęli szukać źródła ulatniania się gazu. Konieczne było użycie ciężkiego sprzętu i wykonanie wykopu na głębokość trzech metrów.

- Uszkodzona została nieużywana odnoga gazociągu pod powierzchnią ziemi - informował na miejscu dziennikarzy kpt. Adam Kryla, rzecznik prasowy katowickiej straży pożarnej.

bEsflMJP

W nocy strażacy podali, że wyciek udało się zabezpieczyć. Na miejscu pogotowie gazowe wciąż monitoruje sytuację.

Mieszkańcy mogą wrócić już do domów, ale wielu z nich nie czekało na zakończenie prac i spędziło noc u rodzin oraz znajomych.

bEsflMJV

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsflMKq
KOMENTARZE
(1)
jkjkjk
2 lata temu
Rodzina 10 letniej dziewczynki prosiła żeby nie iść na pogrzeb dziewczynki bo wolała sama ją uczić modlitwą ale rodzina zmarłęj dziewczynki poprosiła również o to abyśmy zrobili sobie w domach imprezę z okazji śmierci 10 letniej kristyny która została zamordowana i dlatego wszyscy wspólnie robimy wilekie przyjęcia z muzyką ale bez alkoholu a zamaist wędliny niech na waszych stołąch się znajdą płątki z mlekiem, kinder niespodzianki, i wszystkie inne rzeczy któ©e lubią jeść dzieci, Skoro rodzina 10 letniej Kristiny prosiła o to zebyśmy zrobili imprezy i bale z okazji jej śmierci czyli zeby w ten sposób upamiętnić jej śmeirć to tak zrobimy. Czyli co kupować na imprezę, kremówki, słodycze, płątki, mleczne kanapki, pierniki, czekolada, serki, jogurty, chipsy, orzeszki ziemne, wafle smakowe. Pomieszczenia na imprezę powinny być ozdobione białymi i niebieskimi balonami ponieważ to są ulubione kolory kristiny. To nasza jedyna okazja do tak wspaniałęgo balu. Przygotujmy się wspólnie na ten bal
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić