oprac. Violetta Baran| 

Finlandia: Trzy przypadki odry przywleczonej z Polski. Zarazili się na mszy

11
Podziel się:

W Tampere w środkowej Finlandii zdiagnozowano odrę u trzech osób. Według radia Yle dwie osoby zaraziły się podczas mszy od osoby, która właśnie przyjechała z Polski.

Trzy przypadki odry w Finlandii. Zarazili się w kościele
Trzy przypadki odry w Finlandii. Zarazili się w kościele (123RF)

Dwie zarażone wirusem odry osoby były wcześniej szczepione, stąd nie było niebezpieczeństwa, że będą zarażały kolejne osoby. W ich ciałach wirus już się nie namnażał. Trzecia, nieszczepiona osoba przywiozła odrę z zagranicy - podały w piątek służby medyczne. Według radia Yle niezaszczepiona osoba przyjechała z Polski.

Służby z okręgu Pirkanmaa poinformowały, że zarażone osoby, u których wykryto odrę w tym tygodniu, uczestniczyły 25 listopada we mszy świętej w kościele katolickim pw. Świętego Krzyża w Tampere.

Ksiądz Stanisław Zawiłowicz z parafii Świętego Krzyża, że o przypadkach zachorowania na odrę wśród wiernych dowiedział się z komunikatu służb w czwartek. Według jego informacji nie ma kolejnych przypadków zachorowań. Nie ma także wątpliwości, kto był źródłem zarażenia.

- Wśród wiernych nie ma paniki, tylko jedna osoba zadzwoniła, by dowiedzieć się, co się stało - opowiada radiu Yle.

Duchowny podkreślił, że jest mu bardzo przykro, że doszło do zarażenia odrą tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Według informacji lokalnych mediów w nabożeństwie, podczas którego prawdopodobnie doszło do zarażenia wirusem odry, uczestniczyło około stu osób, w tym dzieci.

Źródło: yle.fi

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić