Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jakub Kłoszewski
Jakub Kłoszewski
|

Fala odejść z BOR. Funkcjonariusze śpieszą się przed zmianami w prawie

38
Podziel się:

Od początku roku pisemnie chęć wystąpienia ze służby zgłosiło już 47 funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

Fala odejść z BOR. Funkcjonariusze śpieszą się przed zmianami w prawie
(WP.PL)

O sprawie poinformowało radio RMF FM.

Według ustaleń dziennikarzy kolejnych kilkudziesięciu doświadczonych oficerów może odejść w najbliższym czasie. Radio podaje, że z BOR może odejść około 100 osób. Większość z nich mają stanowić doświadczeni funkcjonariusze z wieloletnim stażem. Wśród chcących odejść RMF FM wymienia dyrektora i zastępcę dyrektora zarządu ochrony premiera, ministrów i obiektów rządowych w centrum stolicy.

Powodem odejścia większości funkcjonariuszy są warunki przejścia na emeryturę, jakie zapewnia obecna ustawa o BOR.

Przestanie ona obowiązywać za kilka miesięcy po utworzeniu nowej formacji - Państwowej Służby Ochrony.

Według ustaleń reporterów RMF FM, część funkcjonariuszy chce odejść, bo są sfrustrowani zmianami w służbie. BOR ma teraz odpowiadać za ochronę miejsc, które wcześniej pilnowali pracownicy firm ochroniarskich. Część pracowników BOR uważa, że odbiera to prestiż jednostce.

Zmiany w BOR ###

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak we wtorek wyraził nadzieję, że ustawa powołująca nową formację w miejsce BOR zostanie przyjęta przez parlament jeszcze przed wakacjami.

Projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony od końca marca jest w konsultacjach wewnątrzresortowych. Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo ochranianych osób i obiektów.

Od środy Biuro Ochrony Rządu ma nowego szefa. Został nim gen. Tomasz Miłkowski. W rozmowie z telewizją publiczną zapowiadał, że jego strategicznym celem jest przeformowanie BOR.

Miłkowski podkreślił jednocześnie, że celem operacyjnym jest dla niego ochrona najważniejszych osób w kraju. - To jest priorytet, który nie zniknie. On będzie zawsze, bo temu służy ta formacja - przypomniał.

Źródło: RMF FM

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(38)
elmek667
5 lata temu
Cos mi tu nie gra...za tyle kasy co pompoja w kosciol powinni miec dozywotnia ochrone boska czyzby nie wiezyli w boga skoro sie ochrona otaczaja ???
Bolo
5 lata temu
Kto normalny chciałby pracować u Macierewicza albo Błaszczaka??
kel.po
5 lata temu
ucieczka, bo nie ma miejsca dla nie dołężnych uciekają sami wisielcy etatowi,nic nie potrafiący,pewnie pójdą do marketów na stójkowych,bo tylko tam sie odnajdą,ze swoją fachowością
saba
5 lata temu
Jaki prestiż?? Nie przejmowali się nim jak po pizze nierobom jeździli?
kierownik
5 lata temu
dobra zmiana fachowcy odchodza bo nie znaja jutra wiecej majstrowania w emerytutach ale co tam misiewicze czkaja
korek
5 lata temu
Ci, co się nigdy nie nadawali do poważnej roboty - uciekają. Niech zakładają własne firmy na ogólnych zasadach, niech zarabiają, jak potrafią. Nam nic do tego. Przyjdą do BOR-u inni, młodsi i lepsi.
Antek szajba ...
5 lata temu
Dobra zmiana jak zwykle wszystko przeciwko normalnym ludziom. Najlepiej żeby te "WYBITNE" istoty pilnowali polscy księża jedyne co by im groziło to sex analny
noname
5 lata temu
100 kolejnych darmozjadów...
wbuluinadziej...
5 lata temu
Ta "ucieczka" z BOR to tak samo prawda jak 31% poparcia dla PO - TOTALNA MANIPULACJA !!!
analityk
5 lata temu
To jak to jest 'uciekają" ("ponad setka") czy 47 odchodzi na emeryturę . Ten artykuł to stek bzdur i bezczelnej manipulacji !!!
bezrobotny
5 lata temu
szukam pracy jako kierowca , jestem właścicielem samochodu marki BMW , mam ogoloną głowę i nie skończyłem liceum - tylko poważne oferty proszę
Gość
5 lata temu
Ja to jestem ciekawy, po co zmiana nazwy,chyba tylko, aby zwiększyć koszty tej reformy.
możliweże
5 lata temu
Mój kuzyn jak pracował w BOR to w danym dniu jedna grupa ochraniała a druga trenowała różne sytuacje trzecia odpoczywała i tak na zmianę a teraz po przeszkoleniu trenują przy szlabanach a rządzący się tak boją społeczeństwa że większość ma nadgodziny bo stali się zwykłymi cieciami nie elitą
edek
5 lata temu
i dobrze................nagle przestali umieć prowadzić dobrze samochody. Widocznie do niczego oni są.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić