oprac. Radosław Rosiejka| 

Fundacja Kai Godek apeluje do Julii Przyłębskiej. Trybunał Konstytucyjny ma zająć się aborcją

25

Fundacja Życie i Rodzina chce pilnego rozpatrzenia wniosku ws. niekonstytucyjności przepisów dopuszczających aborcję z powodu ciężkiego uszkodzenia płodu. Wniosek trafił do Trybunału Konstytucyjnego ponad rok temu.

Fundacja Kai Godek apeluje do prezes Trybunału Konstytucyjnego
Fundacja Kai Godek apeluje do prezes Trybunału Konstytucyjnego (WP.PL)

Fundacja Życie i Rodzina przypomina w petycji do Julii Przyłębskiej, że zapowiedziała rozpatrzenie wniosku "bez zbędnej zwłoki".

"To niedopuszczalne, żeby tak podstawowe sprawy, jak ochrona życia małych Polaków, były spychane na dalszy plan" – twierdzą autorzy petycji. I dodają, że praktyce jest to "cicha zgoda" na aborcję.

Według fundacji, "niezgodność aborcji eugenicznej z Konstytucją RP jest oczywista". Dlatego domagają się, aby Julia Przyłębska niezwłocznie podjęła stosowne kroki. "Trybunał Konstytucyjny jest instytucją, która ma służyć obywatelom – wszystkim, a nie tylko tym, którzy mogą głośno upomnieć się o swoje prawa" – czytamy w petycji.

Wniosek ws. aborcji do Trybunału Konstytucyjnego

Przypomnijmy, że w 2017 r. do Trybunału Konstytucyjnego wpłynął wniosek o rozpatrzenie konstytucyjności możliwości przerwania ciąży z uwagi na wady płodu lub ciężką chorobę zagrażającą jego życiu. Autorem wniosku, pod którym podpisało się niemal 100 posłów, jest polityk PiS Bartłomiej Wróblewski.

Zobacz także: Zobacz także: Afera z siostrą Mateusza Morawieckiego. Michał Kamiński: premier powinien to wyjaśnić

W lipcu o tę sprawę pytały Julię Przyłębską posłanki PiS Anna Sobecka i Anna Siarkowska. Po miesiącu prezes TK odpisała, że wniosek jest "już rozpoznawany", a ze względu na jego "szczególny charakter" zajmuje się tym "pełny skład" sędziowski.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić