oprac. Adam Hrynkiewicz| 

Fan "Gwiezdnych wojen" wywołał panikę w szkolę. Policja ewakuowała budynek

5
Podziel się:

W jednej ze szkół licealnych w Wisconsin, miała miejsce niecodzienna sytuacja. Jej głównym bohaterem okazał się fan Gwiezdnych Wojen, który pojawił się w szkole przebrany za Dartha Vadera. Niestety strój wywołał przerażanie u jednego z rodziców, który uznał przebranego w kostium chłopaka za potencjalne groźnego terrorystę. Panika, jaką wywołał doprowadziła do ewakuacji całej szkoły.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (123RF.COM)

Pozornie błahy żart skończył się nieoczekiwanie strachem i paniką wielu osób. Nastolatek wszedł do placówki tylnym wejściem, na twarzy miał maskę, zaś na sobie kostium, pod którym mógł mieć kamizelkę kuloodporną. Właśnie tak pomyślał jeden z rodziców, który czym orędzej zadzwonił po policję, która wobec nieznanego zagrożenia podjęła decyzję o ewakuacji uczniów.

Strzelaniny w amerykańskich szkołach to niestety jedno z największych zagrożeń, do jakich dochodzi praktycznie nieustająco. Stąd też panika na widok zamaskowanej postaci, a także szybka decyzja o ewakuacji nie powinna w zasadzie dziwić, gdy mowa o szkole w USA. Fani filmów since fiction nie zawsze odróżniają świat filmu od rzeczywistości.

Niestety, czasem ma to przykre konsekwencje, jak w 2012 roku, gdy doszło do strzelaniny w kinie w Aurorze podczas seansu „Mroczny Rycerz powstaje”.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić