Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|

Falenta w liście szantażuje Dudę? Sąd nie widzi przestępstwa

12
Podziel się:

Sąd nie zamierza składać zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa ws. listu o ułaskawienie Marka Falenty. Biznesmen wysłał pismo do prezydenta, w którym grozi ujawnieniem zleceniodawców swoich nagrań.

Sąd nie widzi przestępstwa w liście Marka Falenty o ułaskawienie
Sąd nie widzi przestępstwa w liście Marka Falenty o ułaskawienie (East News, Mariusz Grzelak)

Podczas pobytu w więzieniu w Walencji Marek Falenta wysłał kolejny, trzeci już list do Andrzeja Dudy ws. ułaskawienia. W przypadku niekorzystnej decyzji grozi, że ujawni niekorzystne dla obozu rządzącego materiały. Kancelaria Prezydenta złożyła do Prokuratury Krajowej wniosek o zbadanie pisma, czy nie doszło w nim do popełnienia przestępstwa, polegającego na szantażu.

Jak ujawnia portal rmf24.pl warszawski Sąd Okręgowy nie składał i nie zamierza składać zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. W swoim stanowisku tłumaczy, że nie stanie się to, bo wszystkie informacje, które ma w tej sprawie pochodzą z prokuratury. To do niej ma należeć ocena prawna treści, które znalazły się w liście Falenty.

Prezydencki minister Andrzej Dera powiedział, że Duda skierował wniosek na normalną procedurę wynikającą z postępowania kodeksu karnego. Głowa państwa nie skorzystała z prawa łaski. Sam list został oceniony jako "kuriozalny". - Nie spotyka się, że ktoś z jednej strony prosi o łaskę, a drugiej straszy jeśli prezydent czegoś nie zrobi i przymusza do czegoś - tłumaczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Zobacz także: Zobacz także: Sprytny ruch Giertycha ws. Falenty. Reakcja B. Sienkiewicza

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
Gość
3 lata temu
Mocodawcom, też należałoby podziękować, dlatego,że przyczynili się do ujawnienia aferzystów, a tego nieszczęsnego Falentę, powinni uniewinnić i jeszcze wynagrodzić. Mnie jako Polaka, nie interesuje kto zlecił podsłuch, bo zrobione to było dla dobra nas wszystkich, a że podsłuch był nielegalny, to usprawiedliwieniem powinno być dobro wspólne Polaków.Jeżeli zlecił to PIS, to ma u mnie głosy w przyszłych wyborach i nie powinni się tego wstydzić.
prawo dla bie...
3 lata temu
Nie spotyka się, że ktoś z jednej strony prosi o łaskę, a drugiej straszy jeśli prezydent czegoś nie zrobi i przymusza do czegoś - tłumaczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta. warszawski Sąd Okręgowy nie składał i nie zamierza składać zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.
ninka
3 lata temu
rozstrzelac i spoko bedzie
Kamera
3 lata temu
Grozi, grozi grozi!!! a może trzeba napisać "uprzedza", "zapowiada", "sugeruje" i wtedy jego list inaczej brzmi. I prawdopodobnie takich wyrazów używali sędziowie.
zenek
3 lata temu
Obecna ekipa rządząca umyje ręce i wszystkiemu zaprzeczy . Tyle już nakłamali że jeszcze jedno kłamstwo im nie zaszkodzi. Zaś obecna opozycja , która w przeszłości była nagrywana przez tego pana nie zrobi nic w jego obronie. Frajer na własne życzenie.
555
3 lata temu
Nie widzi przestępstwa bo musiałby ciągnąć sprawę a w końcu postawić zarzuty mocodawcą z PIS. Państwo bezprawia!?
cacanki
3 lata temu
Pan Falenta już nigdy nikogo nie nagra.
Sebastian
3 lata temu
I tak jesteś tak głupi że oglądałeś mnie żeby na gajer nie patrzeć powiedz że byłem system naprawić; )
ballermann
3 lata temu
to taka propozycja ugody, bedacego strona slabsza, falenty.
GOść
3 lata temu
Sady jakie mamy to wiemy .
qqq
3 lata temu
Nagrywać można każdego byle nie PIS .
lili
3 lata temu
NA CZYJE ZLECENIE NAGRYWALI ???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić