Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Folia stretch - poznajmy jej zastosowanie w e-biznesie

Podziel się:

Żeby zabezpieczyć towar do wysyłki, potrzeba sprawdzonego - trwałego, elastycznego i odpornego na różne uszkodzenia - opakowania. Folia stretch cechuje się tymi wszystkimi parametrami, nie dziwi więc, że jest powszechnie stosowana przez sprzedawców z e-biznesu. Dowiedzmy się więcej o jej mocnych stronach.

Folia stretch - poznajmy jej zastosowanie w e-biznesie
(materiały partnera)

Folia stretch - powszechne zastosowanie

Z opakowań różnego rodzaju korzystają większe i mniejsze firmy, co nasiliło się zwłaszcza wraz z dynamicznym rozwojem sprzedaży internetowej. Ta stała się masowa, więc i wysyła się zdecydowanie więcej przesyłek niż dawniej. Wśród różnych rodzajów opakowań na szczególną uwagę zasługuje uniwersalna, wytrzymała i relatywnie niedroga - folia stretch. Mimo że powszechnie jest stosowana do owijania ciężkich ładunków wysyłanych na palecie, to bardzo chętnie używają jej też sklepy internetowe, by zabezpieczyć mniejsze, lecz dość ciężkie przesyłki. 

Ceniona przez sprzedawców z różnych branż

Główne przeznaczenie folii stretch dotyczy stabilizacji oraz zabezpieczania towarów na paletach. Pomaga ona podczas transportu i składowania. Nieprzypadkowo powszechnie stosuje się ją w branży transportowej, gdzie przewozi się i magazynuje w wielkich centrach logistycznych duże ilości towaru. To bardzo elastyczna i rozciągliwa folia, zapewniająca nie tylko zabezpieczenie, ale i szybką pracę. Sprzedawcy bardzo sobie ją cenią, bo używa się jej bezproblemowo, oszczędzając mnóstwo czasu, który trzeba byłoby przeznaczyć na stosowanie innego opakowaniowego materiału. 

Szczególnie że folia stretch nadaje się do owijania każdego rodzaju towaru - nie tylko dużych i ciężkich, ale też lekkich, o nietypowych kształtach i wymiarach. Folia cechuje się szczelnością, chroniąc skutecznie przed takimi szkodliwymi czynnikami jak wilgoć, zarysowania, zanieczyszczenia itp. Zapewnia też ochronę przesyłki przed niepowołanymi osobami, gdyż jest trudna do usunięcia. Co równie ważne, do używania folii stretch nie potrzeba żadnych urządzeń, bez przeszkód można owijać przesyłki ręcznie. Przeważnie wykonana jest z solidnej 3-warstwowej folii polietylenowej. Poznaj ofertę folii stretch - https://neopak.pl/folie/folia-stretch.

Jakie folie stretch są dostępne?

Dostępne są folie czarne, kolorowe i przezroczyste (transparentne), samoprzylepne, ekologiczne, pre-stretch i typu blown. Dowiedzmy się o nich więcej. 

Bardzo popularne w ostatnim czasie są ekologiczne folie stretch, głównie dlatego, że zwiększa się świadomość i troska o środowisko naturalne. Nieprzypadkowo wiele e-biznesów wybiera właśnie ten rodzaj folii, by zabezpieczyć wysyłane towary. To super praktyczna folia - jej wewnętrzna strona jest klejąca, co ułatwia pakowanie produktów. Elastyczna i odporna na rozdarcia. Warto wybierać folię ekologiczną, która - jak wspomnieliśmy - dostępna jest w wielu odmianach. Jeśli chcemy ukryć zawartość przesyłki, to warto zdecydować się na folię czarną lub kolorową. Jak nie ma takiej potrzeby - można zdecydować się na folię przezroczystą. 

Innym typem jest folia pre-stretch, stanowiąca niejako alternatywę dla klasycznej folii stretch. Dzięki temu, że jest wstępnie rozciągnięta łatwiej za jej pomocą owijać produkty. Poza tym jest dwukrotnie cieńsza do standardowej folii stretch, a więc bardziej ekonomiczna. Jednocześnie wykazuje się tą samą odpornością na uszkodzenia. Pomocna jest też folia stretch typu blown, której głównym zadaniem jest stabilizacja ładunku paletowego. Została wykonana z polietylenu rozciągniętego metoda podmuchu ("blown"), co sprawia, że świetnie zabezpiecza produkty o bardzo ostrych i odstających krawędziach.

Nie ma wątpliwości, że popularność folii stretch będzie tylko rosła, na co ogromny wpływ ma e-handel. To właśnie w tym obszarze używa się ją najchętniej. Można powiedzieć, że firmy z e-commerce najsilniej napędzają popyt na folię stretch. 

Artykuł sponsorowany
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić